Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mieszkańcy chcą, aby do Bażantarni kursowała "Zielona Linia Autobusowa"?

23.12.2020, 13:45:48 Rozmiar tekstu: A A A
 Mieszkańcy chcą, aby do Bażantarni kursowała "Zielona Linia Autobusowa"?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, Adrian Sajko)

Do radnego Prawa i Sprawiedliwości Marka Pruszaka zwróciła się grupa elblążan z prośbą, aby zainterweniował w sprawie uruchomienia tzw. Zielonej Linii Autobusowej.

 

Mieszkańcy zwracają się z prośbą o uruchomienie w okresie poza zimą tzw. Zielonej Linii Autobusowej do Bażantarni trasą ul. Chrobrego - Sybiraków - Marymoncka

- stwierdził Marek Pruszak.


Skąd taki pomysł? - Służyłoby to osobom starszym, niezmotoryzowanym oraz działkowcom - tłumaczy radny.


Czy jest szansza na powstanie takiego połączenia? - Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rostrzygnął przetarg dotyczący obsługi zbiorowej komunikacji autobusowej w zakresie połowy połączeń - wyjaśniał 27 listopada Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Prezydent zapewniał wówczas, że po zakończeniu drugiej części przetargu ZKM przedstawi propozycję nowej siatki połączeń.


11 grudnia, podczas konferencji prasowej, Prezydent Elbląga poinformował, że od 1 stycznia 2021 r. autobusy będą kursowały całkiem nowymi trasami, a także zmieni się ich numeracja. Nowy rozkład nie przywiduje połączenia przebiegającego trasą Chrobrego - Sybiraków - Marymoncka.


Jak podaje ZKM wydrukowane mapki oraz rozkłady jazdy wszystkich nowych linii dostępne są w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2, tel: 55 239 37 92 oraz w siedzibie ZKM w Elblągu, przy ul. Browarnej 90, tel: 55 230 79 00.
 

Poniżej znajduje się mapka obrazująca trasy linii komunikacji miejskiej, które będą obowiązywać od dnia 1 stycznia 2021, a także rozkłady jazdy wszystkich linii. Dokłądna rozpiska jest dostępna na stronie zkm.elblag.com.pl.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Jamaleg
  Środa, 23.12

  Przecież kr#tyni z zkm robią wszystko żeby obrzydzic życie w mieście

 2. 2
  +8
  ~ aktywnie przed karpiem
  Środa, 23.12

  Bardzo współczuję "radnemu" zapamiętanemu "pozytywnie" z czasów gdy był czułym na sprawy ludzkie i przyzwoitość przewodniczącym RM. Potrafił wtedy nawet rozróżnić dobro od zła. Wprawdzie wybiórczo ale umiał. Teraz mu współczuję , bo tuż przed nabożnymi świętami , tajemniczy mieszkańcy zarzucają go taką ilością pytań na które jest tylko jedna odpowiedź innego , też przyzwoicie czułego na sprawy ludzkie: "z uwagi na ..., Nie!". "Radnemu " życzę by w Wigilię powiedział coś ludzkim głosem. Ponadto, chyba to przegapiłem, ale zmieniając tak diametralnie trasy linii komunikacji miejskiej, "prezydent" (-dent) zapewne konsultował to z mieszkańcami, komisjami i całą RM. Tak było by chyba przyzwoicie. Ale o czym mowa - o przyzwoitości.

 3. 3
  +8
  ~ Obiektywny
  Środa, 23.12

  Kampania się zaczęła, na prezydenta miasta pchać się bedzie. Ze nie ma w tym mieście normalnego kandydata na te stanowisko....

 4. 4
  +3
  ~ Wasz kandydat na PME
  Środa, 23.12

  Jutro będą mieszkańcy prosili jego mościa aby w nowym układzie komunikacyjnym ująć trasę przez modrzewine bo ludzie nie mają jak do fabryki dojechać...

 5. 5
  +4
  ~ pis na wieki?
  Środa, 23.12

  Po co jechać tramwajem (nr 2) jak można autobus "puścić"?

 6. 6
  0
  ~ babcia
  Środa, 23.12

  nie rozumie nastawienia prezydenta na NIE w stosunku do kazdej zglaszanej inicjatywy obywatelskiej . Temat nie jest nowy , bo parę lat temu prosili o to dzialkowcy z Marymonckiej i Chrobrego . Obecnie na chrobrego powstalo już kilkadziesiąt nowych domów , a Bażantarnia w weekendy i nie tylko jest przepełniona elblążanami . Prezydent wiedząc ,że to jego ostatnia kadencja odrzucając kazdy postulat mieszkańców zachowuje się jak prezes , by ludzie wiedząc , że i tak bedzie negat przestali mu zawrać glowę .Wiosna jna dzialkach już za 2 miesiace więc będziemy uporczywie się przypominać o autobus tą trasą .

 7. 7
  +1
  ~ zez
  Środa, 23.12

  skoro kursuje autobus przez Ogrody Dzialkowe Bielany , czemu nie może kursować do Bażantarni przez Chrobrego ?

 8. 8
  +1
  ~ Bajki
  Środa, 23.12

  W nic nie warto eierzyc co zapewniaja ci z U M ratusza i zkm. Dlaczego linie tramwajowe nie sa wydluzone i rozbudowane . Linia NR 2 czemu nie jedzie aż do bazantarni. Tak samo Zielona linia super sprawa. Najlepiej likwidacja wam wychodzi. Ile znika linii autobusowych co.

 9. 9
  +2
  ~ czegoś nie rozumiem
  Czwartek, 24.12

  Czy linie tramwajowa nr 2 nie jedzie do Bażantarni Panie Pruszak?

 10. 10
  --2
  ~ emeryt
  Czwartek, 24.12

  czegoś nie rozumiem - skoro nie jest z Elbląga więc panu/ pani tłumaczę ,że tramwaj do Bażantarni , obok restauracji Myśliwska ostatni raz dojeżdzał w latach koniec 40 - tych . Potem szyny zostaly zabrane ponoć do wykorzxystania w innym miejscu Elbląga . i zielona linia autobusowa o ktorej mowa jest potrzebna od dawna i może to być krotszy autobus . Dziwi mnie postawa Prezydenta ktory co rusz nawołuje do ograniczenia używania aut i proekologicznego stylu życia , czyli korzystania z komunikacji miejskiej ,a gdy chcemy tak postępować i nie zatruwać Bażantarni spalinami mowi NIE .Ten temat powinien wrocić do glosowania na kolejnej sesji RM .ji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7597289085388