Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rowerami przemierzyli szlak parków Elbląga - zobacz obszerną fotorelację

08.07.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerami przemierzyli szlak parków Elbląga - zobacz obszerną fotorelację
Fot. Adrian Sajko

Druga z popołudniowych wycieczek pod hasłem „Wakacje z MOSiR-em” zgromadziła na starcie 33 osoby. Tym razem spotkaliśmy się w największym w naszym mieście parku, czyli Bażantarni i udaliśmy się szlakiem parków w Elblągu.

Szlak parków Elbląga został oznakowany w zeszłym roku i jest jednym z trzech szlaków miejskich, obok szlaku form przestrzennych i szlaku zabytków, które pozwalają lepiej poznać Elbląg

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu krótkim odcinkiem wyremontowanego szlaku czerwonego wzdłuż Srebrnego Potoku, który ucierpiał podczas ulewy we wrześniu 2017 roku. Następnie zawróciliśmy i skierowaliśmy się ku parku Modrzewie. Do jazdy po mieście wykorzystaliśmy ścieżki rowerowe oraz ulice o mniejszym natężeniu ruchu, a kiedy było to konieczne, korzystaliśmy z chodników. Wycieczka po mieście ma swoją specyfikę, ale nie mieliśmy problemów z pokonaniem trasy najeżonej skrzyżowaniami, sygnalizacjami i przejściami dla pieszych.

Na trasie wycieczki ciekawie i barwnie o atrakcjach każdego z parków opowiadał Leszek Marcinkowski, prezes i przewodnik elbląskiego PTTK. Grupa miała także zapewnione wsparcie energetyczne w postaci słodyczy ufundowanych przez Biuro Podróży Variustur. Słodkie przekąski szczególnie ucieszyły najmłodszych uczestników jazdy

– relacjonuje Marek Kamm.

Z parku Modrzewie przejechaliśmy kolejno przez park Kajki, park Dolinka, park Traugutta i park Planty. Cieszył widok młodych adeptów turystyki rowerowej, z których najmłodszy miał 3 i pół roku i poruszał się na rowerku biegowym wspomagając się czasami jazdą w przyczepce rowerowej doczepionej do roweru mamy. Brawo!

Wycieczka zakończyła się po przejechaniu 18 km w łącznym czasie 2,5 godzin w Ptasim Ogrodzie PTTK na terenie parku Planty. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną, bezpieczną jazdę.

W kolejny wtorek, 14 lipca, obejrzymy i przejedziemy odcinek szlaku GreenVelo z Bażantarni do Jeleniej Doliny. Start o godzinie 17 z polany z wiatami w Bażantarni. Do pokonania będziemy mieli 22 km. Trasa.

Organizatorem wycieczki podczas akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ był Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki wraz ze współorganizatorami: Urząd Miejski w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, VARIUSTUR – Biuro Podróży, Salon Rowerowy – Wadecki, NEKSUS – serwis rowerowy.

Zapraszamy na pozostałe atrakcje w ramach Wakacji z MOSiR-em. Więcej szczegółów na stronie MOSiR w zakładce Wakacje z MOSiR-em.

MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląskie Szlaki Miejskie - wycieczka rowerowa ( zdjęć 96 )
Dodano: 2020-07-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 08.07

  Dlaczego uczestnicy tych wycieczek łamią przepisy Ruchu Drogowego i przejeżdżają rowerami przez przejścia dla pieszych?Widać to szczególnie na zdjęciach z przejścia rowerowego mieszczącego się na przeciwko Zakładu Energetycznego, skrzyżowanie ulic Królewieckiej oraz Piłsudskiego (nie ma tam ścieżki rowerowej przez przejście) Może czas aby policja ukarała winnych, skoro na podstawie nagrań z kamerek potrafią karać kierowców więc czemu w tym przypadku rowerzyści mają być nietykalni.

 2. 2
  0
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 08.07

  Jeżeli ciężko namierzyć tych co jeździli po przejściu, to za każdego takiego delikwenta mandata powinien dostać organizator

 3. 3
  +1
  ~ Do Mieszkaniec
  Środa, 08.07

  Ukarać powinni wroblewskiego i jego popleczników z departamwntu drog i mostow za to idiotyczne rozwiązanie. Jak sam widzisz nie ma jak przejechac rowerem z pilsudzkiego w marymoncka w kierunku bażantarni.

 4. 4
  +4
  ~ Uczestnik
  Środa, 08.07

  Brawo dla organizatorów. Byłem pierwszy raz na takiej wycieczce i duży pozytyw . Do piszącego tu "Mieszkaniec" zluzuj gume w majtach bo za bardzo cię pije i gorączki dostajesz.

 5. 5
  +2
  ~ Meksyk
  Środa, 08.07

  Brałem udział i to ja jechałem przez przejście :) Problemem jest,że przez dziesiątki lat rowerowe społeczeństwo cały czas korzysta z w/w przejścia dla pieszych i nie wiem gdzie tkwi problem żeby właśnie w tym miejscu zrobić /wytyczyć ścieżkę rowerową ,która prawdę mówiąc powinna przebiegać do samej Bażantarni - tylko żeby takie coś zrobić to trzeba mieć MÓZG ps. bardzo fajna inicjatywa te miejskie wycieczki rowerowe :) Pozdrowienia dla organizatorów ...dla Mieszkańca też ;P

 6. 6
  --1
  ~ Pieknie
  Środa, 08.07

  Pieknie panie Kamm, rowerowy cośtam.Promocja jazdy rowerem po przejsciach dla pieszych,gdzie brak jest wyznaczonego przejazdu uwaza pan za zgodne z przepisami o ruchu drogowym?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.