Niedziela, 19.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiemy, kto zajmie się rewitalizacją parku Dolinka. Miasto wybrało wykonawcę

01.09.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiemy, kto zajmie się rewitalizacją parku Dolinka. Miasto wybrało wykonawcę

Zaniedbany od dawna park Dolinka niebawem zmieni się w miejsce przyjazne elblążanom. Miasto właśnie wybrało firmę, która zajmie się jego rewitalizacją.

W przetargu na modernizację i zagospodarowanie parku oraz przebudowę znajdującego się tam amfiteatru wystartowały trzy firmy: dwie z Elbląga i jedna z Jarosława. Miasto ostatecznie wybrało ofertę złożoną przez Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza, który zaproponował wykonanie cenę (brutto) 7 350 472 zł.

Oferta złożona przez wyżej wymienionego wykonawcę została wybrana jako najkorzystniejsza, ponieważ przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert określonych w SIWZ. (...) Oceny oferty dokonało 4 członków komisji. Liczba punktów w każdym z kryteriów stanowi iloczyn 4 oceniających i liczby punktów przyznanych przez jednego oceniającego

- czytamy w uzasadnieniu wyboru na BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Najtańszą ofertę złożyła firma z Jarosława (6 857 720 zł), ale została ona odrzucona, a najdroższą Zakładu Usług Budowlanych Mytych (7 654 390 zł).

Projekt rewitalizacji Dolinki zakłada stworzenie w parku, na blisko 9 hektarach, kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. Docelowo znajdzie się tam około 70 wszelkiego rodzaju urządzeń. Wśród nich domki, labirynty, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych. Stoły piknikowe, stoły do pingponga, grille, siłownie plenerowe, w strefie relaksu i seniora. Pojawią się również elementy nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów "ogórków". Dodatkowo powstaną tam również nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Planowane są również nowe nasadzenia, aby wizualnie dalej był to teren parkowy.

Wartość całego projektu związanego z modernizacją Dolinki to blisko 10,5 miliona złotych, z czego prawie 8,8 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Reasumując
  Wtorek, 01.09

  Będzie G,w krzakach.

 2. 2
  +4
  ~ Dopytujemy
  Wtorek, 01.09

  Rozebrano budynek od strony ul.Traugutta teren aż do rzeki dzikuski zaniedbany i to od lat. Rzeka zawalona kamieniami ,zarosnieta od remontu. Drzewa łamią się że starości i Pruchna. Trawniki za,sr,ne Przez psy. O czym tu piszecie najpierw z tym zrobić porządek. Plac zabaw dla dzieci jeden nie ogrodzony i brud.

 3. 3
  +5
  ~ Zbudujecie
  Wtorek, 01.09

  Tylko ładne obiekty dla 130 MIASTA jak ma to być byle było to spadajcie. Amfiteatr zadaszony duży bo nie ma gdzie imprez organizować. I kąpielisko miejskie ,kiedy zniknie ten syf.

 4. 4
  +8
  ~ faadfaddsf
  Wtorek, 01.09

  ~ Dopytujemy: Teren o którym mowa nie należy do miasta lecz do dewelopera, który już ma plany na budowę. OK, ale budowa to przyszłośc, a na chwile obecna to deweloper teren powinien uporzadkowac.

 5. 5
  0
  ~ Ewa
  Sobota, 05.09

  Ten projekt jest absurdalny, dlaczego nikt tego nie widzi. Czy w tym parku zostaną jeszcze jakieś drzewa i zieleń? Z jednej skrajności, gdzie nie ma żadnej infrastruktury, w drugą, gdzie postanowiono co 5 metrów upchnąć coś lub zabudować... To już nie będzie park... Ci gminni architekci wciskają tym urzędom takie dziwne projekty, dlaczego prxy takich inicjatywach nie ma konsultacji społecznych?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.