Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu zostanie powiększona rowerowa sieć?

15.01.2021, 16:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu zostanie powiększona rowerowa sieć?
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Na zaproszenie Prezydenta Witolda Wróblewskiego przebywał wczoraj w Elblągu dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski. Tematem rozmów była budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych.
 

Spotkanie odbyło się w kontekście uruchamiania nowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, będących wsparciem na rozwój gospodarczy dla poszczególnych krajów zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa. Z wykorzystaniem powyższych środków Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje dużą inwestycję pn. „Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim”.


Jak wskazywano podczas spotkania, wśród ścieżek rowerowych które można zrealizować z wykorzystaniem nowych funduszy unijnych są trakty łączące centrum miasta z dzielnicami podmiejskimi i najbliższymi miejscowościami. Nowe ścieżki powinny jednocześnie wpisywać się w już istniejący system ścieżek rowerowych i przebiegający przez Elbląg szlak Green Velo.


Z końcem minionego roku Prezydent Wróblewski podjął już konkretne kroki przybliżające budowę traktu pieszo-rowerowego do Dąbrowy. Na ostatniej sesji Rady Miasta, 29 grudnia 2020 roku, wpisano do budżetu na 2021 rok kwotę 230 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tego traktu.


Wspólne rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich powinny zakończyć się wyborem tych inwestycji, które będą miały szansę na realizację z wykorzystaniem funduszy unijnych. Synchronizacja budowy ścieżek w naszym mieście z planami Zarządu Dróg Wojewódzkich i samorządem województwa powinna stworzyć sieć rowerową w całym regionie.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Rowerzysta
  Piątek, 15.01

  ...ale bzdury.

 2. 2
  +4
  ~ papierowy Witold
  Sobota, 16.01

  Czego się dowiedziałem? Kolejnego bełkotu. Zlecił "opracowanie" i to jest sukces. W szafie leżą "opracowania" a w realu np. rowerem nigdzie poza miasto nie dojedziesz. Na papierze będzie "port", miejska ciepłownia, ... . Papier jest też do du...py.

 3. 3
  +4
  ~ kiki
  Sobota, 16.01

  Nie za pana kadencji panie prezydencie. A co z rozbudową linii tramwajowych?

 4. 4
  +3
  ~ Budkomsam.
  Sobota, 16.01

  Dyrektor obojętnie jakiego wydziału we wszystkich Urzędach Wojewódzkich ma niewielkie możliwości wspomagania finansowego i techniczno - organizacyjnego samorządów na terenie działania takiego Urzędu. Z natury prawa państwowego i konstytucyjnego Wojewoda wraz z Urzędem Wojewódzkim jest jedynie przedstawicielem Premiera i Rządu w terenie. Stąd wszystkie decyzje na szczeblu wojewódzkim o charakterze wsparcia czy jakiejkolwiek pomocy samorządom muszą być uzgodnione z konkretnym ministrem, a w wielu przypadkach uzyskać zgodę Premiera. Należy pamiętać, że Wojewoda nie jest przełożonym samorządów, a wobec nich może podjąć tylko te działania, które naruszają obowiązujące prawo. W praktyce najczęściej dotyczy to przypadków podejmowania uchwał danej Rady naruszającej ogólne zasady prawa bądź też podejmowanych decyzji administracyjnych władz samorządowych wykraczajacych poza ich uprawnienia lub niezgodne z prawem. Także tego typu spotkania czy kontakty niewiele wnoszą w rozwiązaniu spraw istotnych w określonym samorządzie.

 5. 5
  --2
  ~ Przestań CZAROWAC
  Sobota, 16.01

  Nic nie będzie wybudowane w Elblągu zrozumiano. A ten z olsztyna po jaki wał tu się placze po pięknym Elblągu. Co następne pieniądze pójdą na ścieżki ale w olsztynie. Co za mało olsztyn się nachapal . A ostatnia kasa od marszałka na halę graniu to granda w biały dzień. Może trzeba rozliczyć konkretną osobę za zbudowanie tak dziadoskiej trawy w Elblągu zwanej Gran velo. Ciekawe co olsztyn ma do tej trasy bo przez ta miescinke ta trasa nie idzie.

 6. 6
  --2
  ~ Przestań czarowac
  Sobota, 16.01

  Nic nie będzie wybudowane w Elblągu zrozumiano. A ten z olsztyna po jaki wał tu się placze po pięknym Elblągu. Co następne pieniądze pójdą na ścieżki ale w olsztynie. Co za mało olsztyn się nachapal . A ostatnia kasa od marszałka na halę uraniu to granda w biały dzień. Może trzeba rozliczyć konkretną osobę za zbudowanie tak dziadoskiej trawy w Elblągu zwanej Gran velo. Ciekawe co olsztyn ma do tej trasy bo przez ta miescinke ta trasa nie idzie.

 7. 7
  +3
  ~ Gadu gadu
  Sobota, 16.01

  Bedzie jak z kapieliskiem W Elblągu wydana kasa na dokumentację o NIC Teraz 230 tys zł na następną dokumentację i mrzonki . A olsztyn niech się nie wtrąca wreszcie do Elbląga.

 8. 8
  0
  ~ Majka
  Sobota, 16.01

  Rozbudowa ścieżek rowerowych w mieście i okolicach jest konieczna, zwłaszcza teraz, gdy komunikacja autobusowa i tramwajowa została tak bardzo ograniczona, mieszkańcy Elbląga i okolic będą mogli liczyć na siłę mięśni swoich nóg.

 9. 9
  0
  ~ pieszy
  Sobota, 16.01

  "Spotkanie odbyło się w kontekście uruchamiania nowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, będących wsparciem na rozwój gospodarczy dla poszczególnych krajów zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa" Czekam kiedy prezydenci wyjaśnią jaki wpływ na rozwój gospodarczy mają ścieżki rowerowe ? Jaki wpływ na koronawirusa ? Co ma jedno z drugim ? Ścieżki to duży koszt na lata dla małej grupy nawiedzonych. Najpierw trzeba je wybudować ( z niemieckiego cementu ) a następnie konserwować, naprawiać, malować latami. Taki to rozwój.

 10. 10
  +1
  Staszek
  Niedziela, 17.01

  Lepiej ścieżkę najpierw zrobić !!! A dopiero się chwalić !!! Ale u naszych Włodarzy Miasta dominują stare zasady jeszcze lewackie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9703350067139