Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Służba Straży Miejskiej w trakcie epidemii

31.03.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Służba Straży Miejskiej w trakcie epidemii

Ze względu na stan epidemii i bezpieczeństwo mieszkańców w trakcie jej trwania, Straż Miejska ograniczyła realizowanie zgłoszeń do tych priorytetowych, przede wszystkim związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz dotyczących obostrzeń w związku z koronawirusem.

 

Strażnicy wykonują zadania prewencyjne kontrolując miejsca, w których mogą gromadzić się mieszkańcy, tj. parki, place zabaw, boiska, Targowisko Miejskie, Skatepark, Bażantarnia, Orliki, Gęsia Góra, Modrzewina, dworce PKP i PKS, Bulwar Zygmunta Augusta oraz wszystkie inne służące do  wypoczynku i rekreacji.
Swoim zasięgiem działania objęła także zabezpieczenie budynków użyteczności publicznej, tj. Urząd Miejski czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Mieszkańcy w każdy możliwy sposób są zawsze informowani przez strażników o zagrożeniach mogących wystąpić w obecnej sytuacji, a także co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tych trudnych dla wszystkich chwilach Straż Miejska wzmogła pracę do 7 dni w tygodniu i od poniedziałku do piątku wydłużyła godziny pracy od 7.00 do 22.00.

 

Od 20.03.2020. z chwilą ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, elbląska Straż Miejska przeprowadziła 160 interwencji i kontroli dotyczących koronawirusa, gromadzenia się osób i nieprzestrzegania wprowadzonych obostrzeń.
Strażnicy stwierdzili szereg uchybień dotyczących gromadzenia się mieszkańców w miejscach publicznych, objętych zakazem, np. w Bażantarni zabawy i rozpalanie ognisk, na boiskach młodzież grająca w piłkę czy na trybunach bieżni przy ul. Saperów spożywanie alkoholu.

 

O wszystkich  działaniach i sposobach postępowania w obecnej sytuacji informujemy również na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

 


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ .
  Wtorek, 31.03

  Wow najbardziej bezużyteczna służba w Elblągu nagle stała się jeszcze bardziej bezużyteczna.

 2. 2
  0
  ~ vbbbbb
  Wtorek, 31.03

  oooo nieroby dalej i tak nic nie robią, a rocznie kosztują nas 2 miliony zł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2065899372101