Sobota, 6.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Centrum Ogrody znów czynne. Elblążanie czekali na taki powrót do "normalności"?

05.05.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Centrum Ogrody znów czynne. Elblążanie czekali na taki powrót do "normalności"?
Fot.Ryszard Biel

Obiekty handlowe znów są otwarte. Czy elblążanie czekali na taki powrót do normalności? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy wczoraj (4 maja), w centrum Ogrody przy ul. Płk. Dąbka. Zobacz galerię zdjęć.

4 maja, w ramach drugiego etapu luzowania restrykcji wprowadzonych przez Polski rząd w związku z epidemią koronawirusa otwarto m.in. obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Centra i galerie mogą znów funkcjonować, choć na nowych zasadach. Na terenie obiektów działalności nie mogą prowadzić agenci turystyczni oraz organizatorzy turystyki. W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness, przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw) oraz miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court). Z kolei klienci, wybierając się na zakupy ,nie mogą zapominać o maseczkach i rękawiczkach, czy zachowaniu 2-metrowego od odstępu od innych osób. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (4 maja) sprawdziliśmy również, czy elblążanie skorzystali z nowych możliwości. W tym celu odwiedziliśmy Centrum Handlowe Ogrody. Zobacz galerię zdjęć.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / CH Ogrody otwarte ( zdjęć 28 )
Dodano: 2020-05-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Tylko ja
  Wtorek, 05.05

  Galerie otwierają, a do fryzjera pójść nie można, gdzie już od dawno funkcjonuje, że się trzeba umówić na dany dzień i godzinę.. Ale co tam fryzjer, galery ważniejsze, żenada

 2. 2
  +10
  ~ Gosc
  Wtorek, 05.05

  Czemu blokowane jest otwarcie targowiska miejskiego skoro wogole nie bylo nakazu od rzadu zeby zamykac . O co tu chodzi po galerii mozna chodzic a po rynku nie mozna. Czy ktos nie przesadza w tym miescie. Jak juz takie spoleczniaki to niech ida do marketow panie z sanepidu czy inni ktorzy wydaja te decyzje i zobacza jak ludzie maja w nosie obostrzenia i w biedrze jeden na drugim . Do kas juz wogole nikt nie zachowuje odstepow.

 3. 3
  +3
  ~ A chorych przybywa.
  Wtorek, 05.05

  W naszej Galerii Ogrody widok klientów z maską na brodzie wcale nie jest odosobniony. Ochroniarze wielokrotnie nakazują ich nałożenie, ale większość po oddaleniu się od pracownika ochrony ponownie zdejmuje maskę. Ba nawet w dyskoncie spożywczym zdarzają się klienci bez maski, a na zwracaną im uwagę w najlepszym razie reagują ignorowaniem takiej uwagi, a zdarza się, że odpowiadają na nią wulgaryzmami. Chętnie przy tym wygłaszają teorie o szkodliwosci ich noszenia. Z taką obłudą i beztroską to my daleko nie zajdziemy.

 4. 4
  +3
  ~ Do @Gosc
  Wtorek, 05.05

  Wróbel na budował na rynku kioskoboxów i myślisz, że będzie stało i niszczało? Nie otworzy rynku, w ten sposób zmusza chandlujących tam by te sklepiki wydzierżawili, to i to jest przyczyną. Wszak kasa musi wrócić do miasta za te budowę i procent do kieszeni dyra ZBK i Wróbla.

 5. 5
  0
  ~ EMERYT
  Wtorek, 05.05

  Nikt nie czekal, co za bzdury piszecie. Wedlug mnie nic sie nie zmienilo w ogrodach, tyle ludzi bylo przed zamknietymi butikamy. Elblag to prowincjonalne miasto i nie ma tu tlumow w galeriachg, gdyz ludzie na prowincji sa biedni i nie stc ich na towar z galerii.

 6. 6
  +2
  ~ Lola
  Środa, 06.05

  Najfajniejsze sklepy zamknięte, nie ma po co iść.

 7. 7
  +3
  ~ mius
  Środa, 06.05

  A jakie to są "najfajniejsze sklepy" ? Te po których można się włóczyć godzinami bez celu?

 8. 8
  --1
  ~ CoVi
  Środa, 06.05

  Obym sie mylił ale otwieranie galerii handlowych przedszkoli żłobków, hotel a już niedługo restauracji w czasie kiedy rośnie liczba zgonów to szaleństwo. Nie potrafimy nic doprowadzic do końca. , Po co były te tarcze, i miliardy wyrzucone w błoto. po co sprowadzanie masek Antonowem zaledzie 2 tyg temu po co było to wszstko.

 9. 9
  +1
  ~ xz
  Czwartek, 07.05

  @ Covi a o czym mówisz, o tych pseudotarczach, które miały na celu zmiane ustaw po kryjomu, bo na pewno nie pomoc przedsiebiorcom. O tych maseczkach bez atestu, z festynem na lotnisku, czy o milionach wydanych na wybory, których nie będzie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3959980010986