Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa mobilizacja przed drugą turą wyborów. Posłowie PiS odwiedzili Elbląg

01.07.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa mobilizacja przed drugą turą wyborów. Posłowie PiS odwiedzili Elbląg
fot. facebook.com/rafal.traks

Jako poseł z Warszawy mógłbym godzinami mówić o tym, ile błędów popełnił Rafał Trzaskowski, a przede wszystkim, dlaczego sami warszawiacy mówią, że pan Rafał Trzaskowski to połączenie narcyza i lenia. Jeżeli prezydent Andrzej Duda wygra drugą turę, to zgodnie z kalendarzem wyborczym następne wybory będą za 3,5 roku. Będziemy mogli mówić o 3,5 roku dobrej współpracy, o realizacji wielkich inwestycji, takich jak przekop Mierzei Wiślanej - pan Rafał Trzaskowski ma z tym problem, bo jest za, a nawet przeciw. To będzie okres spokoju i współpracy, a nie wojen, agresji i nienawiści - mówił poseł PiS Jarosław Krajewski podczas spotkania z elblążanami. 

Przed nami trudny okres, okres ważnych decyzji, potrzebne są sprawne działania. Nie potrzebujemy sytuacji, w której prezydent będzie chciał za wszelką cenę udowodnić rządowi, że on nie potrafi pomóc społeczeństwu. Po tym, co robił Senat choćby z naszymi tarczami antykryzysowymi, nie mam żadnych wątpliwości, jak zachowa się Rafał Trzaskowski

- przekonywała posłanka Małgorzata Wassermann.

PiS mobilizuje się przed 12 lipca. Posłowie Małgorzata Wassermann, Iwona Arent i Jarosław Krajewski przyjechali we wtorek, 30 czerwca, do Elbląga, aby walczyć o dodatkowe głosy w drugiej turze wyborów dla Andrzeja Dudy. Parlamentarzyści spotkali się z mieszkańcami w biurze poselskim Jerzego Wilka. Goście mówili o tym, co przez ostatnie 5 lat zdziałał prezydent Andrzej Duda, nie szczędzili również słów krytyki jego kontrkandydatowi Rafałowi Trzaskowskiemu (Koalicja Obywatelska). 

Najważniejsze jest teraz, aby przekonać do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę, tych, którzy nie poszli do wyborów, albo zagłosowali na kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury. Pan prezydent Andrzej Duda obiecywał w kampanii wyborczej pięć lat temu pewne programy i dotrzymał słowa. Te programy weszły w życie we współpracy z nami. Pan Trzaskowski obiecywał w kampanii na prezydenta Warszawy wiele spraw i niczego nie dotrzymał

- mówiła posłanka Iwona Arent. 

Rafał Trzaskowski to osoba naznaczona rządami PO, która dziś od tego ucieka za wszelką cenę - podkreślał poseł Krajewski. - Mam wrażenie, że Rafał Trzaskowski niczym ten diabeł, przebrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni i namawia Polaków. Pamiętajcie państwo, że w tych wyborach kwestią kluczową jest wiarygodność. My możemy z czystym sumienie spojrzeć Polakom w oczy i powiedzieć, że prezydent Andrzej Duda w większości spraw dotrzymał danego słowa, większości, bo przecież koronawirusa nikt z nas nie mógł przewidzieć.

Bardzo wiele grup społecznych, przez te 5 lat po raz pierwszy uzyskało wsparcie i pomoc od swojego państwa. Liczymy na to, że za dwa tygodnie, kiedy zakończą się wybory, a jesteśmy przekonani, że zwycięstwem Andrzeja Dudy, będziemy nadal mogli realizować nasz program

- dodała Małgorzata Wassermann.

Przypomnijmy. 12 lipca w Polsce odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najważniejszy urząd w państwie zmierzą się w niej obecny prezydent Andrzej Duda i kandydat opozycji Rafał Trzaskowski.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Czytelnik
  Środa, 01.07

  Nadal traktujecie wyborców jak nierozumne istoty.

 2. 2
  +19
  ~ observator1
  Środa, 01.07

  koniec pisu jest bliski... i ani pisowskie trolle ani hejterzy tego nie zmienią!

 3. 3
  --35
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 01.07

  Nie mogę zrozumieć tych mieszkańców Elbląga, a jest ich jak się okazało większość, którzy zmarnowali swój głos na Rafała Trzaskowskiego. Czyżby aż tylu mieszkało tu byłych funkcjonariuszy SB i WSI którzy za nic mają rozwój miasta i regionu, licząc na to że ktoś im przywróci poprzednie lukratywne emerytury? Duda ma sporo wad, to samo można powiedzieć o PiS i jego rządach. Nikt nie wymaga aby slepo kochać tych ludzi. Ale to oni, nikt inni zamiast gadać bez końca o kanale i wskrzeszeniu portu w Elblągu i żeglugi na Zalewie Wislanym po prostu robią to. Wbrew ujadaniom opozycji, krytyków, niedowiarkow, ekologów, i innych takich co są przeciwni na naszych oczach po dziesiątkach lat przekop przez mierzeje staje się faktem. Trzaskowski wyraźnie powiedział, że wstrzyma budowę. Czy jako prezydent RP jest w stanie to zrobić? Nie wprost ale może sporo namieszać. Andrzej Duda natomiast gwarantuje, że budowa będzie trwała i potoczy się gładko. Dlatego ludzie stąd powinni poprzeć go w staraniach o drugą kadencję. Oczywiście powodów może być więcej ale ten dla ludzi żyjących na ziemi elblaskiej powinien być głównym. Narzekacie na marazm w Elblągu, chcecie powrotu do Pomorza a glosujecie na tego, który chce to hamować? Paranoja? Pomorze wróci tu gdy morski port w Elblągu uzyska dostęp do morza. To tylko nieco ponad 20 km od miasta o czym często się tutaj nie pamięta.

 4. 4
  +6
  ~ Kris
  Środa, 01.07

  Do Pana Czytelnika i Observatora1 - rozumiem , że tak nienawidzicie Elblążan i Elbląga , iż totalnie wam się pomieszało w ograniczonych horyzontach umysłowych. Kolega- Bez ściem proszę- słusznie przypomina co miastu portowemu jest potrzebne i co uaktywni infrastrukturę około zalewową oraz ożywi cała bazę turystyczną w naszym regionie. Czy mało kto interesuje się współczesna historia Polski i regionu po 1989 roku i już zapomnieliście jak nas traktowano - upadlano i uprzedmiotowiono. Każdy czy dorosły czy młody ma w swojej rodzinie osoby korzystające z programów społecznych aktualne rządzących. Skora tak źle to niech ktoś napisze ile kasy zwrócił z przyznanej pomocy państwa na Stowarzyszenia Elbląskie ??? Raczej brak takich za chwytnych informacji nawet ze Schroniska dla zwierząt. Pozdr

 5. 5
  --22
  ~ Do obserwator 1
  Środa, 01.07

  Możesz piszczeć i jęczeć ale PiS będzie rządzić jeszcze bardzo długo. Dlaczego? Bo w końcu ujął się za biednymi ludźmi i ludzie to doceniają. Ty byś pewnie wolał aby te środki szły na parady równości i inne dziwactwa

 6. 6
  +3
  ~ kazik
  Środa, 01.07

  do BEZ ŚCIEMY , ELBLĄG MA DOSTĘP DO MORZA POPRZEZ RZEKĘ SZKARPAWĘ , mapy są ogólnodostępne , a i jest AIS MOŻNA SPRAWDZIĆ.....

 7. 7
  +16
  ~ Do Kazik
  Środa, 01.07

  Nawigatorze, co z tego że ma dostęp jak można nim przepłynąć kajakiem? Co mają mapy do AIS? Madrzysz się jak całe władze tego miasteczka, nie mając pojęcia o tym co się mówi

 8. 8
  +12
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 01.07

  @kazik No i co z tego że ma Elbląg dostęp do morza przez Szkarpawe? Czy Szkarpawa miała jakikolwiek wpływ na odbudowę portu morskiego po 1945 roku? Zastanów się pan, pomyśl chwilę i wyluzuj przed napisaniem czegokolwiek aby tylko zaistnieć w komentarzach.

 9. 9
  +8
  ~ kek
  Środa, 01.07

  Czyżby gadka ino do swoich? Już takie narracje raczej innych nie ruszają?

 10. 10
  +4
  ~ tyut
  Środa, 01.07

  czemu uważacie, że elblążanie są idiotami? Elbląg-dumne miasto wolne od pisss.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.