Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Hotel Elbląg został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa u 2 gości. Jak obecnie wygląda sytuacja?

27.07.2020, 15:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Hotel Elbląg został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa u 2 gości. Jak obecnie wygląda sytuacja?
W czwartek, 23 lipca, u dwóch gości Hotelu Elbląg wykryto koronawirusa. W konsekwencji ponad 40 osób, zameldowanych wówczas w obiekcie i kilkunasty pracowników zostało objętych kwarantanną. Jak obecnie wygląda sytuacja?
 
O szczegółach zdarzenia informowaliśmy w czwartkowym materiale. Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu mówił wówczas, że objęci kwarantanną zostali goście, a także kilkunastu pracowników hotelu, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi.
 
Sanepid zaczął kontaktować się również z osobami, które zameldowane były w Hotelu Elbląg od 15.07. - Mamy informację o gościach, którzy byli w Hotelu w czasie ostatniego tygodnia - mówił 23 lipca w rozmowie z nami Marek Jarosz. - Chodzi o osoby, którym skończył się pobyt i powróciły do swoich miast. To kilkadziesiąt osób. Powiatowe Stacje w ich miejscu zamieszkania będą pełniły nad nimi dozór.
 
Jak obecnie wygląda sytuacja?
 
Powoli wychodzimy na prostą i mam nadzieję, że zmierzamy ku zamknięciu tego ogniska
 
- mówi Marek Jarosz.
 
Ilu gości hotelu obecnie przebywa na kwarantannie i gdzie ją odbywają? - Wśród wszystkich gości, którzy od razu zostali objęci kwarantanną w hotelu zostało ok. 10 osób. Pozostałe przenieśliśmy do obywania kwarantanny w miejscu zamieszkania. W ślad za nimi poszła informacja do Powiatowych Stacji w miejscowościach, w których mieszkają te osoby - opowiadał Marek Jarosz.
 
Do odbywania kwarantanny w domu mogły skorzystać osoby, które do Hotelu Elbląg przyjechały własnym samochodem. - To był jeden z warunków - mówił Marek Jarosz. - Osoby, które nie miały własnego środka transportu musiały zostać w hotelu. Takie osoby nie mogą poruszać się środkiem publicznym, autobusem czy pociągiem. W przypadku jednej osoby w grę wchodził samolot. I te osoby pozostały w hotelu.
 
W środę goście hotelu zostaną przebadani na obecność koronawirusa.
 
29 lipca mija 7 doba od momentu potencjalnego ostatniego kontaktu, dlatego wtedy będziemy mogli przeprowadzić badania. Przebadany gości, którzy zostali w Elblągu oraz tę część osób z obsługi, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. 30 lipca będziemy mieć wyniki i jasność w sprawie, czy ognisko będziemy mogli zamknąć
 
- wyjaśnia Marek Jarosz.
 
Ok. 10 gości, którzy musieli zostać w Elblągu zostało przeniesionych do Hotelu Vivaldii. - To budynek z odpowiednimi warunkami, który stał pusty. W tej chwili trwają prace przygotowawcze do reaktywacji działalności Hotelu Elbląg - stwierdził Marek Jarosz. - Hotel Elbląg zostanie gruntownie zdezynfekowany. Będzie wietrzenie, sprzątanie, pranie przy użyciu pracowników, którzy nie byli objęci kwarantanną, bo nie mieli kontaktu z zakażonymi.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mały
  Poniedziałek, 27.07

  No i dobrze.Szkoda hotelu

 2. 2
  --4
  ~ Maciej
  Wtorek, 28.07

  Już dawno powinni zamknąć tą budę wykorzystującą swoich pracowników.

 3. 3
  +2
  ~ Konsti
  Wtorek, 28.07

  A co z ludźmi którzy mieli kontakt z zarażonymi bo przecież te chore osoby wychodziły na miasto.. na pewno odwiedzili bary, sklepy czy korzystali z taxi....

 4. 4
  0
  ~ Koronek
  Środa, 29.07

  Tak bardzo dobrze że zamknęli hotel ale to za mało , każdego w Elblągu powinni zamknąć w izolatkach i to nie na 2 tygodnie a na 2 lata!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93845987319946