Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie ruszyli na zakupy. Centra handlowe znów otwarte, ale z obostrzeniami

04.05.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie ruszyli na zakupy. Centra handlowe znów otwarte, ale z obostrzeniami
Fot.Ryszard Biel

Dziś (4 maja) znów otworzono centra handlowe. Elblążanie ruszyli na zakupy. Jednak muszą się liczyć z tym, że te będą wyglądać inaczej niż w rzeczywistości sprzed epidemii koronawirusa. Cały czas musimy pamiętać o ograniczeniach sanitarnych, a dodatkowo część sklepów nadal będzie zamknięta.

Dziś (4 maja) rozpoczął się drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z Covid-19. Kolejnym krokiem w "odmrażaniu" gospodarki jest zniesienie niektórych ograniczeń w handlu, w tym otwarcie centrów handlowych. Z nowej możliwości elblążanie chętnie korzystają. W centrach handlowych pierwsi pojawili się tuż po ich otwarciu. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas takich zakupów nadal obowiązują nas obostrzenia. Te dotyczą obowiązku noszenia maseczek, rękawiczek oraz zachowania minimum 2 metrów odległości od drugiej osoby. W centrach handlowych obowiązują również limity dotyczące liczby klientów. Na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. W Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu jednocześnie może przebywać 2 800 osób.

Monitorujemy na bieżąco tę liczbę i w przypadku jej przekroczenia ochrona poprosi Państwa o poczekanie chwilę na zewnątrz

- informuje klientów Centrum Handlowe Ogrody.

Co więcej, nadal nieczynne pozostają funkcjonujące w centrach handlowych kina, siłownie, place zabaw czy wyspy handlowe. Na miejscu nie ma również możliwości spożywania posiłków. Jedzenie w strefach gastronomicznych jest sprzedawane wyłącznie na wynos.

Otwarcie centrów handlowych nie oznacza również, że wszystkie marki, które w nich funkcjonują, uruchomiły swoje salony, część z nich potrzebuje więcej czasu aby przygotować się do ponownego otwarcia. W CH Ogrody, w poniedziałek nie wystartował TK Maxx, jednak we wtorek (5 maja) sklep powinien już być otwarty. Swoich punktów nie otworzyły również marki należące do Grupy LPP, czyli m.in. Reserved, Mohito czy House. Tak jednak jest we wszystkich centrach handlowych w Polsce. Kilka dni temu LPP poinformowała, że zamierza odstąpić od umów na używanie powierzchni handlowych. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy sklepy marek należących do grupy wrócą do centrów handlowych.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Klient
  Poniedziałek, 04.05

  Czy CCC ruszyło? Muszę buty kupić, jako towar pierwszej potrzeby :D

 2. 2
  +10
  ~ Stefan
  Poniedziałek, 04.05

  Do Klienta. Dziś dostałem smesa, że jest wyprzedaż w CCC na Teatralnej/ likwidacja sklepu/.

 3. 3
  +7
  ~ Bosy
  Poniedziałek, 04.05

  Do Klient - Jeśli dzieciakowi noga urosła to buty są towarem pierwszej potrzeby !!!

 4. 4
  +1
  ~ do klient
  Poniedziałek, 04.05

  do trumny, tak

 5. 5
  +2
  ~ Asx
  Poniedziałek, 04.05

  A czy GoSport jest otwarty?

 6. 6
  +4
  ~ Oj te galerie
  Poniedziałek, 04.05

  Jeśli chodzi galerię to ich zamknięcie było posunięciem politycznym. O ile w pierwszym momencie na decyzję zamknięcia wpłynęło zachowanie Polaków, którzy zlekceważyli zalecane ograniczenia i tłumienie udali się do tych sklepów. Jednakże potem skorzystano z okazji wydłużając zakaz handlu ponieważ uznano, że doprowadzi to automatycznie do samolikwidacji galerii. Elektorat obecnie rządzących szczególnie ostro naciskał na likwidację galerii, uznając, że one hamują rozwój małego, narodowego handlu. A galerie były solą w oku rzadzących, a realizacja żądań Solidarności o zakazie handlu w niedziele nie spowodowała upadku galerii. Stąd tak długi był czas ich zamknięcia, a w efekcie nawet gdy nie ulegną likwidacji to na pewno zmniejszą swoje zyski i spadnie zainteresowanie klientów zakupami w tych placówkach.

 7. 7
  --2
  ~ Se skomentuje
  Poniedziałek, 04.05

  Ale teorie spiskowe ... heh

 8. 8
  --1
  ~ Ten elektorat
  Poniedziałek, 04.05

  Takiej bzdury to nawet ekstremalni foliarze by nie wymyślili.

 9. 9
  --2
  ~ Ten elektorat
  Poniedziałek, 04.05

  Takiej bzdury to nawet ekstremalni foliarze by nie wymyślili.

 10. 10
  0
  ~ Konsti
  Poniedziałek, 04.05

  Widać że dla niektórych ludzi to już koniec epidemii.. a przynajmniej tak im się wydaje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.