Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. Elblążanie jeszcze nie przywykli?

20.07.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. Elblążanie jeszcze nie przywykli?
Fot. Adrian Sajko

- Plac przy dawnej Tortudze świeci pustkami, a auta są stawiane obok, na trawie - zwraca uwagę Czytelnik info.elblag.pl. Ponad rok temu jeden z największych, bezpłatnych parkingów na Starym Mieście stał się miejscem postoju tylko dla autokarów. Ten pomysł się sprawdził?

 

Parkowanie na elbląskiej starówce to temat, który powraca co jakiś czas. Z jednej strony na Starym Mieście, coraz chętniej odwiedzanym przez elblążan i przyjezdnych, zwyczajnie zaczyna brakować miejsc postojowych. Z drugiej, część kierowców, niechętnie korzysta ze parkingów płatnych i zostawia auta w miejscach niedozwolnych - liczne przykłady na to znajdziecie w naszym cyklu Mistrzowie Parkowania. Jeszcze do niedawna kierowcy mogli korzystać z bezpłatnego parkingu przy Moście Dolnym. 

 

W ubiegłym roku, po interwencji przedstawicieli branży turystyczno-hotelarskiej, którzy zawrócili uwagę na problem z postojem autokarów na Starym Mieście, Ratusz postanowił powrócić do rozwiązania sprzed 10 lat. Tym samym plac przy dawnej Tortudze stał się parkingiem tylko dla autokarów. Takie rozwiązanie funkcjonuje już od ponad roku, a miejsce jest odpowiednio oznakowane. Nadal jednak nie wszyscy elblążanie nauczyli się, żeby w tym miejscu nie parkować. 

Elblążanie nadal zostawiają tam auta. To dotyczy osób, które odwiedzają Stare Miasto, jak i tych, które tam pracujące. Nadal bardzo często interweniujemy w tym miejscu. Przypominamy, to jest parking tylko dla autokarów. Pozostali kierowcy, zostawiając tam samochody, narażają się na nieprzyjemności, np. że po powrocie zastaną blokadę na kołach.  Fakt, że tych miejsc parkingowych na starówce jest mało. Z drugiej jednak strony nie zawsze jest taka potrzeba, aby parkować w tej dzielnicy. Zdarza się, że osoby, które mieszkają 500 metrów dalej, zamiast się przejść, jadą na Stare Miasto samochodem

- mówi Arkadiusz Kulik, Komendant Straży Miejskiej.

 

Część mieszkańców nadal krytykuje rozwiązanie, podkreślając, że autokarów w tym miejscu pojawia się niewiele.

Koło Tortugi obowiązuje zakaz parkowania, plac świeci pustkami a auta zaparkowane na trawie obok i po drugiej stronie. Jeszcze latem, jak statki pływają, to rozumiem, ale po sezonie, po co to

- pyta Czytelnik info.elblag.pl.

 

Co o parkingu na starówce tylko dla autokarów sądzą Czytelnicy info.elblag? To rozwiązanie się sprawdziło? Piszcie w komentarzach.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Jula
  Wtorek, 20.07

  Zawsze jeździłam z koleżankami, które są niepełnosprawne, mogłyśmy siedzieć i zjeść lody, a teraz brak takiego miejsca, przecież mogło być płatne.

 2. 2
  +16
  ~ strazy miejskiej brak
  Wtorek, 20.07

  Ulica naprzeciwko bramy miejskiej. Restauratorzy ustawili namioty ,odwrócił znaki drogowe np zakaz parkowania i jest kongo. Zaczęli parkować godzinami i niszczą chodniki. Kto zareaguje na te samowolke.

 3. 3
  +13
  ~ Zdjecia
  Wtorek, 20.07

  Już zdjęcie z zielskiem wyrastajavym z chodnika to dowód na to że nie ma w Elblągu nikogo do sprzątania takich miejsc.

 4. 4
  +10
  ~ ho2
  Wtorek, 20.07

  tak- odwrócili zakaz parkowania przy restauracji AMORE MIJO czy jak tam ta speluna pseudo włosi itd

 5. 5
  +1
  ~ mis
  Wtorek, 20.07

  bardzo dobrze ale cwaniaki zdarzaja sie i tam nadal parkuja straz miejska i policja powinna tam czesciej zagladac

 6. 6
  --1
  ~ stefan
  Wtorek, 20.07

  Oczywiście ,że powinien tam pozostać parking tylko dla autobusów i busów turystycznych , ale tylko w tzw sezonie ,czyli od 1 maja do 30 września . I taki powinien być opis na znaku . Po za tym warto wprowadzić mozliwość parkowania do 15 minut na Stary Rynek dla ożywienia funkcjonujacych tu placówek handlowych , oraz wyznaczenie 2-3 niewielkich postojów dla TAXI dla wygody elblążan tlumnie odwiedzających starowkowe lokale .

 7. 7
  +8
  ~ Jas
  Środa, 21.07

  Trzecie zdj.. super pokazuje, jak dbamy o miasto - stare miasto - zarośnięte chwastami.

 8. 8
  +6
  ~ mir
  Środa, 21.07

  nowy dyrektor zieleni nie daje rady trzeć fotka

 9. 9
  +3
  ~ sxxx
  Środa, 21.07

  w sezonie jak statki pływają to ok, ale po sezonie ten plac stoi pusty, a koło tortugi na trawie parkują auta albo po drugiej stronie mostu i po co? pisałem już o tym wiosną

 10. 10
  +2
  ~ zielen
  Środa, 21.07

  nie wiem co robi zieleń miejska, ale pełno jest zarośniętych chodników, gdzie krzaki i drzewa nie są poprzycinane, choćby Nowowiejska, Chrobrego,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.