Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Szkoły zniechęciła epidemia i brak finansowego wsparcia? Półkolonie zorganizuje tylko jedna podstawówka

16.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Szkoły zniechęciła epidemia i brak finansowego wsparcia? Półkolonie zorganizuje tylko jedna podstawówka
Fot.Ryszard Biel

Pracujący rodzice, szczególnie uczniów młodszych klas, mogą mieć spory problem z zapewnieniem dzieciom wypoczynku i opieki w czasie wakacji. Większość elbląskich szkół zrezygnowała z organizowania półkolonii. Tylko Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu szykują taką ofertę.

Elbląscy uczniowie odliczają już dni do rozpoczęcia wakacji. Ich rodzice wykorzystują czas do zakończenia roku szkolnego, aby zorganizować im wypoczynek. To, ze względu na pandemię koronawirusa, może być trudne. Oferta półkolonii i obozów dla dzieci jest w tym roku mniejsza i droższa. Jak się okazuje, w tej kwestii, rodzice nie mają również co liczyć na wsparcie szkół na dotychczasowym poziomie. W ubiegłe wakacje z półkolonii zorganizowanych przez osiem elbląskich podstawówek skorzystało 720 uczniów. Wiemy już, że tym razem liczba ta będzie znacznie mniejsza. Półkolonie w Elblągu się odbędą, ale tylko w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3.

W "trójce", w sierpniu, zorganizowane zostaną dwa turnusy. Pierwszy odbędzie się w terminie 3-7.08, a drugi 10-14.08. Cena tygodnia półkolonii to 300 zł. Szkoła przygotowuje ofertę łącznie dla 120 dzieci. Zapisy na półkolonie rozpoczną się 22 czerwca. Tego dnia, od godz. 8, w podstawówce będą wydawane karty półkolonijne.

Robimy wszystko, aby z jednej strony spełnić wszystkie wymogi związane z epidemią, a z drugiej zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji i zorganizować im fajny czas. Nie chcemy, żeby przez całe półkolonie siedziały tylko w budynku. Zajęcia będą odbywały się również na świeżym powietrzu, planujemy wyjazdy. Będziemy również wykorzystywać obiekty sportowe miasta. To będą półkolonie na sportowo

- mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor SSP nr 3 w Elblągu.

Dlaczego na podobny krok nie zdecydowały się inne szkoły? Zdaniem Ratusza mogły zniechęcić je obostrzenia związane z epidemią koronawirusa i brak finansowania z miasta.

Pozostałe placówki oświatowe, z uwagi na obowiązujący stan epidemiczny Sars-CoC-2 oraz znaczące obostrzenia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla organizatorów wypoczynku wakacyjnego. Decyzje dyrektorów jednostek podejmowane są na skutek diagnozowania własnych zasobów m.in.: kadrowych i możliwości organizacyjnych w szerokim słowa znaczeniu. Samodzielność organizacyjna spoczywa bezpośrednio na placówkach z uwagi na zniesienie współorganizowania i finansowania wypoczynku w ramach środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

- informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ AAA
  Wtorek, 16.06

  Pandemia spowodowała rozleniwienie, po co w ogóle coś robić jak można siedzieć w domu, pobierać pensję i się nie wysilać.

 2. 2
  +12
  ~ gyf
  Wtorek, 16.06

  Prawda jest taka, że miasto nie dało pieniędzy na półkolonie. Po co ta ściema!

 3. 3
  +3
  ~ takaprawda
  Wtorek, 16.06

  do GYF..bo nasz marny gospodarz i nierób Wróblewski nie ma czasu na takie rzeczy, on tylko lata i się fotografuje

 4. 4
  +2
  ~ do takaprawda
  Wtorek, 16.06

  sami sobie tego nieroba wybraliście na złośc PIS. Były wybory mozna było cos zmienić. Poszedł tepy elektorat oddał głos a teraz rozgoryczenie i złośc. Widziały gały co brały. Teraz albo patrzec jak maisto popada w marazm i znosci arogancje władzy, albo czym predzej odwolac dziadowstwo

 5. 5
  +1
  ~ wicia
  Wtorek, 16.06

  Na sportowo - ping pong i cymbergaj?

 6. 6
  +6
  ~ rodzic
  Wtorek, 16.06

  Przyzwyczaiłeś się ,że wszystko za darmo. A wykorzystaj 500+ i Wakacje + i kup dziecku półkolonie jakie chcesz i gdzie chcesz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.