Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Problem z rowerzystami na ul. 12 Lutego. Zakaz niewiele dał, pomogą mandaty?

28.09.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Problem z rowerzystami na ul. 12 Lutego. Zakaz niewiele dał, pomogą mandaty?

Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez mieszkańców miasta w dniu dzisiejszym nasz patrol rowerowy rozliczył się z rowerzystami nie przestrzegającymi zakazu poruszania się rowerów po chodniku, przy ul. 12 Lutego.
 

Strażnicy podjęli szereg interwencji wobec osób łamiących zakaz, nałożone zostały mandaty karne, które miejmy nadzieję następnym razem zmuszą rowerzystów, którzy pędzili wąskim chodnikiem przy "Świecie Dziecka" do przemyślenia swoich czynów.
 

Według art. 26 ust. 3 pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się:
- jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.


Przypominamy, że rower to również pojazd tylko nie silnikowy. Mandat karny za powyższe wykroczenie wynosi 100zł.
 

Na chodniku przy ul. 12 Lutego od dłuższego czasu znajdują się płytki na których namalowane są znaki B-9 czyli Zakaz wjazdu rowerów - Oznacza zakaz ruchu rowerów na jezdni i poboczu.
 

Za powyższe wykroczenie mandat karny wynosi również 100zł
 

Nie możemy tylko zrozumieć, czy na prawdę to aż tak ogromny problem przejechać na drugą stronę ulicy, gdzie znajduje się piękna ścieżka rowerowa a chodnik jest na tyle szeroki, że piesi oraz rowerzyści mogą swobodnie poruszać się bez stwarzania zagrożenia dla siebie nawzajem?
 

Straż Miejska w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Mały
  Poniedziałek, 28.09

  Karać ile wlezie. Większość jeżdżących na rowerach robi co chce. Maja w dup...przepisy i zakazy!!!!!!!

 2. 2
  +21
  ~ ++++
  Poniedziałek, 28.09

  Bardzo dobrze karać za taką jazdę. Wreszcie Straż ma u mnie ++

 3. 3
  +23
  ~ Super
  Poniedziałek, 28.09

  Zdzierac z baranów mandaty. Jak zapłaci raz drugi rura zmięknie. Takie kontrole non stop.

 4. 4
  +18
  ~ Caly Elbląg
  Poniedziałek, 28.09

  Strażników jest dosyć by zdyscyplinowac rowerzystów . A nie pcha sie rowerem po chodniku i zebrach. Mandaty i zmadrzeja .

 5. 5
  +1
  ~ koobeer
  Poniedziałek, 28.09

  Ja bym zlikwidował parking dla samochodów . W tym miejscu zrobiłbym ścieżkę rowerową i po problemie . Wcześniej chodnik był szeroki . Piesi i rowerzyści się mieścili . Jedziesz po ulicy rowerem to trąbią , Przecież wszyscy jesteśmy na równych prawach jako użytkownicy na drodze . Wniosek jest prosty rowerzyście wlepiać mandat , a mistrzom parkowania na chodnikach i w niedozwolonych miejscach zabierać prawo jazdy na trzy miesiące . To będzie równość względem prawa .

 6. 6
  +5
  ~ Podpis
  Poniedziałek, 28.09

  Bardzo dobrze, sprawdzać, kontrolować. Parking który tam powstał był dobrym krokiem, społeczeństwo wzbogaciło się i przeważnie większość mieszkańców ma swoj samochod, trzeba rozwiązywać ten problem, gdzie ludzie mają parkować ? . Natomiast jeżeli rowerzyści chcą jezdzić po drodzej publicznej i być pełno prawnymi uczestnikami ruchu, bardzo proszę po wykupie obowiązkowej polisy i po przejściu odpowiednich badań jednośladu, które miało by na celu sprawdzić min. oświetlenie roweru. Takie przepisy powinny zostać wprowadzone bo w obecnej sytuacji większość (nie mówię o wszystkich) rowerzystów czuje się na drodze bez karna i myśli, że przepisy ich nie dotyczą, łamiąc przy tym notorycznie wszelkie zasady.

 7. 7
  +9
  ~ ads
  Poniedziałek, 28.09

  Gdy rowerzysta wyjedzie od strony 2 ogólniaka to ma dwa wyjscia - albo jechac po chodniku, albo ulicą. Wiekszosc dla bezpieczenstwa wybiera chodnik. Druga sprawa, ze jadac z dzieckiem rowerzysta ma prawo jechac po chodniku.

 8. 8
  +20
  ~ Rowerzysta
  Poniedziałek, 28.09

  A mi łażą po drodze dla rowerów przy hali Elzam. I co ? Wszyscy są w porządku? Bądźcie konsekwentni i tam też postawcie Strażników.

 9. 9
  +11
  ~ Rowerzystka
  Poniedziałek, 28.09

  Komuś najwidoczniej to bardzo przeszkadza. Najlepiej wlepiać mandaty, zamiast ulepszać drogi i zachęcać ludność do przesiadki na rower. Spójrzcie na Holandię. Tam jakoś piesi i rowerzyści żyją w świetnej symbiozie ;) Notabene, obecnie mamy jak mamy, więc planuję sobie przejazdy i jeśli trafi się chodnik, to pieszy jest traktowany przeze mnie po królewsku :)

 10. 10
  +14
  ~ Beląg
  Poniedziałek, 28.09

  Właśnie, nikt nie jest w porządku, ani rowerzysta, ani pieszy, a tym bardziej kierowca. Idiota zaprojektował to miejsce, a reszta teraz się denerwuje zbierając owoce jego pracy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.244775056839