Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tankowanie dawno nie było tak tanie. Na niektórych stacjach litr benzyny kosztuje mniej niż 4 zł

01.04.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tankowanie dawno nie było tak tanie. Na niektórych stacjach litr benzyny kosztuje mniej niż 4 zł
Fot.Ryszard Biel

Kierowcy, którzy jeszcze do niedawna narzekali na wysokie ceny paliw, teraz przecierają oczy ze zdziwienia. Tankowanie dawno nie był tak tanie. Na niektórych elbląskich stacjach 95 kupimy za mniej niż 4 zł za litr.

Paliwa tanieją, tak gwałtownego spadku cen nie notowano jeszcze nigdy, przekonują eksperci. Jak sytuacja wygląda w Elblągu?
Jeszcze na początku roku, za litr benzyny bezołowiowej 95 kierowcy w naszym regionie płacili średnio 4,95 zł, a za litr benzyny 98 5,26 zł. W tej chwili ich cena znacznie spadła. Pb 95 kosztuje około 4 zł za litr (np. na stacji BP 4,04 zł), a na najtańszych stacjach kupimy ją nawet za 3,69 zł (stacja E.Leclerc). Zniżkę zanotował również olej napędowy i aktualnie w Elblągu jego cena kształtuje się od 4,50 do 3,89 zł za litr. 

Tego się nie spodziewałem. Wypada się cieszyć i korzystać, tym bardziej że wszystko wkoło drożeje, a związku z epidemią koronawirusa, te podwyżki będą pewnie jeszcze bardziej odczuwalne

- mówi Stanisław Kowalczyk, kierowca z Elbląga.

Tanie tankowanie to wynik kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawrusa i wojny paliwowej pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską, podkreślają eksperci i przekonują, że w najbliższym czasie ceny na stacjach benzynowych spadną jeszcze bardziej.

To, co dzisiaj obserwujemy na stacjach (wyraźny spadek obrotów) i to, co dzieje się z cenami na rynku hurtowym wskazuje, że szanse na obniżki cen na jeszcze niższe poziomy są coraz mniejsze. Dzisiaj bardzo duże znaczenie dla utrzymania wolumenu sprzedaży, a z pewnością większe niż cena paliwa, ma lokalizacja stacji i rodzaj stacji. To powoduje, że spadek sprzedaży paliw na poszczególnych stacjach jest różny, ale odczuwalny przez wszystkich operatorów

- przekonują eksperci BM Reflex.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tomasz
  Środa, 01.04

  Tak u nas w biednym województwie 3.69 a bogata Warszawa ma już po 2.99 l 95.

 2. 2
  +7
  ~ Jay-Zi
  Środa, 01.04

  Branża transportowa stoi, paliwa multum na rynku to i cena benzyny tanieje.

 3. 3
  +11
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 01.04

  Spokojnie. Zaraz rząd stwierdzi, że trzeba podnieść opłatę paliwową lub wzrosły koszty składowania, bo koronawirus. Co by tylko nie było za tanio. No co? Przecież kierowcy i tak już się przyzwyczaili do cen rzędu 4,90 zł, więc po co im obniżać?

 4. 4
  +7
  ~ kek
  Środa, 01.04

  Za Tuska baryłka 140 USD - paliwo po 6 zł. Za pisu baryłka 60 USD - paliwo po 5 zł. Za pisu baryłka 30 USD - paliwo po 4 zł. Ale te pisiory nas okradają dalej i jeszcze się chwalą że spadek cen to ich zasługa. Paliwo powinno być po 2 zł przy takiej cenie baryłki.

 5. 5
  +3
  ~ yhy
  Środa, 01.04

  to ma byc tanio? Przeciez w tym postkomunistycznym skansenie od lat trwa zmowa cenowa na stacjach i podczas gdy w Warszawie i Poznaniu paliwo jest po 2,.99 to w tym elblaskim bagnie jest nadal powyzej 4 PLN (!)

 6. 6
  +7
  ~ mamma
  Środa, 01.04

  Zawsze w sklepie np. mięsnym czy w piekarni jak poszłam na zakupy i okazało się że coś zdrożało tłumaczenie było jedno : WSZYSTKO DROŻEJE BO PALIWO CORAZ DROŻSZE!!! A tu proszę paliwo coraz tańsze a ceny w sklepach nadal rosną!!! I co kolejne kłamstwo.

 7. 7
  +3
  ~ Macaque
  Środa, 01.04

  Tomasz, nie ***ziel. Mieszkam w Wawie i paliwko 95ka faktycznie od jakiegoś czasu jest poniżej 4zł (np. Auchan-Modlińska, korek 700m norma) , ale jestem też często w Makowie Mazowieckim i tu mamy cały czas 4,50 - 4,37 (wczoraj). Także... nie pitol chopie

 8. 8
  --5
  ~ Yusof
  Środa, 01.04

  Nie porównujemy Elbląga do Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Takie miasta jak nasze borykają się z innymi problemami, głównie natury możliwości inwestycyjnej i brakiem atrakcyjności. Lepiej wypadają te, które są zapleczem dużych aglomeracji jak przykładowo Łomianki czy nawet Pruszcz Gdański. Chyba, że mieszka się w Lubinie czy Legnicy, bo tam funkconuje potężny przedsiębiorca i napędza koło gospodarki. A to co mówi się o Elblągu to podobnie komentują w Słupsku, Wałbrzychu, Piotrkowie Trybunalskim, a nawet Radomiu czy Toruniu. I tak będzie, a moze nawet gorzej i nicxego nie zmieni ani przekop, ani największy port morski na Zalewie Wiślanym. Ostatnio słyszałem, że ten port jednak będzie między Fromborkiem a Braniewem.

 9. 9
  +2
  ~ Tyty
  Środa, 01.04

  Co wy gadacie jakie 2.99 w Warszawie. Co to za fale. W Gdańsku jest najtańsze za 3,47 zł i to w sieci marketowej . Btw tankujecie na tych stacjach l eclerc, Auchan czy Carrefour? Jak z jakością?

 10. 10
  +1
  ~ Macaque do Tyty
  Środa, 01.04

  Ja tankuję właśnie na Auchan-Modlińska, chociaż wcześniej kilkukrotnie tankowałem na Carrefour-Światowida. Niestety wzrastało mi spalanie i kultura pracy silnika spadało, stąd decyzja o "oszołomie";) Na Leclercu tankowałem kiedyś, kiedyś, jakoś tak w pierwszym roku jak się pobudowała przy markecie, jeszcze jak na wiosce mieszkałem. Stąd wolałem dopłacić i tankowałem się na Bliskiej. A wcześniej regularnie na Neste (tęsknię;)) i było ok. Czasami zajadę na Wasbruka jak jest dobra cena. Dobrą jakość oferuje tez Avia, ale są drodzy...:/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.