Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przygotuj się do biegu Piekarczyka

16.05.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przygotuj się do biegu Piekarczyka

Największa impreza sportowa w Elblągu, czyli XII Bieg Piekarczyka, startuje 20 czerwca. Jest więc jeszcze wystarczająco czasu, aby każdy, kto myśli o uczestnictwie w zawodach, mógł przygotować właściwą formę. Będzie to możliwe także dzięki bezpłatnym treningom z Team Karaś.


Podczas Biegu Piekarczyka odbędą się zmagania na 5 i 10 km. Krótszy dystans pełni tutaj wyjątkową rolę. Jest wręcz idealny dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z biegami lub mają małe doświadczenie w takich startach.  Treningi te będą dostosowane również do potrzeb osób, które zamierzają pokonać pełny dystans, 10 km. Każda taka osoba będzie mogła pobiec w jednej grupie razem z zaawansowanymi uczestnikami, co dodatkowo zachęci do aktywności fizycznej i sportowej rywalizacji.


Takie trasy wymagają odpowiedniej dyspozycji i motywacji. Skąd czerpać dodatkowe pokłady fizyczne i mentalne? W odpowiedzi na to pytanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu wraz z grupą Team Karaś zaprasza na wspólne treningi. Poprowadzi je elbląski biegacz – Wojciech Bartnicki, który zachęca każdego do podjęcia tej próby, twierdząc, że każdy, kto zawita na treningi, znajdzie coś dla siebie.

 

Na początek będzie tradycyjnie wspólna rozgrzewka, a następnie uczestniczy podzieleni zostaną na grupy w zależności od wytrenowania i wytrzymałości. Za każdym razem zajęcia dopasowywane będą do możliwości uczestników. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest zrobić ten pierwszy krok i rozpocząć wspólne treningi. Osoby dołączające do Team Karaś bardzo często uczą się biegania niemal od podstaw, dostają wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania czy nawodnienia organizmu. Takie wsparcie może okazać się niezwykle ważne. Wspólne treningi z Team Karaś to okazja na łagodne rozpoczęcie przygody z bieganiem lub kontynuowanie jej z odpowiednim wsparciem. Treningi będą odbywały się w każdy poniedziałek, środę i piątek. Grupa spotykała się będzie przy Muszli Koncertowej o godz. 18.30, skąd ruszy na trasę. 


Przypominamy o zapisach na Bieg Piekarczyka, trwających do 14 czerwca. Aby się zgłosić należy wejść na stronę biegpiekarczyka.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce: zgłoszenia. Na stronie Biegu znajdują się również wszelkie niezbędne informacje, m.in. trasa, regulamin, program imprezy czy szczegóły dotyczące zakupu oficjalnej koszulki dla dzieci i dorosłych.


Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.


Tekst i fot. MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kij
  Niedziela, 16.05

  Proszę mi wytłumaczyć co miał na myśli elbląski biegacz mówiąc ... "kto zawita na treningi, znajdzie coś dla siebie"... .?

 2. 2
  --2
  ~ Bigmig.
  Niedziela, 16.05

  Nie pojmuję co należy tłumaczyć. Jeśli ktoś z tej wypowiedzi wysunął jakiś podejrzany wniosek, to powinien szybko udać się do lekarza. Wszelkie takie dziwne skojarzenia są niebezpieczne. Znajdzie coś dla siebie na treningu czyli odpowiednią formę i zakres przygotowań podporządkowane pod możliwości trenującego.

 3. 3
  0
  ~ Rambo11
  Niedziela, 16.05

  Swoją drogą trzeba mieć coś nie tak z banią biegając zamiast siedzieć przy grilu i popijać zimne piwo nie wspomnę o karkóweczce ale to nie moje małpy i nie mój cyrk.

 4. 4
  0
  ~ Rambo 11
  Niedziela, 16.05

  Słyszałem że tam trzeba się zapisywać ????cyrk to mało powiedziane ja jak bym chciał pobiegać to bym dygał starą 7-ką do Solnicy a nie naginał po mieście jednym słowem zbieranina Pozerów.

 5. 5
  +2
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 17.05

  Czyli wszystkie biegi organizowane w Polsce to zbieranina pozerów? Noo brawo za tok rozumowania. Udział w takim biegu to przede wszystkim frajda, możliwość sprawdzenia się w zawodach po wielu treningach. Całkiem inaczej biegnie się w tak dużej grupie niż samemu, tłum napędza, trzymasz lub starasz się trzymać jego tempo. Też uwielbiam zimne piwko i karkówkę z grilla, ale żeby nie wyglądać jak słoń, biegam, spalam kalorie i piję piwko. Co do pozerów, to są i tacy, wyróżnia ich ubiór. Biegną np 5 km, a biorą ze sobą wodę w małej butelce, kupują ubrania za gruby hajs, na ramieniu obowiązkowo telefon w pokrowcu i słuchawki na głowie, oczywiście muszą być specjalne, do biegania, za 400 zł. I obowiązkowo fota na Insta po bieganiu. To jest pozerstwo.

 6. 6
  +1
  ~ Miś
  Poniedziałek, 17.05

  Dzziś na wspólnym treningu było wspaniale! Polecam kazdemu,równiez poczatkujacym

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0211780071259