Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie żyje Jerzy Wilk. "Jurku, zostawiasz w Elblągu trwałe ślady swojej aktywności"

16.05.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie żyje Jerzy Wilk. "Jurku, zostawiasz w Elblągu trwałe ślady swojej aktywności"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W niedzielę (16 maja), po długiej chorobie zmarł Jerzy Wilk - poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były Prezydent Elbląga. Polityk miał 66 lata. - To wielka strata i żal - tak politycy partii rządzącej oraz opozycji komentują informację o śmierci Jerzego Wilka.

   

Odszedł Jurek Wilk. Długoletni radny, prezydent Elbląga, poseł. Łączy nas wiele lat pracy dla Elbląga. Zawsze w pełnym szacunku do siebie - nawet jeśli różniliśmy się poglądami. Jurku, zostawiasz w Elblągu trwałe ślady swojej aktywności. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich

- stwierdził senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła.


- Byliśmy z różnych ugrupowań, rywalizowaliśmy w wyborach o fotel prezydenta miasta, o poparcie w drodze po mandat poselski. Ta rywalizacja nigdy jednak nie zakłóciła konstruktywnego dialogu i wzajemnego szacunku - przyznała posłanka Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Gelert. - Wyrazy współczucia kieruję do Małżonki i Najbliższych Zmarłego.


- Nie żyje poseł Jerzy Wilk. Od początku naszej wspólnej drogi parlamentarnej siedzieliśmy obok siebie w sejmowych ławach. Poznałem Jurka w 2014 roku jeszcze jako Prezydenta Elbląga. Wspaniały człowiek i wielki patriota. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! - stwierdził poseł PiS z Siedlec Daniel Milewski.


- Do Domu Pana odszedł nasz wspaniały Kolega Poseł Jerzy Wilk, wielka strata i żal. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym - amen. Wyrazy współczucia dla Najbliższych! Żegnaj Przyjacielu! - zaznaczyła posłanka PiS z Piotrkowa Trybunalwskiego Anna Milczanowska.
 

- Po południu dotarła do mnie smutna wiadomość – nie żyje Jerzy Wilk, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, były Prezydent Elbląga w latach 2013 – 2014, wieloletni samorządowiec -  Przewodniczący Rady Miejskiej, radny kilku kadencji. Żonie, Dzieciom, Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach - skomentował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

Do Pana odszedł dziś Poseł Jerzy Wilk. Wieloletni samorządowiec i prezydent Miasto Elbląg. Jerzy Wilk był dla mnie zawsze wielkim autorytetem i człowiekiem o wielkim sercu. Sprawy zwykłego człowieka były dla niego na pierwszym miejscu. To Jerzy uczył mnie jakim być politykiem.  Dla Jerzego liczył się Elbląg. Rodzinie i bliskim składam najszczersze kondolencje. Żegnaj przyjacielu, spoczywaj w spokoju

- zaznaczył radny PiS Rafał Traks.


- Bardzo smutna wiadomość. Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jerzego Wilka - posła ziemi elbląskiej, byłego Prezydenta Miasta Elbląga i samorządowca. Był wieloletnim radnym i przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Odejście Jerzego Wilka to wielka strata dla Elbląga. Osobiście uważałem go za człowieka z dużą klasą. Składam wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim w tych trudnych chwilach - dodał radny PiS Paweł Kowszyński.

 

Tak dobrze się znaliśmy. Strasznie mnie ta wiadomość zasmuciła. Łzy w oczach się zakręciły. Składam szczere, kondolencje wszystkim członkom rodziny

- podkreślił Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Szto
  Niedziela, 16.05

  Proszę go nie wybielać. Szkoda że ktoś umarł ale on nie miał żadnych osiągnięć w polityce.

 2. 2
  +3
  ~ Dziękujemy
  Niedziela, 16.05

  Spoczywaj w spokoju. Dzięki temu człowiekowi mamy pływalnie Dolinka,przekop. Przykre jak czyta się bzdurne komentarze. Pokaż jeden z drugim co potrafisz. Chyba bazgrac.

 3. 3
  +26
  ~ Halina
  Niedziela, 16.05

  Niech spoczywa w pokoju

 4. 4
  +22
  ~ Aleksandra 12@
  Niedziela, 16.05

  Niech spoczywa w Pokoju ale ma rację przedmówca.Zadnych osiągnięć ,to co powstało to z pomocą pieniędzy z Unii a Elsin doprowadził do upadłości.Wiec sam nic nie osiągnął ale przy pomocy partii i uni

 5. 5
  0
  ~ Volp
  Niedziela, 16.05

  Gdzie mogę pokazać to, co potrafię ?....

 6. 6
  +7
  ~ ??
  Niedziela, 16.05

  Wilk wiem co zrobił dla Elbląga ale że Wcisła sugeruje, że coś zrobił ?

 7. 7
  --12
  ~ Kondek
  Niedziela, 16.05

  P.Jerzy Wilk człowiek, który zostawił trwały ślad w historii Miasta. Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka nazwać jego Imieniem. To jego sukces. Silne zaangażowanie w przekop Mierzei Wiślanej.

 8. 8
  +10
  ~ Rambo11
  Niedziela, 16.05

  W czwartek pochowaliśmy naszego wspaniałego kolegę Rysia Lazarewicza to był super człowiek klierowca Alp Pka Arriva zawsze miły uśmiechnięty czemu o nikt nie napisał artykułu a nie był tak kontrowersyjny P Wilk redakcjo jesteś na dnie wymień na nowych swoich pismaków

 9. 9
  +3
  ~ az
  Poniedziałek, 17.05

  a dzieci miał?

 10. 10
  +9
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 17.05

  Wcisła podziękował za Referendum i odwołanie Nowaczyka? Dobre.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1954629421234