Sobota, 19.09.2020, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Drugi przetarg na przebudowę ul. Fromborskiej. Poprzednio oferty były za drogie

16.09.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Drugi przetarg na przebudowę ul. Fromborskiej. Poprzednio oferty były za drogie

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Fromborskiej. To drugie podejście do tego tematu. Pierwsze postępowanie Ratusz unieważnił, bo zaproponowane ceny przekroczyły budżet inwestycji. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Przebudowa ul. Fromborskiej to jedna z niewielu planowanych w najbliższym czasie inwestycji w mieście. Chodzi dokładnie o odcinek ulicy, od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką.

Prace mają obejmować m.in. utworzenie ronda na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką. Oprócz tego wykonawca musiałby się zająć odnową nawierzchni jezdni wraz z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, budową ścieżki rowerowej, budową i przebudową chodników, zatok autobusowych, peronów przystankowych, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

W pierwszym przetargu, który ogłoszony został w lipcu, wzięło udział pięć firm. Ich oferty cenowo przewyższały jednak budżet inwestycji, który wynosi 3,4 mln zł. W związku z tym postępowanie unieważniono. Teraz miasto ogłosiło drugi przetarg. Na oferty chętnych czeka do 30 września. Jeśli tym razem uda się znaleźć wykonawcę, przebudowa powinna się zakończyć do 31 sierpnia 2021 roku.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ogloscie
  3 dni temu, Środa, 16.09

  Budujcie w promocji za 1 zł jak nie potraficie liczyć. BO te wyliczenia wszystkie z sufitu.

 2. 2
  +2
  ~ Czekamy i PYTAMY
  3 dni temu, Środa, 16.09

  Dlaczego nie jest budowane duże rondo koło energii ul. Krolewiecka. Tak damo dlaczego ul. Krolewiecka aż do ul Fromborska nie jest budowane druga nitka ulicy. Miejsce JEST na co wy czekacie aż miasto się zakorkuje.

 3. 3
  +4
  ~ KOMUNIKACJA
  3 dni temu, Środa, 16.09

  Już dawno powinny być wybudowane tory tramwajowe ul. Krolewiecka , i Fromborska w stronę Bielan i Dabrowy. Powstają nowe dzielnice a W Elblągu nie nadążają z komunikacja dzielnic.

 4. 4
  0
  ~ jarrow
  3 dni temu, Środa, 16.09

  W związku z taka biedą w budżecie miasta proponuję radykalne podejście które otworzy oczy. Niech do zarządu miasta wejdzie zarząd komisaryczny który rozliczy wszystkich urzędasów. Chyba już innego wyjścia nie ma na te miasto zacofane mentalnie i gospodarczo 50 lat.

 5. 5
  +1
  ~ Qwerty
  2 dni temu, Środa, 16.09

  Mam nadzieje ze bedzie lepiej zaprojektowane niz rondo Krolewiecka/Kosciuszki nie jest symetryczne - jadąc w strone szpitala Krolewiecka nie trzeba w ogole zwalniać, a jadąc w drugą strona jest za duży luk.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.