Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wsparcie dla pieczy zastępczej

14.09.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wsparcie dla pieczy zastępczej
W czerwcu br. Departament Zdrowia i Spraw Społecznych UM złożył wniosek do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o środki finansowe w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.
 
W związku ze złożonym wnioskiem, Gmina Miasto Elbląg otrzymała dotację w wysokości 624.415 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację projektu, którego celem jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej, a więc wsparcie rodzin zastępczych, dzieci i pracowników elbląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.
 
Otrzymana dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu do nauki zdalnej, tj. 117 sztuk laptopów i 169 sztuk sprzętu multimedialnego (słuchawki, telewizory, urządzenia wielofunkcyjne, projektory, odtwarzacze, tablice multimedialne). Z projektu zostaną również zakupione środki ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, lampy bakteriobójcze, ozonatory). Projekt pozwoli również na zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny i izolacji w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Sprzęt jest już częściowo zakupiony, w części zaś zamówiony i wkrótce zostanie odebrany.
 
Projekt dofinansowano z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, którego liderem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 
 
UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.