Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żona zakażonego żołnierza została objęta kwarantanną później niż oficjalnie podawo. "To wywołuje hejterskie reakcje"

02.04.2020, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żona zakażonego żołnierza została objęta kwarantanną później niż oficjalnie podawo. "To wywołuje hejterskie reakcje"

18 marca opublikowaliśmy komunikat dotyczący przypadków zakażenia koronawirusem  żołnierzy NATO. Przesłaną treść przez rzecznika prasowego mjr Dariusza Guzendę dziś chce skorygować Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.


Poniżej publikujemy treść e-maila przesłanego dziś do nas przez Tomasza Koronowskiego.


Bardzo proszę o sprostowanie nieścisłości, do której doszło w artykule "Komunikat w sprawie koronawirusa w Wielonarodowej Dywizji Północy Wschód". Otóż zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Braniewie żona żołnierza (m.in. tej osoby dotyczy lead) została objęta kwarantanną 15.03.2020r., a nie 13.03.2020r. Jest to o tyle istotne, że obecnie osobie tej – jest to asesor Sądu Rejonowego w Braniewie – przypisuje się w mediach społecznościowych stawienie się w pracy w okresie objęcia kwarantanną, co wywołuje hejterskie reakcje internautów.
 

Wprawdzie faktycznie p. asesor była w pracy 13.03.2020r., jednak nie była wówczas objęta kwarantanną, co jednoznacznie wynika z załączonych zdjęć decyzji (decyzję przekazuję za zgodą zainteresowanej tylko do wiadomości Redakcji). Załączam także stosowny komunikat Prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie. Jeśli informacja o tym, jakoby kwarantanna p. asesor zaczęła się w piątek 13.03.2020r. została powielona w innych artykułach na stronie info.elblag.pl, bardzo proszę o sprostowanie również tych dalszych artykułów.Przy tej okazji informuję o zakończeniu z dniem 27.03.2020r. kwarantanny pracowników Sądu Rejonowego w Braniewie, mających do dnia 13.03.2020r. bezpośredni kontakt z asesorem tego Sądu, tj. wymienioną wyżej osobą, u której następnie stwierdzono zakażanie COVID-19.
 

Przypomnę, że zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Braniewie żona jednego z żołnierzy z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu, poinformowała w poniedziałek 16.03.2020r. Prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie o objęciu jej kwarantanną od niedzieli 15.03.2020r. Należy dodać, że wg informacji udzielonej przez p. asesor, jej mąż został objęty kwarantanną dzień wcześniej, tj. w sobotę 14.03.2020r., zatem p. asesor nie miała podstaw do niestawiania się do pracy w Sądzie w dniach poprzedzających.


W środę 18.03.2020r. okazało się, że p. asesor ma wynik pozytywny testu zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia Prezes Sądu Rejonowego w Braniewie podał służbom sanitarnym listę innych pracowników tego Sądu, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, co skutkowało objęciem kwarantanną tych osób (ponad 30, blisko połowy obsady Sądu). Kwarantanna ta trwała 2 tygodnie od dnia ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. do piątku 27.03.2020r. włącznie. Co szczególnie istotne, przeprowadzone u osób poddanych kwarantannie testy wykluczyły zakażenie wirusem COVID-19. Wskazana wyżej pracownica, u której stwierdzono zakażanie, już 21.03.2020r. została wypisana ze szpitala, jednak oczywiście nie stawia się w pracy – jest izolowana.
 

Wyjaśniam jednocześnie, że w okresie opisanej wyżej kwarantanny pozostali zatrudnieni w Sądzie Rejonowym zabezpieczyli rozpoznawanie wszystkich spraw pilnych w takim samym zakresie, w którym postępowania tego rodzaju są prowadzone we wszystkich sądach okręgu elbląskiego.

 

 

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Tadd
  Czwartek, 02.04

  Czy jesteście pewni tytułu ??

 2. 2
  +5
  ~ bartek
  Czwartek, 02.04

  Nazwisko rzecznika napawa strachem

 3. 3
  +2
  ~ pol9558
  Piątek, 03.04

  błąd w tytule

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0273699760437