Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Powiat braniewski: Pożar szkoły w Nowicy

07.07.2020, 13:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Powiat braniewski: Pożar szkoły w Nowicy
Fot. KP PSP w Braniewie

6 lipca 2020 roku o godz. 15:17 braniewscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pojemników na śmieci zgromadzonych w pobliżu budynku szkoły podstawowej w Nowicy gm. Wilczęta.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej skierował na miejsce pożaru strażaków – ochotników z Wilcząt oraz Starego Siedliska. Kilka minut później dotarła kolejna informacja, że ogień z palących się pojemników na śmieci przeniósł się na część konstrukcji dachu budynku szkoły. Na miejsce skierowano kolejne zasoby ratownicze w tym trzy pojazdy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie. Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej działania gaśnicze z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego rozpoczęli pracownicy szkoły.

Działania gaśnicze strażacy prowadzili zarówno od zewnątrz obiektu jak również wewnątrz próbując zminimalizować wielkość zdarzenia. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji strażaków – ochotników z gminy Wilczęta udało się ograniczyć skutki pożaru. Strażacy po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do sprawdzania pogorzeliska i dotarciu do ukrytych zarzewi ognia. Dodatkowo przeprowadzone prace rozbiórkowe przeprowadzono zabezpieczenie konstrukcji dachu obiektu. Na miejsce działań przybył Wójt Gminy Wilczęta oraz Dyrektor placówki szkolnej.

KP PSP w Braniewie
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Wtorek, 07.07

  Morawiecki gdzie się nie pojawi tam zostawia zniszczenie.

 2. 2
  0
  ~ obatel
  Środa, 08.07

  To nie szkoła tylko pustostan, tam nie ma żadnej szkoły, pozostała tylko nazwa. Może wójt Wilcząt ma już "swojego" kupca na budynek byłej szkoły?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4834971427917