Czwartek, 22.10.2020, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie proponowali Mokre szaleństwo albo Utopię... Od 5 lat jest CRW Dolinka

17.09.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie proponowali Mokre szaleństwo albo Utopię... Od 5 lat jest CRW Dolinka
Fot. Adrian Sajko

1 mln 640 tysięcy osób odwiedziło do tej pory Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka". Za kilka dni mija 5 rocznica oddania obiektu przy ul. Moniuszki do użytku. Z tej okazji w najbliższą niedzielę dorośli będą mogli wejść na basen za pół ceny. Miasto nie planuje wielkiego świętowania jubileuszu pływalni, ale przypomina o rocznicy.


Elblążanie dosyć długo czekali na budowę takiego obiektu. Ostatecznie uroczyste otwarcie Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka" odbyło się 21 września 2015 roku.

Centrum zostało zrealizowane w dość krótkim cyklu inwestycyjnym, bo w ciągu 16 miesięcy. Jak na taki obiekt jest to dobry czas. Całość kosztowała 25 mln zł, z czego 16 mln udało się pozyskać z Unii Europejskiej

- wspominał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, podczas konferencji prasowej dotyczącej 5-lecia CRW "Dolina".

Wiceprezydent przypomniał również o tym, że to elblążanie nazwali pływalnię. Do konkursu zgłoszono 350 pomysłów. Propozycje były różne, m.in. Świątynia Posejdona, Utopia, Rekina, Wodnik czy Mokre Szaleństwo. Ostatecznie padło na Dolinkę.

Przez te 5 lat odwiedziło nas 1 mln 640 tys. osób. Ta cyfra zaskoczyła nas samych. Dziennie średnio przyjmujemy od 1100 do 1300 osób. To duże obciążenie i wiele pracy, chylę więc czoła przed pracownikami obiektu. Jest ich 42 - 15 ratowników, 12 osób obsługi basenu, 5 recepcjonistek, 7 konserwatorów i 3 osoby administracji. "Dolinka" czynna jest codziennie od 6 do 22, ale oni tak naprawdę pracują 24 godziny na dobę. Przy takiej ilości odwiedzających dezynfekcja, sprzątnięcie i przygotowanie obiektu do dnia następnego odbywa się w nocy

- mówił Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ciągu ostatnich 5 lat funkcjonowania obiekt spisywał się całekiem dobrze. - Jesteśmy zadowoleni z jego stanu technicznego - mówił Andrzej Bugajny. Miasto ma jednak wobec niego plany inwestycyjne.

Obiekt jest funkcjonalny. Jednak z dzisiejszej perspektywy możemy stwierdzić, że błędem było, iż na etapie projektowania nie pomyślano o odnawialnych źródłach energii, które mogłyby obniżyć koszty eksploatacji tego obiektu. Myślę, o geotermii, fotowoltaice, a także odzysku ciepła z wody spuszczanej do kanalizacji. Fotowoltaikę zainstalowaliśmy na obiekcie przy ul. Robotniczej. To się świetnie sprawdza. Myśli również o tym, aby wprowadzić takie rozwiązania do tego obiektu, w najbliższym czasie chcemy zaprojektować i pozyskać środki na taką inwestycję

- dodał Janusz Nowak.

Na piąte urodziny obiektu Miasto nie szykuje niczego ekstra. Całkiem jednak o jubileuszu nie zapomina. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 20 września, wszystkich, którzy odwiedzą Centrum, będą obowiązywały ulgowe bilety.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Koral gol
  Czwartek, 17.09

  Brawo były prezydent Wilk. CRW to wspaniały obiekt

 2. 2
  0
  ~ No to fajnie że
  Czwartek, 17.09

  Szkoda ze to nie aqla park

 3. 3
  +9
  ~ kiki
  Czwartek, 17.09

  ... "Przez te 5 lat odwiedziło nas 1 mln 640 tys. osób " ... . No panie Bugajny to żeś pan "poleciał", to jednak nie tak się liczy odwiedzających, to są raczej osobogodziny a nie konkretni ludzie? I to pan kończyłeś licencjat z ekonomii na PWSZ przed objęciem w 2007 roku CSB ? To i nie dziwota że pan się doczekałeś - " dyrektor z zawodu dyrektor "? Panie prezydencie ten pan osiągnął wiek emerytalny, jak długo jeszcze elbląski sport będzie "rozwijany" przez tegoż pana?

 4. 4
  --1
  ~ Smietanka
  Czwartek, 17.09

  Najpierw zapytamy gdzie macie maseczki ,przylbice i odstępy egoisci. Tak nas zmuszacie do noszenia a wy macie to w d. Po drugie to PIS zbudoealo i P. Wilk a wy nic mowa o P O i PSL i SLD . Jubileusz i nic .

 5. 5
  +3
  ~ Inwestować
  Czwartek, 17.09

  Nagłośnienie, światła,tablica elektroniczna ławeczki tego nie ma w CRW. Posmiewiskiem jest brak ww rzeczy gdy da zawody. Na co wy czekacie aż PiS to zmieni i zamontuje.

 6. 6
  +2
  ~ PRECZ
  Czwartek, 17.09

  Już patrzeć na Was nie można, może jeszcze medale i premie sobie dajcie. Dzięki PiS mamy obiekt wodny Obok kąpielisko zarosniete pokażcie co potraficie Madrale.

 7. 7
  +9
  ~ Jajnosik
  Czwartek, 17.09

  ani słowa o starym basenie który zarasta obok, ani jednej zjeżdżalni a wy się cieszycie, że miasto 120 tyś ma trochę większą wannę. Może w miejscu otwartego basenu walnijcie kolejny market, albo coś.......co ze sportem dzieci i młodzieży w tym mieście, Panie Nowak, rozwalacie sekcje w MOS TRUSO, zabierając godziny ternerskie a chwalicie się dużą wanną....

 8. 8
  +1
  ~ 1125
  Czwartek, 17.09

  Szanujmy się mieszkańcy ale 391 głosów i vice prezydent ,Nowak posłuchaj jesteś filarem który niszczy te miasto ,macie i wy o tym wiecie tą przewagę że nasze lokalne społeczeństwo jest mało zorganizowane,ale to chyba niedługo puści ,i przyjdziemy was na taczkach wywieść z tych stołków, grabaże miasta Elbląg.

 9. 9
  +3
  ~ frodo
  Czwartek, 17.09

  precz-dzieki pis to nawet słońce wschodzi i zachodzi

 10. 10
  +2
  ~ odwołali go bo coś robił
  Czwartek, 17.09

  Dzisiejsze władze z psl pozyskują po kilkadziesiąt tysięcy zł i się tym chwalą. Wilk to nie moja bajka, ale wykorzystał to co zdobył prezydent Nowaczyk. Co z Wróblewskim? Zdrowy? Dzisiejszy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.276398897171