Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Tylko jeden nowy przypadek zakażenia

03.08.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus na Warmii i Mazurach. Tylko jeden nowy przypadek zakażenia

Tylko jeden nowy przypadek zakażenia na Warmii i Mazurach. Badania potwierdziły obecność wirusa Sars-CoV-2 u mieszkanki powiatu nowomiejskiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dziś, 3 sierpnia, u: starszej kobiety z powiatu nowomiejskiego poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

W niedzielę, 2 sierpnia, W-MUM informował o 5 przypadkach zakażenia koronawirusem - Olsztyn - 3 młode kobiety + kobieta w średnim wieku, powiat ostródzki - mężczyzna w średnim wieku oraz 4 wyzdrowieniach - Elbląg - chłopiec, mężczyzna i kobieta w średnim wieku oraz młody mężczyzna.

Z kolei w sobotę, 1 lipca, jak podaje Urząd, koronawirus potwierdzono u 17 osób. Powiat iławski - 3 młode kobiety, 3 młodych mężczyzn, 1 mężczyzna w średnim wieku, powiat ostródzki - 2 młodych mężczyzn, 1 chłopiec, 1 starszy mężczyzna, 2 młode kobiety, 1 dziewczynka, Elbląg - mężczyzna, Olsztyn - mężczyzna w średnim wieku i powiat olsztyński - młody mężczyzna. Tego dnia wyzdrowiało 7 osób - powiat ełcki - chłopiec, kobieta w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, młody mężczyzna, starszy mężczyzna, starsza kobieta i powiat ostródzki - kobieta w średnim wieku.

Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim na COVID-19 zachorowało 385 osób, 271 wyzdrowiała, a dwie zmarły. W Elblągu koronawirusa wykryto już u 27 osób, do tej pory 22 z nich pokonały COVID-19.

W całej Polsce wirusem Sars-CoV-2 zakażonych jest już 47 469. Do tej pory zmarły 1 732 osoby. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 nowych przypadkach zakażenia i 1 zgonie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ A co tam Covid.
  Poniedziałek, 03.08

  W naszym pięknym i demokratycznym kraju, gdzie ludzie są odpowiedzialni i uprzejmi wobec siebie wszystko co się teraz dzieje przecież jest właściwe i zgodne z zasadami sanitarnym. Bo my dbamy o zdrowie własne i innych. Te dobowe przypadki z ostatniego czasu oscylujące wokół 600 - 700 przypadków to wroga propaganda wymierzona w trzeźwo myślących ludzi, którzy wszystko rozumieją i mają wiedzę. Bo przecież noszenie masek zakrywających usta i nos w określonych miejscach i sytuacjach, utrzymywanie należnego dystansu i stosowanie codziennej higeny to przecież wymysł rożnych, opłacanych zresztą, oszustów, cwaniaków, globalistów, lewaków i innych pseudo uczonych doktorów, którzy chcą zawładnąć naszymi umysłami, duszami i ciałami, bo nie mogą się pogodzić z tym, że nam żyje się doskonale. Więc nie będziemy ich słuchać i nie damy się zastraszyć. Przecież nam nie grozi Covid, bo prawdziwe zagrożenie to ideologia gender, LGBT, organizacje feministyczne, imigranci i inni obcy. A w tej walce to nie maski są potrzebne, a rzesze oddanych i zdecydowanych bojowników.

 2. 2
  0
  ~ Edmund Szwed
  Poniedziałek, 03.08

  .. DLA OSOBY ANONIMOWEJ, CZYLI "BEZ TWARZY" - PODPISUJĄCEJ się ~ A co tam Covid. ...jestem pełen empatii Hii, hii ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.