Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Poniszczone miejsce postoju pojazdów w Kadynach

28.05.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poniszczone miejsce postoju pojazdów w Kadynach
fot. nadesłane
W miniony weekend, w Kadynach, w miejscu postoju pojazdów nieznani sprawcy poniszczyli leśną infrastrukturę turystyczną.
Na zlokalizowanym przy drodze dojazdowej na plażę w Kadynach w miejscu postoju pojazdów, na którym znajdują się wiaty turystyczne z ławkami i stołami oraz parkingiem dla samochodów, nieznani sprawcy poniszczyli przęsła drewnianego ogrodzenia oraz stoły, jeden został wyrwany, a drugi połamany.
 
W 2013 roku Nadleśnictwo Elbląg zbudowało w lasach na Wysoczyźnie Elbląskiej i Mierzei Wiślanej 10 miejsc postoju pojazdów (między innymi w Krasnym Lesie, niedaleko miejscowości Stoboje, przy ulicy jagodowej w Elblągu, przy leśniczówce Dębica w Bażantarni i w innych miejscach także w Kadynach). W ramach tej inwestycji powstały zadaszone wiaty, ławki, stoły, miejsca parkowania samochodów w tym specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Niestety co jakiś czas niektórzy użytkownicy niszczą tę infrastrukturę.
 
Poniszczone elementy na ten moment zostaną uprzątnięte w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia.

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg co roku wykonują prace przygotowawcze przed każdym sezonem turystyczny, dokonując przeglądów istniejących obiektów takich jak wiaty, schody, wieże obserwacyjne, ławki, znaki kierunkowe, tablice informacyjne i edukacyjne, mostki itp. Jeśli , impregnacja czy wymiana elementów lub całych obiektów turystycznych.

Dodatkowo co jakiś czas nadleśnictwo stara się także wzbogacać infrastrukturę turystyczną, aby las stawał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla wszystkich odwiedzających. Przykładem takich działań są np.: punkt widokowy Carla Pudora w Suchaczu, czy wieża obserwacyjna na „Górze Pirata” za Krynicą Morską.

Aktualnie nadleśnictwo również pracuje nad kolejnymi obiektami oraz poprawą stanu istniejących obiektów jak chociażby, wspólnie z PTTK oddział Ziemi Elbląskiej wykonywana jest inwentaryzacja czerwonego szlaku Kopernikowskiego na odcinku od Elbląga do Fromborka, którego rezultatem ma być odświeżenie i aktualizacja oznaczenia szlaku.
 
Prosimy o uszanowanie naszej pracy na rzecz udostępniania lasu i rozwoju atrakcyjności turystycznej naszego regionu i nieniszczenie albo reagowanie, jeśli jesteśmy świadkami takiej dewastacji.
 
fot. nades

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Qwerty
  Czwartek, 28.05

  Zobaczcie jak wygląda parking leśny na Jagodowej - na razie pomalowane sprayem ale pewnie skończy jak ten w Kadynach.

 2. 2
  +8
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 28.05

  Po trzeźwemu tego nie zrobili. Wódka jest dla ludzi a nie dla baranów. Barany piją wodę z wiadra.

 3. 3
  +8
  ~ Kadyniak
  Czwartek, 28.05

  Co za skurwiele

 4. 4
  +7
  ~ Baran to brzmi dumnie.
  Czwartek, 28.05

  Nie wolno poniżać zwierząt. Baran to wielce pożyteczne zwierzę posiadające wysoki stopień rozumienia sytuacji i warunków swojej egzystencji. A ci co zniszczyli ten obiekt to zwykli durnie, pozbawieni jakichkolwiek cech człowieczeństwa. I nie ważne czy byli pod wpływem alkoholu czy nie. Alkohol produkują ludzie dla ludzi, a ci niszczyciele są tylko osobnikami w ludzkiej postaci i nic więcej .

 5. 5
  +6
  ~ Janko Muzykant
  Czwartek, 28.05

  Pewnie nie byli sami. Popisywali się przed swymi dziewczynami. Może ktoś z tego towarzystwa uprzejmie doniesie na tych wandali. A w ogóle wandal jest gorszy od złodzieja. Bo złodziej kradnie by sprzedać albo by to coś używać. natomiast wandal niszczy dla samego niszczenia pokazując swój wredny charakter.

 6. 6
  +4
  ~ Koko dzambo
  Czwartek, 28.05

  Xddddddddd hahahaha to byla młodzież często tam można ich spotkac Ps.walcie do nich z karabinów

 7. 7
  +6
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 28.05

  Złapać i połamać im ręce. Taka patola żadnego innego argumentu nie zrozumie.

 8. 8
  +4
  ~ bluselka
  Czwartek, 28.05

  bydlo

 9. 9
  --3
  ~ obserwator
  Czwartek, 28.05

  Autor tekstu nie ukończył szkoły podstawowej.

 10. 10
  +3
  ~ Beniu
  Piątek, 29.05

  Monitoring- fotopulapki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.