Wtorek, 4.08.2020, Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

CH OGRODY 2 tygodnie po "odmrożeniu". Czy wszyscy dzierżawcy pozostają w elbląskim centrum?

19.05.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
CH OGRODY 2 tygodnie po "odmrożeniu". Czy wszyscy dzierżawcy pozostają w elbląskim centrum?
fot. archiwum redakcji

Od 4 maja elblążanie ponownie robią zakupy w CH Ogrody. Pandemia wymusiła wprowadzenie środków ostrożności. Jakie ograniczenia obowiązują teraz klientów Centrum Handlowego Ogrody?

 

Nadrzędne zasady, opisane przez odpowiednie władze i służby, dotyczą przede wszystkim zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po centrum. W centrum obowiązuje ścisła zasada, dotycząca limitu gości – 1 osoba na 15 m kw. Pomiędzy klientami musi zostać zachowana odległość minimum 2 metrów. Dotyczy to zarówno przemieszczania się po centrum, jak i wizyt w poszczególnych sklepach. Oczywiście wszyscy musimy zakrywać usta i nos, a dodatkowo w każdym sklepie zakładać jednorazowe rękawiczki. Na terenie obowiązuje całkowity zakaz spożywania jedzenia. Punkty gastronomiczne w dalszym ciągu realizują tylko zamówienia na wynos. Na razie wyłączona jest również wszelka działalność rozrywkowa i rekreacyjna centrum. Naszym klientom zapewniliśmy płyn dezynfekcyjny do rąk, a na terenie centrum można kupić maseczki

- informuje  Daria Kokowska, Dyrektor Centrum Handlowe Ogrody.

 

Biorąc pod uwagę limit klientów (1 osoba na 15 m kw.) w CH Ogrody jednocześnie może przebywać 2800 osób. Przed mniejszymi sklepami ustawiają się kolejki. Czy zdarzyły się one przed CH Ogrody? - Klienci centrów handlowych mają swoje ulubione dni i godziny odwiedzin. Przed pandemią doskonale wiedzieliśmy,  kiedy ruch jest znacznie większy, a kiedy można zrobić spokojnie zakupy. Teraz sytuacja się zmieniła. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu nie działają szkoły, a wiele osób dalej pracuje zdalnie lub w elastycznych godzinach - stwierdza Daria Kokowska. - Zatem Ogrody odwiedzane są w różnych godzinach, ale ruch przebiega płynnie od otwarcia do zamknięcia.

 

Oczywiście prowadzimy monitoring wejść i wyjść, tak by zawsze wiedzieć, ilu klientów przebywa aktualnie w centrum. W poszczególnych sklepach fluktuacja klientów regulowana jest przez obsługę. Oczywiście w mniejszych sklepach lub tych popularnych marek, może zdarzyć się sytuacja, że na wejście będzie trzeba chwilę poczekać

- stwierdziła Daria Kokowska.


Jaka jest zatem tendencja? - Moim zdaniem, jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o konkretnych trendach. Jesteśmy niespełna dwa tygodnie po otwarciu. W tej chwili możemy powiedzieć, że liczba odwiedzających gości nie jest tak wysoka, jak było to wcześniej - zaznaczyła Daria Kokowska.. - Jest to tendencja ogólnorynkowa, wynikająca z faktu, że wiele funkcji spędzania czasu w centrum handlowym jest jeszcze dla klientów niedostępnych. Nie działają kina, fitness kluby, strefy rozrywki, kawiarnie czy restauracje. Tak samo jest i u nas.

 

Mimo powrotu kupujących do Centrum Handlowego Ogrody, na osiągnięcia natężenia ruchu sprzed pandemii będzie trzeba jeszcze poczekać.

 

Wiemy, że Ogrody stanowiły jedno z ulubionych miejsc spędzania czasu dla mieszkańców Elbląga. Liczymy, że z czasem wszystko wróci do normy, a tym samym znacząco wzrośnie liczba klientów centrum

- dodała Daria Kokowska.

 

W CH Ogrody ponownie zostało otwartych ponad 95% sklepów. Czy ktoś z dotychczasowych najemców wypowiedział umowę i w najbliższym czasie zniknie z CH Ogrody?

 

 W Ogrodach mamy najemców, którzy z racji przynależności do sieci, mają stabilną sytuację. Mamy również najemców lokalnych. Z każdym najemcą rozmawiamy, starając się wypracować wspólnie, zadowalające obie strony, warunki współpracy. Niestety sytuacja rynkowa jest jeszcze mocno niestabilna, a na decyzję o pozostaniu w danej lokalizacji składa się wiele elementów. Mamy jednak nadzieję, że  wszystkie sklepy i marki z nami pozostaną, gdyż ich dobór wpisuje się w potrzeby mieszkańców Elbląga i okolic

- podkreśliła Daria Kokowska.


Od 18 maja również w centrach handlowych będzie można skorzystać z gastronomii. Jak będzie to wyglądało w CH Ogrody? Jak zapewnia Daria Kokowska wszystkie punkty gastronomiczne zostaną otwarte.

 

Od poniedziałku będzie można zjeść u nas na miejscu. Nie ukrywam, że czekaliśmy na tę decyzję - przyznała. - Najważniejsze wytyczne dotyczące otwarcia strefy restauracyjnej to: zwiększone odległości między stolikami, ograniczona liczba klientów oraz stosowanie się do ścisłych wymogów sanitarnych. Jesteśmy na to przygotowani, a nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Bardzo cieszymy się, że już od poniedziałku będzie można skorzystać z naszej oferty gastronomicznej, w pełnym zieleni, odnowionym food courcie. Serdecznie zapraszamy

- mówi Dyrektor CH Ogrody.

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Elbląskie realia
  Wtorek, 19.05

  Wszystko co było fajne w OGRODACH, się skończyło, niestety. Sklepy pozamykane. Tylko Carrefour ciągnie do przodu ten przybytek. Tak gdyby o on się zwinął budę ta by zamknęli.

 2. 2
  +2
  ~ Ploterek
  Wtorek, 19.05

  A co było fajnego w Ogrodach? Że można iść na spacer po sklepach? Fakt, dużo się zmieniło, ale sklepy są czynne, tylko zmienia się formuła robienia zakupów, wchodzisz, patrzysz, kupujesz, wychodzisz, a nie jak kiedyś, 3 godzinny spacer po Ogrodach. Chciałem kupić buty, poszedłem do CCC, kupiłem i wyszedłem, a........ do TKMAXX kolejka aż za Deichmanna. Co tam takiego dają, że tyle osób tam lgnie? Jak Ja byłem to sieciówki marki LPP były pozamykane, szkoda, ale może wkrótce się otworzą.

 3. 3
  +5
  ~ fiki miki
  Wtorek, 19.05

  ... fluktuacja klientów? ... , czy chodziło raczej o pracowników? A może jeszcze pani dyrektor użyje słowa ... destynacja, jak iść to iść na całość.

 4. 4
  +4
  ~ e tam
  Wtorek, 19.05

  Wszystkie najbardziej oblegane sklepy zamknięte. Nie ma tam po co iść

 5. 5
  +4
  ~ Wspomnienia
  Wtorek, 19.05

  Teraz na zakupy do gdanska znowu bo W Elblągu barachlo. Brak roznych rozmiarow i towar nie na dzisiejsze czasy.

 6. 6
  0
  ~ proporata
  Wtorek, 26.05

  Niestety ale sklepy LPP jak reserved czy House nie otworzą sie prędko, więc w Ogrodach będzie bieda na 102.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.