Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy w obliczu panującej pandemii ktoś ma jeszcze głowę do Budżetu Obywatelskiego?

23.10.2020, 16:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w obliczu panującej pandemii ktoś ma jeszcze głowę do Budżetu Obywatelskiego?
REKLAMA

Tylko do niedzieli (25 października) można głosować na projekty biorące udział w Budżecie Obywatelskim. Jednak czy w obliczu panującej pandemii ktoś ma jeszcze głowę do BO?

 

W latach ubiegłych frekwencja mieszkańców nie była zadowalająca. Jedną z przyczyn mogło być niedostateczne poinformowanie o trwającym głosowaniu, a także sposobie samego głosowanie

- stwierdził radny Koalicji Obywatelskiej Robert Turlej.
 

Radny proponował, aby jednostki miejskie (szczególnie szkoły) informowały na swoich stronach internetowych, a także portalach społecznościowych o trwającym głosowaniu. - Warto podkreślić, że jednostki miejskiej, w tym szkoły, powinny promować sam proces głosowania, a nie tylko prowadzić akcję poparcia dla konkretnego projektu - zaznaczył Robert Turlej.
 

Zdaniem radnego w promocję BO powinni zaangażować się też młodzi elblążanie. - Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta mogliby promować ideę Budżetu Obywatelskiego w swoim młodzieżonym środowisku - dodał.


Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnił, że informacja o Budżecie Obywatelskiem została przesłana do instytucji miejskiech, instytucji kulturalnych oraz szkół i placówek oświatowych. - Prośba o promowanie Budżetu Obywatelksiego trafiła także do Młodzieżowej Rady Miasta za pośrednistwem Departamentu Edukacji oraz do Biura Rady Miejskiej z prośbą o udostępnienie radnym Rady Miejskiej - stwierdził.

 

Promocja Budżetu jest realizowana wielotorowo. Informacja o głosowaniu znajduje się na profilach społecznościowych miasta i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Tradycyjnie wydrukowane zostały plakaty, które są umieszczane na wiatach przystankowych, w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej oraz w miejskich instytucjach

- podkreślił Witold Wróblewski.
 

Dodatkowo na temat BO powstał spot radiowy. - W akcję promocyjną zostały włączone także elbląskie gazety internetowe - dodał Witold Wróblewski.
 

- Analizując dane dotyczące liczby głosujących na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w latach ubiegłych rzeczywiście można odnieść wrażenie, że znaczący wzrost głosujących odnotowaliśmy wtedy, kiedy część szkół mocno angażowała się w głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji przez te placówki. W związku z tym, przesyłając do szkół prośby o promocję BO kładziemy nacisk na zachęcanie do udziału w procesie głosowania - podkreślił Witold Wróblewski.
 

Patrząc na obecną sytuację w kraju, na wprowadzanie wciąż to nowych obostrzeń i brak wiedzy, jak długo potrwa pandemia, trudno się dziwić, że Budżet Obywatelski dla wielu elblążan zszedł na dalszy plan. Z drugiej strony, czy w lawinie informacji dotyczących koronawirusa nie warto skupić się też na czymś innym? 

Projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zmienią nasze otoczenie. Jeśli można mieć wpływ na to, co będzie zrealizowane, dlaczego z tego nie skorzystać? Więcej na temat BO można znaleźć na www.budzetobywatelski.elblag.eu

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Co co
  Piątek, 23.10

  Jaki to B O, chyba radnych i urzędników. PARODIA.

 2. 2
  +3
  ~ ursus
  Piątek, 23.10

  tych radnych i bezradnych sami sobie wtbraliscie. trzeba bylo glosowac madrze. brak wiedzy wyborczej sprawil ze znowu wturlaly sie do ratusza osoby bez kompetencji i polotu.

 3. 3
  0
  ~ Sztuczne problemy Roberta .
  Piątek, 23.10

  Turlej czyżby zbyt mała ilość głosów na twoje huśtawko ławki zirytował Cię ?? Bo jak to rozumieć . Kilka wniosków w Okręgu 1 zawsze jest Twoich czyż nie ? I zawsze to miękkie projekty i Par Modrzewia , który z parku staje się jednym placem zabaw , bez monitoringu miejskiego .

 4. 4
  0
  ~ ddsadsadsa
  Piątek, 23.10

  Od lat powtarzam, że głupki głosują w myśl zasady "na złość pisowi odmrożę sobie uszy". Zresztą ci od pisu też nie lepsi. Wilk, leniuch na ostatniej (wg plotek) kadencji, kto tam jeszcze?

 5. 5
  +8
  ~ wróćmy do normalności
  Piątek, 23.10

  A mnie się marzy normalność - urzędnicy odpowiedzialni za sfery życia miejskiego otrzymują budżet w chwili jego uchwalenia przez RM i realizują go. Marzy mi się, że zobaczę urzędników w mieście, pieszo po rewirach im przydzielonych. Miałem sen, że naprawa miasta jest permanentna i nie przerzucana na tzw. BO. Czy gdyby nie "głosowania" to UM nic by nie robił? A ile kosztuje propaganda BO? Obywatelska jest RM i UM i powinno wystarczyć. Jeżeli UM i RM lekceważą mieszkańców, to pozostaje obywatelska taczka. Niech każdy na swojej funkcji (z wyboru, mianowania, powołania) robi co do niego należy, a jak nie "umi" to niech ma honor i odklei się od fotela.

 6. 6
  +3
  ~ kieszonkowe od babci
  Piątek, 23.10

  Wbrew wszelkim meszkom Pan Grzegorz miał pomysł na miasto . Meszki, gzy , bąki nie dopuszczone do koryta lubią kąsać bezmyślnie byle się napić nie licząc się z tym, że zagryziony już im nic nie da. BO to która władza? Czyja? Dla kogo? Skoro BO, to może lepiej Dzielnice miasta z władzą ludu? Ciągle widać słychać i czuć "demokrację " miejską - po każdym , często w słusznej sprawie, wystąpieniu radnych , także z kww, i wróblewski i nowak obywatelsko stwierdzają "z uwagi na..., Nie!" Jeszcze nie powiedzieli choć raz "tak". BO rozmywa odpowiedzialność UM za miasto i pozoruje "demokrację", a jak przyznaje wróblewski, pajdokrację. BO wygląda tak, że ktoś głosuje a decydent i tak ma dwa granaty w świątecznym ubraniu.

 7. 7
  +2
  ~ Zawada .
  Sobota, 24.10

  Panie Turlej . Powiedz Pan lepiej ile za Centralne Ogrzewanie za rok będziemy płacili ? Przyklepał Pan umowę władz miasta , ( bez znajomości umowy ) , jako koalicjant Wróblewskiego . A mieszka Pan na dużym osiedlu , Zawada . To ile będzie w czynszu opłat dla spółki miejskiej EPEC ?? Niestety o 20 % obniżce obiecanej przez Prezydenta miasta możemy zapomnieć .

 8. 8
  0
  ~ santa harley
  Niedziela, 25.10

  ~Zawada - ty nie bądź taki niewierny. Wymieniony przez ciebie "prezydent" ma honor, a jak czasem o nim zapomina , to harley i płyty chodnikowe mu o tym przypominają. Ta obiecana pod słowem honoru obniżka cen ciepła o 20% zostanie zrealizowana po "odrolowaniu" długu, gdy miasto przejmą wierzyciele za dług. daj boże aby harley kilka razy jeszcze przypomniał właścicielowi o honorze, przyzwoitości, pracowitości. Choc tyle mimo że wolał bym te 20%.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9809250831604