Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

12 maja – Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek. "Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy"

12.05.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
12 maja – Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek. "Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pracuje ponad 630 pielęgniarek i położnych. - Z naszej 1,5 tysięcznej szpitalnej społeczności to aż 42% wszystkich naszych pracowników! - podkreśliła Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala.

Jak zaznaczyła dyrektor WSZ praca pielęgniarki czy położnej zawsze była trudna i odpowiedzialna. - Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy - stwierdziła Elżbieta Gelert. - To, nie bójmy się wielkich słów, powołanie. To codzienny zawodowy kontakt z wyjątkowym, bo chorym, cierpiącym, często bezradnym człowiekiem.
 
 
Dziś, kiedy z powodu epidemii, musieliśmy wprowadzić zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich szpitalnych oddziałach, pielęgniarki (pielęgniarze) i położne automatycznie stały się także najbliższą rodziną naszych chorych. I automatycznie przejęły dodatkowe obowiązki, takie jak psychiczne wsparcie pacjentów odciętych od swoich najbliższych, wysłuchanie, dodanie otuchy, dużo większa pomoc w codziennej pielęgnacji chorych
 
- zapewnia Elżbieta Gelert.

Położne również musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości. - To samo dotyczy pacjentek, które w ostatnim czasie rodziły u nas swoje dzieci - opowiada dyrektor WSZ.
 
To położne, zamiast osoby najbliższej, trzymały te kobiety za rękę, ocierając im łzy bólu, towarzysząc w cudownej, ale i niezwykle trudnej chwili porodu. Mam do nich najwyższy szacunek w każdej sytuacji, a w ostatnich czasach szczególnie
 
dodała.
 
- Drogie nasze Pielęgniarki, Pielęgniarze, Panie Położne! Zawsze byłyście i wciąż jesteście bohaterkami swoich czasów, jakiekolwiek by one nie były. Dlatego bądźcie zdrowe, bądźcie silne! - mówi Elżbieta Gelert. - Niech Wam się wiedzie w pracy i w życiu osobistym.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kijanka
  Środa, 13.05

  za co poseł Gelert bierze miesięcznie ponad 20 tysięcy pensji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2239270210266