Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od jutra elblążanie bedą mogli spacerować po parkach bez maseczek!

29.05.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od jutra elblążanie bedą mogli spacerować po parkach bez maseczek!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Od soboty (30 maja) w miejscach publicznych nie będzie trzeba zasłaniać nosa i ust. Trzeba będzie jednak zachowywać dystans społeczny (2 metry od innych).
 
- Jeśli w przestrzeni otwartej jest możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Można więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki, ale tylko wtedy, gdy zostanie zachowany odpowiedni dystans społeczny - podkreślił Premier RP Mateusz Morawiecki podczas zwołanej w środę konferencji prasowej.
 
 
Jeśli nie jest się w stanie na świeżym powietrzu utrzymać dwumetrowego dystansu od innych, na przykład na zatłoczonym chodniku, wówczas należy zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że z obowiązku utrzymania dwumetrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos
 
- podaje gov.pl.
 
Jak sytuacja wygląda w przestrzeniach zamkniętych? W niektórych miejscach nadal został utrzymany obowiązek zasłaniania ust i nosa. Do takich miejsc należą: autobusy i tramwaje, sklepy, kina i teatry, salony masażu i tatuażu, kościoły, urzędy. - Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny - poinformowano.
 
W miejscach pracy nie trzeba zasłaniać nosa i ust jeśli zachowana jest odpowiednia odległość między stanowiskami i są przestrzegane wymogi sanitarne.
 
Klienci restauracji i barów również są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek, gdy tylko zajmą miejsce przy stole.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ukazujących elblążan spacerujących w maseczkach po Parkach Traugutta, Dolinka i Planty. Miejmy nadzieję, że już nie dojdzie do sytuacji, w której będziemy musieli nosić maseczki w miejscach publicznych.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Park Traugutta, Dolinka,Planty ( zdjęć 36 )
Dodano: 2020-05-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Zapytania
  Piątek, 29.05

  Czy ma ktoś zbędny katalizator by razić tych co nie zachowuje 1,5 metra odległości. Zwracanie uwagi nie skutkuje może jak prąd Je,,,nie to dotrze. Nikt nie kontroluje że w sklepach chodzą bez maseczek i w autobusach i tramwajach. JEST zakaz to karać po 500zl. Bedzie kasa na 500 plus i 13tki.

 2. 2
  +2
  ~ Zapytanie
  Piątek, 29.05

  Czy ma ktoś zbędny paralizator by razić tych co nie zachowuje 1,5 metra odległości. Zwracanie uwagi nie skutkuje może jak prąd Je,,,nie to dotrze. Nikt nie kontroluje że w sklepach chodzą bez maseczek i w autobusach i tramwajach. JEST zakaz to karać po 500zl. Bedzie kasa na 500 plus i 13tki.

 3. 3
  +2
  ~ zuzu
  Piątek, 29.05

  Całkowicie zgadzam się z ,,Zapytania"" : ludzie zapominają o odstępie ! To ,że maseczki nie wszędzie to nie znaczy że jest już dobrze... Pilnujmy się wzajemnie .Zdrowia dla wszystkich - pozdrawiam.

 4. 4
  +3
  ~ Konkurs
  Piątek, 29.05

  Konkurs: wypisz numery zdjęć, na których wszyscy ludzie mają dobrze założone maseczki.

 5. 5
  +2
  ~ elba
  Piątek, 29.05

  Ja stawiam na nr 3 i 24 ..., reszta jak sie przyjrzeć to wyglada absurdalnie,maska jest ale gdzie?! żenada.

 6. 6
  +2
  ~ Elementarz i do nauki.
  Piątek, 29.05

  Od jutra to Polacy będą się zachowywać tak jakby pandemii już nie było. Więc nikt nie będzie przestrzegał żadnych nakazów czy zaleceń sanitarnych. Władza uległa presji społecznej, gdzie demonstracyjnie lekceważono obowiązujące restrykcje sanitarne. Ponieważ nie wypracowano form kontroli i egzekwowania tych przepisów to dla zachowania twarzy odwołano te, które najbardziej nie były stosowane. Teraz to dopiero nikt nie będzie ich stosował o czym świadczy aktualne zachowanie w sklepach i środkach komunikacji, gdzie bardzo dużo osób nie nosi masek i nie dba tym samym o życie i zdrowie innych. Jesteśmy egoistami i w pierwszym egzaminie poważnego kryzysu jako społeczeństwo nie zdaliśmy go. Na pewno będziemy musieli przystąpić do egzaminu poprawkowego, ale czy go zdamy. Są duże wątpliwości aby nam to się powiodło.

 7. 7
  +2
  ~ Radek
  Piątek, 29.05

  Do Elementarz i do nauki. Jesteś głupi człowieku . Jak chcesz to sobie noś te maseczki, duś się i niech ci przeszkadzają w życiu . Jednak nie nakazuj innym ludziom cierpieć i sie dusic bo tobie się tak podoba .

 8. 8
  0
  ~ RODO
  Piątek, 29.05

  Chyba jednak redakcja ma za dużo pieniędzy. Artykuł ten jak i inne zgłoszone do prokuratury za bezprawne przedstawienie wizerunku osób bez ich zgody.

 9. 9
  +3
  ~ Marciano
  Piątek, 29.05

  Już spacerują bez maseczek, po Bieronce.

 10. 10
  0
  ~ ksamol
  Sobota, 30.05

  Spójrzcie najpierw na statystyki zachorowalności na grypę w poprzednich latach. Może wtedy otworzą się wam ślepia.Cała ta panika wywołana przez media była i jest niepotrzebna. Podobnie jak noszenie maseczek i zamykanie narodów na kwarantannach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.