Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Otwierać stadiony! Elbląscy kibice chcą wrócić na trybuny

11.02.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Otwierać stadiony! Elbląscy kibice chcą wrócić na trybuny
Fot. Adrian Sajko

"Otwierać stadiony". Takie hasło, które kilka dni temu pojawiło się na ogrodzeniu stadionu przy ul. Agrykola. Kibice Olimpii Elbląg kierują te słowa do rządu. - Nie domagamy się otwarcia trybun tylko po to, żeby móc obejrzeć mecz na żywo, ale również po to, aby wspomóc klub w tych ciężkich czasach poprzez zakup biletu lub karnetu - podkreśla sympatyk elbląskiego klubu.

 

Od jutra (12 lutego) zacznie obowiązywać częściowe luzowanie obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii. Rząd pozowlił na otwarcie kin, teatrów, basenów i obiektów sportowych. Wśród nich nie ma jednak stadionów piłkarskich. Kibice przekonują, że to absurd i domagają się wpuszczenia ich na trybuny. Transparenty z hasłem "Otwierać stadiony" kilka dni temu pojawiły się na wielu polskich stadionach, również na tym elbląskim.

Nie domagamy się otwarcia stadionów tylko po to, żeby móc obejrzeć mecz na żywo. Oczywiście za tym też tęsknimy. Telewizja nie zastąpi emocji na trybunach. Chcemy jednak otwarcia stadionów, hal sportowych, przede wszystkim aby móc wesprzeć nasze kluby kupująć karnety, bilety na mecze. Ich sytuacja obecnie jest bardzo trudna. Nie mają wsparcia ze strony rządu, a jedyne źródło dochodu, jakim jest sprzedaż biletów, zostało im odcięte. W Elblągu miasto również nie pomaga. Co więcej, lokalne kluby takie jak Olimpia czy Start Elbląg mają obcinane dotacje miejskie, również te przeznacza na szkolenie dzieci i młodzieży. Owszem w dobie kryzysu wywołanego pandemią każdemu jest ciężko, budżet miast też ma ograniczenia. Myślę jednak, że samorząd mógłby bardziej zaangażować w pomóc klubom. Władze miasta mogłyby zwrócić się w tej sprawie z  pismem do rządu, zaapelować o pomoc dla lokalnego sportu

- mówi kibic Olimpii Elbląg. 

 

Organizatorzy akcji przekonują, że rząd nie powinien motywować względami bezpieczeństwa dalszego zamknięcia stadionów skoro otwiera mniejsze kina czy galerie. Podkreślają, że z wszystkich tych mieśc to właśnie na stadionach łatwiej wprowadzić reżim stanitarny.

Obecna sytuacja powoduje nasze zdziwienie i frustrację. Działania rządu są niezrozumiałe. Premier Mateusz Morawiecki luzuje obostrzenia, otwierane są kina i teatry, które będą mogły być wypełnione w 50 proc, a obiekty sportowe nadal są zamknięte. Myślę, że na stadionie, gdzie jest więcej miejsca i lepsza cyrkulacja powietrza można stworzyć zdecydowanie bezpieczniejsze warunki do oglądani meczów niż w kinie podczas seansu. Nie rozumiemy, dlaczego można iść do sklepu, kina, czy kościoła, a sport jest cały czas mocno ograniczany. Stąd nasza akcja. Chcemy nagłośnić ten problem i skłonić rząd do otwarcia stadionów

- dodaje elblążanin.

 

Otwarcie stadionów to jeden z tematów, który ma zostać poruszony dziś podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Decyzję rządu w tej sprawie najwcześniej poznamy pod koniec lutego. 
 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Pan Jawel3
  Czwartek, 11.02

  Miejsce zwierzat jest w zoo a nie na trybunach.

 2. 2
  +19
  ~ oe45
  Czwartek, 11.02

  a po kiego otwierać ten stadion tej upadłej drużyny pytam? żeby generować koszty? lepiej oddać kasę na dom dziecka albo hospicjum!

 3. 3
  +10
  ~ Ten
  Czwartek, 11.02

  To nie stadion tylko wsiowy obiekt. Nie otwierają bo zaraza i obok na cmentarzu brakuje miejsc. Koronawirus.

 4. 4
  +14
  ~ ares12@wp
  Czwartek, 11.02

  ha ha ha jak oni chcą "otwierac stadiony"???? jak na meczu jest w sumie 200 osób to tak szczerze mozna zagrac w Parku Kajki i tyle samo spacerowiczów jest tam ha ha ha "Otwierac stadiony" a to nie stadion tylko boisko z trybunami do treningu

 5. 5
  +9
  ~ kiki
  Czwartek, 11.02

  Nie do wiary wasz rząd nie chce was wpuścić na stadiony?

 6. 6
  +13
  ~ jhh
  Czwartek, 11.02

  Lac sie po mordach i ryczec jak bydlo moga w lesie, tam moga dpokojnie po mordobiciu i rykowisku wejsc z powrotem na drzewo jak przodkowie...

 7. 7
  +5
  ~ Miki
  Czwartek, 11.02

  Otwierać stadiony i kopać doły na cmentarzach.

 8. 8
  +9
  ~ Bzyk
  Czwartek, 11.02

  Z takim zespołem to na pole w puszke grać.

 9. 9
  +6
  ~ Barbi
  Czwartek, 11.02

  Jeżeli chcecie otwierać stadiony to noście maseczki i trzymajcie się obostrzeń pseudo kibice upadłej Olimpia Elbląg

 10. 10
  +8
  ~ Obserwator
  Czwartek, 11.02

  Dla kogo otwierać?? Dla tej garstki bydła?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0715630054474