Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nagrodzono tych, którzy w rozwój Elbląga wnieśli szczególny wkład. Poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga

06.01.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nagrodzono tych, którzy w rozwój Elbląga wnieśli szczególny wkład. Poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga
fot. UM Elbląg

- Co roku w Święto Trzech Króli spotykamy się na Koncercie Noworocznym, by podsumować miniony rok i nagrodzić tych, którzy w rozwój naszego miasta wnieśli szczególny wkład. Przez pandemię i wynikające z niej obostrzenia nie mogliśmy spotkać się jak zawsze w sali elbląskiego teatru, niemniej jednak nie chcieliśmy przerywać tej pięknej elbląskiej tradycji - mówił Prezydent Elbląga, Witold Wróblewki, podczas Koncertu Noworocznego.

 

Emisja gali wręczenia nagród oraz koncertu odbyła się 6 stycznia, o godz. 16.00, m.in. w mediach społecznościowych Miasta Elbląg (ponowna emisja 10 stycznia o tej samej porze).

 

Na początku zaprezentowany został film "Elbląg 2020". - Pokazaliśmy w nim nasze wspólne osiągnięcia mimo tak trudnego minionego roku - stwierdził Witold Wróblewski.

 

Nagrody Prezydent Elbląga przyznawane są od 1991 r. - Chciałbym podkreślić, że głównym kryterium przyznania nagród w poszczególnych kategoriach  było włączenie się w walkę z pandemią koronawirusa i pomoc najbardziej potrzebującym - przyznał Witold Wróblewski.


  To dla mnie zawsze wielki honor móc podziękować i nagrodzić tych, którym Elbląg leży głęboko na sercu. W tym roku jest to jednak podwójny zaszczyt, bo wyróżnione osoby i instytucje nie tylko dbają o rozwój miasta, ale w czasie kryzysu, często z narażeniem własnego zdrowia i życia pokazały jak bardzo liczy się dla nich los elblążan.
Jestem dumny, że Elbląg ma tak wspaniałych mieszkańców oraz przyjaciół

- podkreślił Prezydent Elblaga.

 

Witold Wróblewski podziękował wszystkim tym, którzy włączyli się w walkę z pandemią. - Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe i rzeczowe przekazane przez firmy, instytucje, jak i osoby prywatne - wymieniał Prezydent Elbląga. - Chciałbym Państwa poinformować, że darczyńcy na rzecz covidowego Szpitala Miejskiego przekazali łącznie ponad 750 tysięcy złotych. To ogromne wsparcie. Dziękuję również za wszystkie spontaniczne akcje organizowane przez mieszkańców, czy za sąsiedzką pomoc.

 

Był to niezwykły czas, który pokazał nam jak ważna jest współpraca, wzajemna życzliwość i troska o drugiego człowieka. Czas, który wyzwolił w nas pokłady dobra i pokazał wielkie, otwarte serca

 

- dodał Witold Wróblewski.

 

Prezydent Elbląga korzystając z okazji złożył elblążanom życzenia. - Na ten nowy rok wszystkim Państwu życzę przede wszystkim zdrowia i powrotu do normalności, bo tylko wtedy będziemy mogli realizować plany i zamierzenia zarówno te zawodowe, jak i osobiste oraz spełniać swoje marzenia. Liczę, że będzie to lepszy rok od ubiegłego. Nadzieję na to dają szczepienia, które rozpoczęły się także w naszym mieście - mówił.

 

Do tej pory Nagrodę Prezydenta otrzymało 224 laureatów indywidualnych i zbiorowych. Do tego zacnego grona dołączy kolejnych ośmiu nagrodzonych, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach : kultura i sztuka, przedsiębiorczość i innowacja, działalność oświatowa i naukowa, sport i turystyka, ochrona zdrowia oraz działalność społeczna.
 

Nagrody Prezydenta za 2020 r. otrzymali: Kategoria „Przedsiębiorczość i innowacja” - Spółka BEST S.A., Kategoria „Ochrona zdrowia”  - Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, Kategoria „Działalność społeczna” - Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu,  Kategoria „Kultura i sztuka” - Teresa Wojcinowicz - Prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Kategoria „Działalność oświatowa i naukowa” - Romuald Mackojć - Dyrektor Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, Kategoria „Sport i turystyka” - Grupa Wodna, Kategoria „Inne” - Barbara Nalińska - Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 4.


Przyznano także Nagrodę Honorową. Otrzymała ją Fundacja Elbląg Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego. - Od ponad dwudziestu lat Fundacja Elbląg podejmuje działania mające na celu rozwój naszego miasta i lokalnej społeczności. Wśród realizowanych inicjatyw na szczególne uznanie zasługują programy stypendialne „Szansa” i „Słonik”, ale także fundusz młodych talentów, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, pozyskiwanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, Konkurs Literacki, Konkurs o tytuł „Filantropa Roku”, czy projekty w zakresie aktywizacji społeczno – zawodowej. Przez ponad dwie dekady funkcjonowania Fundacja Elbląg stała się jedną z wiodących organizacji, wspierających realizację zadań ze sfery pomocy społecznej, w tym pomocy osobom niepełnosprawnym oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego. Przy realizacji tych działań osobom zrzeszonym w strukturach Fundacji przyświeca jeden cel – dobro elblążan. Jubileusz 20-lecia jest doskonałą okazją do uhonorowania dotychczasowych dokonań organizacji, jej wkładu wniesionego w rozwój miasta i regionu - wyjaśnia Witold Wróblewski.


Galę uświetnił występ Alicji Węgorzewskiej, której  towarzyszyło Tango Attack i Elbląska Orkiestra Kameralna.

 

 

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Galeria / Poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2020. ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-01-07 | Fot. Urząd Miejski w Elblągu
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ obserwator
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych .Bardzo obiektywna ocena .Brawo Panie Prezydencie.

 2. 2
  +10
  ~ Referendum 2021
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  Witold Wróblewski - z tych co znają jego chociażby pobieżnie nikt go nie szanuje i ceni, a tylko niektórzy się go boją,

 3. 3
  +13
  ~ mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  Pierwszy raz się zdarzyło , że nie było kategorii "ochrona środowiska" jest to wyraźny znak w jakim kierunku zmierza polityka miasta, czyżby w tej dziedzinie nikt w mieście nie odniósł znaczącego sukcesu? Prawdą też jest, że osiągnięcie większego sukcesu niż ubiegłoroczny laureat z tej kategorii jest raczej niemożliwe.

 4. 4
  +9
  ~ gratulacje
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  Darczyńcy dali 750 tysięcy szpitalowi walczącemu z wirusem , a w tym czasie samorząd dał Antkowi 7,5 miliona pod pretekstem, że będzie uczył młodzież. Antek.

 5. 5
  +11
  ~ Nowy
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  To jakaś KPINA - "którzy w rozwój Elbląga wnieśli szczególny wkład". Elbląg z dnia na dzień się zwija a oni mówią o jakimś mitycznym rozwoju ? Miasto umiera dzięki wam.

 6. 6
  --2
  ~ bugi
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  ostatnio nagralismy wideo klip Zbyszek Godlewski padł ,dostepny na you tube Ballada o Zbyszku Godlewskim - Patrioci, jak myslicie panstwo dlaczego nas nie wyróżniono politycznie nie pasujemy do tego środowiska, tu tylko swoi nagrywamy cały czas i ?????????????????????????????/ nas sie nie lubi

 7. 7
  +17
  ~ Cilo
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  Spółka BEST ? Ale jaja.

 8. 8
  +7
  ~ Taka gmina
  Ponad tydzień temu, Środa, 06.01

  W tym roku pojawiła się kategoria działalność warsztatowa, gratuluję, gratuluję wyboru!

 9. 9
  +16
  ~ Wertex
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 07.01

  Nagrodzono za rozwój Elbląga - o jakim rozwoju te prezio bredzi?!? Przecież Elbląg od lat się tylko zwija. No ale oni oczywiście jak zwykle są z siebie zadowoleni, takie cyniczne hieny, tylko Elbląga żal, że na takich elblążanie głosują

 10. 10
  +9
  ~ JEDNO
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 07.01

  Dlaczego sa pa,,ce bez maseczek . Jaki rozwoj MIASTA Elbląg, cgyba ze likwidacja PIECIU linii autobusowych to rozwoj?? REFERENDUM I PA.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88354992866516