Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od 12 stycznia papierowy bilet jednorazowy będzie ważny przez 60 minut

11.01.2021, 16:02:01 Rozmiar tekstu: A A A
Od 12 stycznia papierowy bilet jednorazowy będzie ważny przez 60 minut
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

ZKM w Elblągu informuje, że aby ułatwić korzystanie z nowych połączeń przesiadkowych, decyzją Prezydenta Elbląga, w Regulaminie korzystania z usług świadczonych przez spółkę wprowadzona zostaje zmiana rozszerzająca definicję przejazdu jednorazowego.

 

Zgodnie z nowymi uregulowaniami (§ 11 pkt 1 i 2 Regulaminu korzystania z usług publicznych w zakresie komunikacji miejskiej świadczonych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz obowiązków spółki wobec odbiorców tych usług):


1.       „Bilet jednorazowy potwierdza wniesienie opłaty za przejazd jednym kursem jednej osoby za wyjątkiem biletu na nośniku papierowym, który umożliwia ponadto przejazd wieloma kursami w okresie nie dłuższym niż 60 min. od momentu skasowania.


2.       W przypadku korzystania z biletu jednorazowego na nośniku papierowym, 1-godzinnego i biletu 24-godzinnego, pasażer winien zachować zakupiony bilet do kontroli w kolejnych pojazdach.”

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pasażer który skasował bilet papierowy (także ten dostępny w biletomatach), będzie miał możliwość skorzystania z połączeń przesiadkowych w czasie do 60 minut od skasowania biletu. Nowy regulamin będzie obowiązywać od 12 stycznia 2021r.

 

W cenniku biletów komunikacji miejskiej dostępne są również bilety przesiadkowe w cenie 1 grosza (za pośrednictwem Elbląskiej Karty Miejskiej) – szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.zkm.elblag.com.pl/pekm.html


Warto wspomnieć, że także bilet dostępny u prowadzących pojazdy, umożliwia dowolną liczbę przesiadek w ciągu godziny od momentu zakupu.

 

Jednak zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla częstych i regularnych podróży są bilety okresowe (miesięczne,30 – dniowe, 10-dniowe, imienne i na okaziciela) – szczegółowe informacje na temat cennika dostępne są na stronie: http://www.zkm.elblag.com.pl/info/cennik.html

 

W związku z pojawiającymi się sygnałami o konieczności wprowadzenia korekt w rozkładach jazdy, organizator komunikacji miejskiej przypomina, że w najbliższych tygodniach będzie drobiazgowo analizował wszelkie informacje otrzymane od pasażerów i mieszkańców miasta.

 

Zarząd Komunikacji Miejskiej dołoży wszelkich starań, aby proponowane przesiadki były jak najbardziej dogodne, a czas oczekiwania - jak najkrótszy. Przewidywane jest również wprowadzenie korekt do nowych rozkładów jazdy. Potrzeby dużych grup pasażerów będą uwzględniane możliwe jak najszybciej w granicach dostępnych możliwości.


Jednocześnie prosimy o dokładne zapoznanie się z trasami nowych linii i ich rozkładami jazdy w celu znalezienia nowych i alternatywnych połączeń. Pomocne w tym mogą być materiały informacyjne dostępne m.in. w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel: 55 239 37 92), w siedzibie ZKM w Elblągu przy ul. Browarnej 90 (tel: 55 235 55 00 lub 55 230 79 00) oraz na stronie internetowej www.zkm.elblag.com.pl. Ponadto nowy rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń dostępne są również dla użytkowników telefonów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem Google Maps oraz aplikacji myBus online dostępnej w sklepie Play (myBus online dodatkowo umożliwia sprawdzenie rzeczywistej pozycji pojazdu na mapie).

 

 

 

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ qwertz
  Poniedziałek, 11.01

  A co z biletami elektronicznymi np. Skycash? Dalej na jeden kurs?

 2. 2
  +19
  ~ Elblazanin 76
  Poniedziałek, 11.01

  Przywrócicie stare linie to pogadamy. Jak narazie wolę chodzić pieszo niż cokolwiek płacić

 3. 3
  +9
  ~ Elblazanin
  Poniedziałek, 11.01

  Kiedy równe takty w tramwajach?

 4. 4
  +8
  ~ Kiedy bilety czasowe?
  Poniedziałek, 11.01

  Na to ZKM nie wpadnie bo i po co?

 5. 5
  +7
  ~ Gdzie rozkłady i przystanki?
  Poniedziałek, 11.01

  Gdzie rozkłady jazdy i przystanki autobusów gminnej komunikacji?

 6. 6
  +10
  ~ gdyby nie on
  Poniedziałek, 11.01

  Kim Dzong Un znowu zdecydował. O terminach puszczania bąka przez motorniczego/kierowcę też zdecydował. Co na to znana Maria? A podobno nowy rozkład był dokładnie przemyślany. Mniej odkażalnika przy mysleniu.

 7. 7
  +6
  ~ Luna
  Poniedziałek, 11.01

  czy w dniu imprezy dla Pana Owsiaka też będą darmowe przejazdy finansowane przez miasto jak każdego roku

 8. 8
  +7
  ~ Vox Populi
  Poniedziałek, 11.01

  teraz jasne dlaczego krzyczał w urzędzie - Pani Kosecka "genialnym" artykułem rozwaliła system lojalnościowy układu

 9. 9
  +10
  ~ fdfd
  Poniedziałek, 11.01

  Spod Dębicy na ul. Tysiąclecia w obie strony leciałam z buta. Zajeło mi to tyle samo czasu co jazda z przesiadkami, a wyszło taniej.

 10. 10
  +7
  ~ Mój pomysł na tramwaje
  Poniedziałek, 11.01

  Mój pomysł na tramwaje w Elblągu, co Wy na to? Jeśli chodzi o linię tramwajowa. 1 ewentualnie teraz 6 mogła by jeździć od ul. Druskiej, przez Grunwaldzką, do ul. Saperów tzw. Linia szkolna/studencka. Lub np. 0 jak łatwo skojarzyć, linia okrężna bez pętli. Jeździł by tramwaj przez ul. Obr. Pokoju, Browarna, Pocztowa, 1go Maja, skrecala by koło UM, przez ul. Piłsudskiego, 12go Lutego, PLK. Dąbka, i spowrotem w Obr. Pokoju. Wystarczyło by tylko zamontować rozjazd z Płk. Dąbka w Obr. Pokoju. Dało by się? Oczywiście, a ile ludzi by jeździło. Ale po co, ani ZKM ani TE nie myślą, pisałem o tym i do dziś nie dostałem odpowiedzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89922595024109