Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie lepiej niż w Pasłęku. Kiedy ruszy modernizacja parku Dolinka?

14.10.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie lepiej niż w Pasłęku. Kiedy ruszy modernizacja parku Dolinka?
wizualizacja projektu

Od wielu lat pojawiają się zapytania mieszkańców, czy będziemy mieli taki park, jak w Pasłęku. Nasz projekt, również dzięki fantastycznej lokalizacji, będzie dużo ładniejszy, większy i dający więcej satysfakcji niż, plac zabaw, który znajduje się w Pasłęku. Będziemy mieli fajne miejsce spotkań ludzi w różnym wieku - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Dziś (14 października) Miasto podpisało umowę z wykonawcą nowego zagospodarowania parku Dolinka.

To dzień długo oczekiwany przez wielu elblążan. Od dłuższego już czasu zabiegaliśmy o to, aby taki park rekreacji w Elblągu powstał. Nie udało się pozyskać pieniędzy na ten cel z funduszy norweskich. Udało się pozyskać dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Teraz 9 hektarów parku przeznaczamy do rewitalizacji, renowacji, aby powstało tam miejsce wypoczynku i rekreacji z prawdziwego zdarzenia. Cieszymy się, że mimo wydłużonej procedury przetargowej - inni oferenci składali odwołania - wygrała elbląska firma. To wykonawca sprawdzony, realizujący zadania w terminie, co dla nas również jest bardzo ważne

- przekonywał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

Dziś (14 października) Miasto podpisało umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym Mirosława Markiewicza, elbląską firmą, która zajmie się zagospodarowaniem parku Dolinka wraz z przebudową amfiteatru. Niebawem przekaże wykonawcy zadania plac budowy. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na wrzesień 2021 roku. - Elbląg potrzebuje takiego miejsca. Mam nadzieję, że nie wystąpią trudności i w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli już z niego korzystać - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Projekt rewitalizacji Dolinki zakłada stworzenie w parku kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. Powstaną nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km, zamontowanych zostanie 12 stojaków rowerowych, 60 nowych ławek. Znajdzie się tam około 70 wszelkiego rodzaju urządzeń. Wśród nich 11 dla dzieci wieku do 3 lat - bujaki, domki, labirynty, huśtawki, a 9 dla dzieci od 3 do 5 lat - w tej strefie pojawią się urządzenia nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów.

Pomyśleliśmy również o dorosłych. W parku znajdzie się 13 stołów piknikowych, 19 leżaków, grille, stoły do ping ponga, szachów, ławki, pergole, podesty do tańca oraz 12 sztuk urządzeń w siłowni dla seniorów. Projekt obejmuje także remont amfiteatru, o który często elblążanie pytali. Nie będą tam mogły się odbywać głośne koncerty, to będzie miejsce do wykorzystania w sposób bardziej kameralny, przez dzieci, młodzież, np. z grup teatralnych

- dodał Witold Wróblewski.

Wartość całego projektu to blisko 13 mln złotych, z czego prawie 9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Rambo 11
  Środa, 14.10

  Nie widzę przeciwników ???? wyzywania prezydenta od pijaków??????? aaa piso sekta opracowuje plan jak tu kogo oblać gnojowicą Niech żyje człowiek roku ćpun Szumowski.

 2. 2
  +14
  ~ reverendum 2020
  Środa, 14.10

  Kiedys Elblag porownywalo sie do Gdyni czy Olsztyna, a teraz za wróblewskiego jest już w tyle za Pasłękiem, Malborkiem czy Ostrródą. Wstyd.

 3. 3
  +1
  ~ Janusz
  Środa, 14.10

  Rambo11;ależ ty musiałeś być bity po łepetynie...

 4. 4
  +5
  ~ haha
  Środa, 14.10

  No chyba jednak nie będzie :) Pasłęk oprócz pięknego placu zabaw ma zrobioną infrastrukturę nad jeziorkiem. U nas sie tylko mandaty nakłada na ludzi, którzy w 30stopniowe upały szukają ochłody.

 5. 5
  +14
  ~ Matko
  Środa, 14.10

  No brawo będzie lepiej niż w Pasleku, napisze więcej będzie lepiej niż w Markusach! No to mamy Paslek jako wzór do naśladowania !!!! Co tam Toruń, Gdańsk czy Kraków, porównanie do Pasłęka to jest TO!

 6. 6
  +9
  ~ Wow
  Środa, 14.10

  W cieplym grudniu,tak samo jak remont mostu przy specjalpubie,notabene pieknej wizytowce elblaga i starowki.postawili slupki,dziury jak w serze i gra muzyka.jeszcze zakaz ruchu zaraz postawia i bedzie do kompletu z mostem dolnym.Po co bylo wywalac tyle kasy na niefunkcjonalne mosty,skoro sa gorsze od kladek ktore byly?I tak tylko piesi z nich korzystaja.

 7. 7
  +3
  ~ Zly i wkur Elblązanin
  Środa, 14.10

  Dlaczego w Elblągu nie ma tezni solankowej. W małym.Pasłęku jest. Czy naprawdę nikomu z rządzących Elblągiem nie zależy na zdrowiu mieszkańców. Nie wszyscy mogą ćwiczyć na tych waszych urządzeniach. Ale oddychać solankowym powietrzem każdy może.

 8. 8
  +9
  ~ Nie ma
  Środa, 14.10

  Cóż nie ma co się dziwić że porównuje się Elbląg do wsi A kto tu rządzi. PSL,P O i SLD.

 9. 9
  +7
  ~ Kameralnie to
  Środa, 14.10

  Pocalujcie nas w D. Co to za obiekt jak nie będzie koncertów, imprez. To żeście pojechali po poręczy. Czas upływa i szykujcie się do wypadu. ZE STOLKOW.

 10. 10
  +8
  ~ Wiecie
  Środa, 14.10

  Imptez nie będzie W tym amfiteatrze bo obok mieszkają radni. Oni blokuje wszystko NAWET parkowanie obok nich. Wyjaśniono.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.