Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przy ul. Drzewnej powstaną kamienice. Miasto znalazło nabywcę tej działki

26.06.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Drzewnej powstaną kamienice. Miasto znalazło nabywcę tej działki
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przez kilka lat Miasto bezskutecznie próbowało sprzedać działkę przy ul. Drzewnej, znajdującą się w sąsiedztwie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Tym razem się udało. Za blisko 300 tys. zł kupiła ją elbląska firma budowlana.

Działka przy ul. Drzewnej, u zbiegu ulic Rycerskiej i Alei Tysiąclecia, to niezabudowane przedmieścia Starego Miasta. W 2013 roku radni zgodzili się na jej sprzedaż i podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Od tego momentu Miasto usiłowało znaleźć nabywcę tego terenu. Udało się dopiero teraz.

W maju prezydent ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Drzewnej 8A. Odbył się on 15 czerwca, dziś (23 czerwca) na stronie BIP pojawił się jego wyniki. Działkę położoną przy ZST-I za 295 tys. zł (netto) kupił Zakład Usług Budowlanych Mytych z Elbląga.

Nieruchomość przy ul. Drzewnej, o powierzchni około 970 metrów kwadratowych, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta jest przeznaczona pod funkcję mieszkaniową oraz funkcje drobnych usług, handlu, rzemiosła i małej gastronomii.

Działka położona jest poza obszarem wpisanym do rejestru zabytków (pierwotnie nieruchomość należała do obszaru przedzamkowego oraz przedmieść Starego Miasta), w związku z tym, przy prowadzeniu inwestycji nie będą obowiązywać zapisy ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jednak nabywca będzie musiał, pod nadzorem archeologa, przekopać część działki i sporządzić dokumentację archeologiczną. Nowa zabudowa powinna też nawiązywać do historycznych kamienic, stojących w tym miejscu do 1945 roku.

Nabywca nieruchomości zobowiąże się do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r. i zakończenia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2025 r. - czytamy w ogłoszeniu przetargu. W przypadku niedotrzymania terminu będzie musiał zapłacić karę umowną na rzecz Miasta w wysokości 29 tys. zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatną począwszy od 2024 roku.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Edit
  Piątek, 26.06

  Bardzo dobrze ze to Pan Mytych kupił bo wiem że będzie ładnie

 2. 2
  +5
  ~ O tak
  Piątek, 26.06

  Buduje ta firma i JEST ładnie, gratulacje.

 3. 3
  +6
  ~ er ce
  Piątek, 26.06

  Mam nadzieję że nie pobudują "szkaradka" w stylu kamienica Marszałka przy rynku.

 4. 4
  --4
  ~ babcia
  Piątek, 26.06

  No i super ,tylko się cieszyć , bo firma powazna , nie tak ,jak na Placu Konstytucji , gdzie 5500 m2 ponad 20 lat temu kupił dobry i z tradycjami cukiernik ale nie firma budowlana i do dziś nawet łopaty nie wbito . Ale to po części wina ówczesnego kierownictwa Ratusza . Teraz pora na zabudowę po drugiej strony ulicy Tysiaclecia , piekne laki jak na wsi czekają , obok ktorych wielkomiejski Autohandel . Turyści mają piekny obciachowo - wsiowy widok wjezdzając do naszego w gruncie rzeczy ladnego miasta

 5. 5
  0
  ~ Reverendum 2020
  Piątek, 26.06

  Działka w cenie mieszkania? To jakiś żart?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.