Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus w Polsce. Rząd odwołuje wszystkie imprezy masowe

10.03.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w Polsce. Rząd odwołuje wszystkie imprezy masowe

Decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, przekazał we wtorek (10 marca) premier Mateusz Morawiecki. To reakcja na epidemię koronawirusa. W Polsce jest już 17 przypadków zakażenia SARS-Cov-2.

Koronawirus i epidemia, która się rozszerza, to realne i globalne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego my też chcemy raczej zapobiegać niż leczyć. Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego. Dziś na naszym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych

- poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli również m.in.: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA Mariusz Kamiński i minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Konferencję zorganizowano po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych, planowanych w Polsce. W myśl ustawie imprezy masowe, w zależności od tego, gdzie organizowane, to wydarzenia, w których bierze udział od 300 osób wzwyż. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Dla wszystkich, którzy są organizatorami (przyp. red. imprez masowych), będziemy przekazywali szczegółowe informacje poprzez naszych wojewodów. Rozważamy również kolejne kroki. Będziemy o tym informowali w kolejnych dniach

- dodał premier Morawiecki.

Przypomnijmy. Wcześniej, w niedzielę 8 marca, rekomendacje w sprawie odwoływania imprez masowych wydał Główny Inspektor Sanitarny. W Elblągu na inny termin przeniesiono już dwie duże imprezy sportowe: Elbląskie Święto Sportu i turniej Elbasket.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Martynka
  Wtorek, 10.03

  Teatr odwoła spektakle i wiosnę teatralną ?

 2. 2
  +1
  ~ xxx
  Wtorek, 10.03

  Targi pracy też odwołują ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0507869720459