Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zakupy podczas pandemii. "Klienci bywają skrajnie nieodpowiedzialni, jakby nie było zagrożenia"

01.04.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakupy podczas pandemii. "Klienci bywają skrajnie nieodpowiedzialni, jakby nie było zagrożenia"
Fot.Ryszard Biel

Sporo klientów przychodzi w rękawiczkach, maseczce, zachowują odstęp. Co z tego, skoro wiele osób nadal zachowuje się całkowicie beztrosko, jakby nic się nie stało, jakby nie było pandemii. Cieszę się, że teraz dodatkowa ostrożność jest obowiązkowa, ze względu zdrowie moje i innych pracowników. My nie mamy wyboru, nie możemy zostać w domu - mówi kasjerka jednego z elbląskich marketów. Beztroskim klientom przypominamy, że od dziś również w sklepach obowiązują dodatkowe obostrzenia. 

Zakupy wyglądają zupełnie inaczej niż w połowie marca na początku epidemii w Polsce, gdy również elblążanie rzucili się do sklepów i masowo wykupywali makaron, ryż i papier toaletowy. Teraz więcej klientów możemy zobaczyć w kolejkach przed sklepem niż w ich wnętrzach, a teraz w życie weszły dodatkowe zasady wprowadzone przez rząd na czas walki z koronawirusem. Pracownicy branży spożywczej w Elblągu nie ukrywają, że czekali na takie obostrzenia.

Mam nadzieję, że przyniosą one zamierzony skutek, choć Polaków chyba bardzo trudno zniechęcić do robienia zakupów. Owszem w sklepach jest teraz o wiele mniej osób, ale nadal to całkiem sporo. Zachowanie niektórych klientów jest skrajnie nieodpowiedzialne, dotykają produktów, nie noszą rękawiczek, a nawet nie korzystają z płynu antybakteryjnego, który dostępny jest w sklepie. Co więcej, nadal zdarzają się osoby, które na zakupy biorą ze sobą dziecko. Naprawdę trudno się nie bać. Ja też się boję, ale muszę pracować, aby utrzymać rodzinę

- mówi pani Karolina, pracownica marketu przy ul. Żeromskiego.

Pracuję do końca tygodnia i zamykam sklep na co najmniej miesiąc. Dla właścicieli takich małych sklepów to dobry okres. Klientów jest sporo i kupują dużo. Nie chcę jednak ryzykować swoim zdrowiem, a w tak małym lokalu, jak mój trudno zachować środki ostrożności

- dodaje pan Bohdan, właściciel sklepu spożywczego.

Przypomnijmy. Od dziś obowiązują ograniczenia związane z liczbą klientów przebywających jednocześnie w sklepach, na targach i poczcie. W sklepach i osobach usługowych mogą to być max. 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Do każdego sklepu, a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. W placówkach pocztowych to są już 2 osoby na 1 okienko pocztowe. Wszystkie sklepy będą się musiały dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa.

Od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, w godzinach od 10 do 12 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Klientka
  Środa, 01.04

  Rozumiem wszystko i bardzo współczuję sprzedawców, ale co, jako samotna matka mam zrobić z malutkimi dziećmi? W domu zostawić roczne i kilkuletnie dzieci? Czy wyjść jednak do sklepu z nimi czy zostać i je głodzić? Co będzie "skrajną nieodpowiedzialnością"? Oczywiście mamy rękawiczki zachowujemy odstęp, ale pewnych rzeczy nie przeskocze... Nikt do dzieci nie przyjdzie żeby się nimi opiekować, ani narażać nikogo nie chcę.

 2. 2
  +19
  ~ Andrzeju
  Środa, 01.04

  Ale tak logicznie... Co ma do rzeczy obecność dziecka? Przecież jeśli zarazi się matka, to i dziecko w domu zarazi się od niej. Niektórym, jak widać, ta panika już rozum odbiera.

 3. 3
  +7
  ~ Działaj jak postanowiono.
  Środa, 01.04

  Nie stwarzajmy sztucznych problemów. Spokojna ich interpretacja wyjaśnia wszystko. Pojawiły się obiegowe opinie niezgodne z nakazanymi zasadami. Często źle interpretowana jest kwestią obsługi osób powyżej 65 roku życia. Mogą oni robić zakupy lub realizować inne usługi również w godzinach innych niż te oznaczone na od 10 do 12. Również osoby w wieku od 15 do 18 lat mogą samodzielnie wychodzić jeżeli idą do pracy jeżeli są zatrudnieni w warunkach pracy dla młodocianych lub uczestniczą w wolontariacie i wykonują tego rodzaju zadania m.in. realizując zakupy osobom opiekujacym się malymi dziećmi. Tutaj jednakże powinni oni posiadać dokument uwierzytelniające te sytuacje.

 4. 4
  +22
  ~ Wkurzona
  Środa, 01.04

  Te godziny dla dziadków to jakaś patologia. To powinny być tylko te dwie godziny. Teraz laza calyvdzien w tym dwie godziny mają gratis. A chodzą po paczkę chusteczek, butelkę wody mineralnej. Dziś specjalnie pojechałam rano żeby zrobić zakupy. Przed sklepem ponad 80% to osoby 65+. Nic sobie nie robią z obowiązku odstępy. Depcze człowiekowi po piętach. Szczyt głupoty starsza pani która do biedry podjechala z mężem i córka. Darła się na cały sklep komentując zakupy innych i instruujac dorosła córkę gdzie ma biec, po co I ile tego nabrać. Córka może zakuoybzribuc sama, a pani ma siedzieć na doopie w domu!. To powinny być TYLKO DWIE godziny na dzień. Teraz dziadki mają przyzwolenie na bieganie po sklepach u czynia to skrupulatnie.

 5. 5
  +10
  ~ ff11
  Środa, 01.04

  Dziadki i babcie źle zrozumiały te "dwie godziny dla nich". Oni wszyscy wylegli na ulice w tych godzinach.

 6. 6
  --5
  ~ myslciejednazdruga
  Środa, 01.04

  Powinno być rozporządzenie, że do sklepu pojedynczo tzn. nie w parach albo z dzieckiem bo gadają wtedy i może ślina lecieć albo maski obowiązkowo. I jeszcze powinno być w sklepach spożywka i chemia a tak to wejdą i blokują kolejkę na wejście innym bo legginsy itp oglądają w lidlu.

 7. 7
  +8
  ~ Klient
  Środa, 01.04

  W sobotę w sklepie samoobsługowym matka z kilkuletnia córka wciąż kłapała g..ą!!! Cały czas!!! Pytała 3-4 latka co kupimy, co weźmiemy itd. Nie wiem co tym ludziom tak rozum odbiera !!!

 8. 8
  +10
  ~ Elbe.2020
  Środa, 01.04

  Gdzie kupić maski i rękawiczki, można ględzić aby je nosić tylko skąd je mieć

 9. 9
  +3
  ~ jarrow
  Środa, 01.04

  Czytam te wasze wszystkie komentarze nie biorąc ich dosłownie bo wiem ze 95% wpisów pochodzi od zwykłych debili i się zastanawiam czy ktoś w końcu nie zrobi tego co A.Breivik.

 10. 10
  +5
  ~ Klient
  Środa, 01.04

  To sklepy powinny zapewnić kupującym rękawiczki i płyn dezynfekujacy tak jak to robi Castorama. Byłem tam dzisiaj i jest wszystko w porządku. Wpuszczano pokolei i każdy klient musiał wydezynfekować ręce i założyć rekawiczki. Tak trzymać, biedronki zawsze słynęły z brudu tam liczy sie tylko zysk .....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.