Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Bema od kilku dni nie działa sygnalizacja. "To nie awaria"

17.11.2020, 19:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Bema od kilku dni nie działa sygnalizacja. "To nie awaria"
Fot. Adrian Sajko

- Nie działa sygnalizacja  świetlna na skrzyżowaniu Bema - Mickiewicza. To samo na skrzyżowaniu Bema -  Żeromskiego oraz Bema - Saperów. Czy naprawdę nikt się tym nie zajmuje? Czy musi dojść do wypadku? - pyta p. Dorota.


Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na sygnalizację świetlną, która od kilku dni nie działa na ul. Bema. - Po mojej interwencji, bo wcześniej sygnalizacja nie działała przez tydzień, na skrzyżowaniu Bema - Saperów naprawiono to na dwa czy trzy dni - zaznaczyła.

 

Tam jeździ sporo aut, zwłaszcza w godzinach szczytu - przed 7.00 rano i po 15.00. Poza tym jeździ tramwaj. Czy naprawdę nikt się tym nie zajmuje? Czy musi dojść do wypadku? Proszę o interwencję

- pisze p. Dorota.


Zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miejskiego. Jak zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga, nie ma awarii. - Ulica Bema jest mocno obciążona ruchem. Sygnalizacje świetlne ułatwiają wyjazd na tę ulicę z ulic podporządkowanych - wyjaśnia Joanna Urbaniak. - Jednak ich działanie mocno ogranicza przepustowość tej ulicy.

 

W uzgodnieniu z Policją postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie odbywał się ruch przy wyłączonych wszystkich sygnalizacjach świetlnych na ulicy Bema. Test w tym zakresie będzie prowadzony w ciągu najbliższych kilku dni

- wyjaśnia Joanna Urbaniak.


Informacja nie została podana do publicznej wiadomości, by jak tłumaczy Joanna Urbaniak, kierowcy nie zmieniali tras przejazdu i by poczynione obserwacje były miarodajne.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 17.11

  Najpierw wybudowali strażnice dla straży pożarnej pomimo licznych głosów że ta lokalizacja utrudni dojazd wozów PSP do zdarzeń a teraz szukają na gwałt rozwiązań jakby tu to wszystko naprawić.

 2. 2
  --9
  ~ Tomkowy
  Wtorek, 17.11

  Widze z UM potrzebuje pomocy w kwestiUl.Bema to ja wam pomoge oczywiscie czekam.na przelew za Super pomysł,a wiec tak nalezy zlikwidowac swiatła z Ul.Saperow bo tylko prze te światła przy pętli sie korkuje ta ulica,zjerzdżajac w dół z Saperow zrobic nakaz skretu w prawo,chcac jechac w góre w kierunku Łęczyckiej jechało by sie tą uliczka(niewiem jak ona sie nazywa),w prawo za urzedem pracy,bo prawda jest taka ze tylko ci ciezko pracujacy urzednicy potrzebuja tego wyjazdu o 15 przez reszte doby ruch jest tam znikomy.Wracajac do tematu,ruch na Orzeszkowej pewnie by sie zwiekszył ale Normalne ustawienie.Swiateł nie takie jak teraz(jakis de..il to ustawiał) bedzir sie tam swietnie właczac na Bema i Mickiewicza.Tyle niemusicie dziekowac.

 3. 3
  +14
  ~ Heniu
  Wtorek, 17.11

  Co za przenikliwy umysł na to wpadł?

 4. 4
  +3
  ~ Tomkowy
  Wtorek, 17.11

  No ja tego tego kolego

 5. 5
  +5
  ~ a
  Wtorek, 17.11

  Dobry pomysł, przy Saperów w końcu zniknęły korki.

 6. 6
  +2
  ~ twr
  Wtorek, 17.11

  Tomkowy, podaj numer konta. Dzięki chłopie, dzięki.

 7. 7
  +7
  ~ Marek
  Wtorek, 17.11

  Bema udrozniona ale na saperów ile trzeba wstać żeby się wbić na Bema...jakie teraz tu się tworzą korki...

 8. 8
  +11
  ~ Arc
  Wtorek, 17.11

  Ja piernicze ale robią sobie eksperymenty na kierowcach - ot i urzędasy wraz z milicją.

 9. 9
  +2
  ~ RewelacjaBezŚwiateł
  Wtorek, 17.11

  Rewelacja bez tych świateł, codziennie kilka razy przejeżdżam w różnych układach przez Bema/Saperów. Płynna jazda, kierowcy wolniej jadą i uważniej, wpuszczają też o dziwo jak na zachodzie Europy. Kto narzeka albo prawka nie ma albo kurs powinien powtórzyć. Z Komeńskiego w Bema zakaz skrętu w lewo bym wprowadził, bo poszerzyć na lewoskręt nie ma jak. A dla testów (a najlepiej na stałe) wyłączcie jeszcze te nowe światła na Grunwaldzkiej z Komeńskiego i Sadową tak jak na ul.Ogólnej są wyłączane po godzinach szczytu.

 10. 10
  +1
  ~ Margo
  Wtorek, 17.11

  Bardzo dziękuję za wyłączenie świateł na Bema . Dzięki temu nie spóźniam się do pracy i nie denerwuję się stojąc ciągle na czerwonych światłach. Bardzo mądra decyzja Urzędu Miasta Elbląg. Wielkie podziękowanie. Proszę zlikwidować światła już na stałe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1357431411743