Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Troje laureatów stypendiów "Promocje"

23.11.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Troje laureatów stypendiów "Promocje"
Fot. Archiwum prywatne stypendystów

Rok 2020 zapisze się już na zawsze w naszej pamięci, jako nieprzewidywalny a tym samym wszystko jest inne. W tym roku nie będzie tradycyjnego Koncertu Donacyjnego. Wolontariuszom, darczyńcom, partnerom dziękować będziemy wirtualnie w grudniu. Nie wręczymy też tradycyjnie stypendiów „Promocje” a odbędzie się to również w świecie Internetu.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przekazali swój 1 % podatku na rzecz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego a tym samym mogliśmy sfinansować stypendia. Kim są tegoroczni beneficjenci? Jest ich troje i reprezentują trzy dziedziny sztuki.


 

Alicja Król z Elblągiem związana niedawno, ale już zapadła w naszej pamięci. Jak pisze o sobie: „z zamiłowania — arcyleń, z powołania — artystka, z wykształcenia - magister sztuk pięknych”. Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W latach 2008 - 2010 poznawała podstawy warsztatu plastycznego pod okiem artysty Zbigniewa Sawaryna. W 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Plastyczne w Kielcach na specjalizacji tkanina artystyczna. W 2017 roku obroniła dyplom z kierunku Grafika I stopnia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym (dawnej Akademii) im. Jana Długosza w Częstochowie na specjalizacji - grafika artystyczna.

Rozpoczęcie i kontynuacja studiów II stopnia było kolejnym krokiem na drodze do tytułu magistra sztuk pięknych. Po obronie dyplomu postanowiła zamieszkać i tworzyć w Elblągu. Od marca 2020 roku związana z Centrum Spotkań Europejskich ,,Światowid”. Uczestniczka ponad dwudziestu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Stany Zjednoczone, Holandia, Dania). Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową i cyfrową. Stypendium chce przeznaczyć na projekt plastyczny „Żuławy okiem wiedźmy”, łączący fotografię, grafikę cyfrową i malarstwo. Prace będą przedstawiały w sposób subiektywny i ekspresywny następujące tematy: pejzaże, pejzaże ze sztafażem, faunę i florę oraz sceny rodzajowe.

 

 

 

Ewelina Bemnarek z Elblągiem związana jest od urodzenia a obecnie najbardziej związana jest (zawodowo) z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Z wykształcenia muzyk, aktorka a w życiu zawodowym doskonale te obie pasje łączy. Gra na fortepianie, perkusji, uprawia taniec współczesny, klasyczny, historyczny, ludowy, śpiew rozrywkowy, klasyczny, biały, a do tego dyrygowanie, prowadzenie imprez. W swoim dorobku artystycznym ma wiele już znaczących ról, m.in.: „Studium o Hamlecie”, reż. Przemysław Wasilkowski, PSA w Olsztynie, rola: Hamlet, Ofelia, Niania. „Ulga”, reż. Daria Kasperek, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, rola: Sary; „Anna Karenina”, reż. Janusz Kijowski, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, „Lot na kukułczym gniazdem”, reż. Igor Gorzkowski, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie. Poza tym liczne koncerty, ale i ma już w swoim dorobku kilka nagród. Stypendium chce przeznaczyć na warsztaty doskonalące kunszt aktorski.

 

 

 

Miłosz Janiak również związany z Elblągiem. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. W 2014 roku ukończył OSM II stopnia w klasie wiolonczeli Tomasza Przyborowskiego i naukę kontynuował w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w specjalności Muzyka kościelna. Zafascynowany śpiewem chóralnym założył w Elblągu Elbląski Chór Kameralny (2016 r.) . Praca z tym zespołem przez okres półtora roku sprawiła, że podjął decyzję o rozpoczęciu studiów magisterskich w specjalności Dyrygentura chóralna i w 2019 roku, w Gdańsku, odbył się koncert dyplomowy, podczas którego wraz z orkiestrą i Elbląskim Chórem Kameralnym wykonano „Requiem” Aharona Harlapa.

 

Współpracował m.in. z zespołami: „Supra Vocalis Ensamble”, „Vox Intensa”, „Polski Narodowy Chór Młodzieżowy” zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W roku 2018 rozpoczął Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stypendium chce przeznaczyć na zakup instrumentu, który ułatwi mu pracę zawodową.


 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ m
  Poniedziałek, 23.11

  Ewelina Bemnarek cudowna osoba:) pozdrawiam serdecznie:)

 2. 2
  +7
  ~ zuzu
  Poniedziałek, 23.11

  Alicja Król - gratulacje ( moja ziomalka :) ) Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.161502122879