Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowe auto w darze dla hospicjum. Rehabilitanci i pielęgniarki dojadą nim do najmłodszych pacjentów

01.10.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe auto w darze dla hospicjum. Rehabilitanci i pielęgniarki dojadą nim do najmłodszych pacjentów
Fot. Natasza Jatczyńska
REKLAMA

Do elbląskiego hospicjum trafiło nowe auto. Wartego ponad 81,5 tys. Citroën Berlingo ufundowały: Lions Club Elbląg Truso oraz Lions Club Elbląg. - Taki samochód marzył nam się długo. Dzięki temu darowi zespół hospicyjny będzie mógł bezpiecznie dojeżdżać do domów ciężko chorych dzieci - mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. 

Obecnie mamy 12 młodych pacjentów. Mieszkają w promieniu ok. 80 kilometrów, niektórzy pod Braniewem, a inni w okolicy Sztumu. Rehabilitanci, lekarze, pielęgniarki, którzy do nich dojeżdżają, pokonują wiele kilometrów. Do tej pory korzystali z auta, które jakiś czas temu otrzymaliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ma on jednak na liczniku już 300 tys. kilometrów, praktycznie się rozsypuje, a jazda nim jest niebezpieczna. Nowe auto było nam potrzebne. Ten samochód, który otrzymaliśmy idealnie odpowiada naszym potrzebom

- mówi Wiesława Pokropska, dyrektor Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. 

Jak podkreśla dyrektor hospicjum, nowe auto będzie mogło również posłużyć do przewozu pacjentów. 

Jeżeli w hospicjum będzie funkcjonował pobyt dzienny, dodatkowo będziemy mogli przywozić naszych pacjentów do nas. Chcielibyśmy uruchomić pobyty dzienne, raz w tygodniu również dla najmłodszych, od nowego roku. To jednak będzie zależało od tego, jak będzie wyglądała aktualna sytuacja związana z pandemią

- dodaje Wiesława Pokropska. 

Uroczyste przekazanie daru ufundowanego przez Lions Club Elbląg Truso oraz Lions Club Elbląg, oraz Fundację Lions Club International, która pokryła 50 proc. zakupu, odbyło się we czwartek (1 października) na terenie elbląskiego hospicjum przy ul. Toruńskiej. 

Chciałbym podziękować koleżankom i kolegom Lionsom z Elbląga za to, że włożyli wiele wysiłku, aby zdobyć i zdobyli tak duże pieniądze na zakup przepięknego samochodu dla hospicjum. Chciałbym pogratulować dyrektor i przedstawicielom hospicjum prezentu. Wiemy o tym, że hospicjum to życie, liczymy na to, że ten samochód będzie to życie umilał

- mówił Marian Sieńkowski Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, który oprócz władz i przedstawicieli elbląskich klubów Lions, wziął udział w wydarzeniu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jeee
  Czwartek, 01.10

  Szacun dla darczyńców!

 2. 2
  +1
  ~ obserwator
  Piątek, 02.10

  Brawo dla ofiarodawców!!!

 3. 3
  0
  ~ Ania
  Sobota, 03.10

  Niech Wam służy i bezpiecznie dowozi do dzieci!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2412710189819