Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół. Rodzice: To byłoby zbędne ryzyko

02.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół. Rodzice: To byłoby zbędne ryzyko
Fot.Ryszard Biel

Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował w poniedziałek (1 czerwca) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Ta informacje nie jest zaskoczeniem. Zajęcia, które w tej chwili odbywają się w elbląskich szkołach, nie cieszą się specjalnym powodzeniem. - Powrót do szkół w tej sytuacji, to zbędne ryzyko, tym bardziej że koniec roku już niebawem - podkreśla elblążanka.

Nieczynne od połowy marca szkoły połowicznie wracają do funkcjonowania sprzed pandemii. Od 25 maja organizują zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas I - III oraz stacjonarne konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów.

Wczoraj (1 czerwca) rozpoczął się kolejny etap odmrażania edukacji - uruchomiono konsultacje dla uczniów pozostałych klas. Od tego dnia możliwe jest organizowanie w szkołach również: zajęć praktycznych dla uczniów III klas branżowej szkoły I stopnia, zajęć praktycznych z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów III klas technikum i praktyk zawodowych u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum.

Teoretycznie więc wszyscy uczniowie mają dostęp do szkół, które oczywiście funkcjonują w określonym reżimie sanitarnym. Z tej możliwości decydują się korzystać jednak nieliczni, głównie uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i maturzyści, których w czerwcu czekają egzaminy. Rodzice mniejszych dzieci, jeśli mają taką możliwość, najczęściej decydują się pozostawić je w domach.

W Elblągu, do udziału w zajęciach uruchomionych 25 maja, zgłoszono 360 spośród kilku tysięcy uczniów miejskich podstawówek. W tej chwili ta liczba jest jeszcze mniejsza. 

 

Myślę, że to zbędne ryzyko, tym bardziej że przecież w tym czasie i tak nie ma normalnych lekcji. Koniec roku za pasem, nie widziałam powodu, aby posyłać córkę na te kilka tygodni do szkoły. Na szczęście mam możliwość zapewnienia jej opieki w domu. W gorszej sytuacji są rodzice, którzy takiej opcji nie mają. 

 

- mówi pani Ewa Kownacka, mieszkanka Elbląga.

 

Dzieci mamy bardzo mało. W poniedziałek, 25 maja, było 13 osób, ale we wtorek było ich już 6 i generalnie na takim poziomie frekwencja utrzymuje się do dziś. Mamy również klasę ósmą, dla której organizujemy konsultacje dwa razy w tygodniu. Tutaj frekwencja jest wysoka. Z tych konsultacji korzysta prawie 80 proc. młodzieży. Od dziś ruszają konsultacje dla kolejnych klas. Zobaczymy, ile dzieci z tego skorzysta. Z wcześniejszej diagnozy wynika, że tych chętnych jest niewielu, to 7 -8 osób

- mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Sportowej nr 3 w Elblągu.

 

Na normalność w szkołach jeszcze poczekamy. Jak poinformował w poniedziałek (1 czerwca) minister edukacji Dariusz Piontkowski, do końca roku szkolnego kształcenie będzie realizowane na odległość. Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Koszty
  Wtorek, 02.06

  Lekarze,pielegniarki w przychodniach pensje w dol nie przyjmuja pacjentow. To samo nauczyciele nic robia, rodzice uczą się z dziećmi.

 2. 2
  +9
  ~ przychody
  Wtorek, 02.06

  to w końcu może czegoś rodzice nauczą się. To dzieci powinny uczyć się, zapytajcie swoich rodziców, dziadków, czy uczyli się za swoje dzieci?

 3. 3
  +7
  ~ do przychody
  Wtorek, 02.06

  Zgadzam się. Smarkacze rozbestwione - rodzice odrabiają ZA NICH lekcje. Nie mówię o pomocy, wytłumaczeniu, ale robieniu wszystkiego za dzieciaczka, żeby miał czerwony pasek. Hahaha - pewnie się nie wyda jak Brajanek czy Dżesika wróci do szkoły, ze to tatuś i mamusia robili wszystkie testy i prace domowe. A latorośl siano we łbie. No ale nagroda będzie. Co do przychodni- zgadzam się- nie zapłacić NIC- paniusie chodzą chichoczą kawusię parzą ciasteczka i ploty, a telefonu nie ma kto odebrać. Co za leczenie przez telefon .!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.