Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Urzeczywistniają się marzenia elbląskich strażaków" Wmurowano akt erekcyjny pod budowę komendy straży pożarnej

22.11.2019, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Urzeczywistniają się marzenia elbląskich strażaków" Wmurowano akt erekcyjny pod budowę komendy straży pożarnej
Fot. Ryszard Biel

Urzeczywistniają się marzenia elbląskich strażaków o nowej siedzibie naszej komendy i jednostki. Dzięki przychylności wielu osób udało się zmienić nasze marzenia w czyn. Pomimo wielu przeciwności znalazły się osoby, które poprzez zaangażowanie dowiodły, że praca w służbie państwa, parlamentarna, samorządowa, przekłada się bezpośrednio na realne działanie. Dowodem na to jest obiekt, w którym się dzisiaj znajdujemy - mówił st. kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy.

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale tradycja została dopełniona. W piątek, 22 listopada, przy ul. Łęczyckiej odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu oraz przyległej do niej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Podpisy pod aktem erekcyjnym przedstawiciele władz świeckich i organizacji kościelnej: poseł Leonard Krasulski (PiS), wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski oraz przedstawiciele PSP: warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, i komendant miejski PSP w Elblągu st. kap. Łukasz Kochan. Dokument wraz z imiennym wykazem wszystkich strażaków i pracowników KM PSP w Elblągu został umieszczony w kapsule, która została wmurowana w budynku głównym powstającej strażnicy.

Wieloletnie starania o budowę komendy miejskiej PSP w Elblągu dziś stają się faktem. To wielki dzień dla Elbląga i dla strażaków. Dzięki wysiłkowi, programowi modernizacji służb mundurowych, programowi rządu Prawa i Sprawiedliwości mamy dziś okazję uczestniczyć w tym podniosłym wydarzeniu

- podkreślał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski i podziekował za zaangażowanie elbląskim strażakom.

Podczas uroczystości elbląskim strażakom przekazano również nowy samochód ratowniczo-gaśniczego, zakupiony przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, budowa nowej komendy wraz z siedzibą JGR nr 1 przy ul. Łeczyckiej rozpoczęła się w marcu tego roku. Nowa siedziba elbląskich strażaków nabiera już coraz wyraźniejszych kształtów. Powstał już budynek główny komendy. Prace idą zgodnie z planem. Przeprowadzka do nowej komendy planowana jest na przyszły rok.

Dzisiejsze wydarzenie zbiega się z zakończeniem pierwszego etapu budowy, którego termin był wyznaczony na 31 października. W tej chwili trwają już kolejne prace związane z wykonywaniem instalacji, niedługo rozpoczną się negocjacje, będą podpisywane umowy dotyczące wnętrza, posadzek, tynków. Cieszymy się, że inwestycja jest na zaawansowanym etapie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że jeszcze wiele środków i wiele pracy trzeba, aby doprowadzić tę inwestycję do tego, żeby strażacy elbląscy mogli się do tego obiektu przeprowadzić i mieć odpowiednie warunki, żeby pełnić służbę na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego

- dodał st. bryg. Bogdan Wierzchowski, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową strażnicę PSP ( zdjęć 64 )
Dodano: 2019-11-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Uczciwe
  Piątek, 22.11

  Ok że buduje się strażnica ale jest za mała jak na Elbląg. Miasto się rozrasta i co za parę lat będzie problem bo za malo będzie pojazdów strażackich . Ciekawistka jest to ze nadal w Elblągu nie wszystkiego potrzebnego sprzetu i pojazdów strażackich . Niby są dwa równorzędne miasta ale wszystko dla olsztyna a Elbląg to co.

 2. 2
  +5
  ~ Chwilunia
  Piątek, 22.11

  A co z komendą policji nowa ,cisza bo nic nie słychać. Buduje się czy nie.

 3. 3
  +17
  ~ Nostradamus
  Piątek, 22.11

  Pełno pustych koszar a oni jak zwykle - na bogato jak w PGR, albo w ZSRR.

 4. 4
  +19
  ~ zx
  Piątek, 22.11

  przecież to co stoi na ul Bema, jest o wiele większe, i lepiej skomunikowane, z potrzebami miasta. Dodam, że budowanie obiektu ratowniczego przy koszarach, narażonych w pierwszej kolejności na atak, jest inwestycją co najmniej dyskusyjną,- nie mówiąc o infrastrukturze drogowej do niej przyległej.

 5. 5
  +4
  ~ Osp
  Piątek, 22.11

  A jakiego sprzętu brakuje?

 6. 6
  +1
  ~ Osp
  Piątek, 22.11

  A jakiego sprzętu brakuje?

 7. 7
  +3
  ~ na bosaka
  Piątek, 22.11

  ~Osp - bosaków brakuje, bosaków :)

 8. 8
  +8
  ~ Machupichcę
  Piątek, 22.11

  Purpurat poświęcił, więc będzie zajefajnie

 9. 9
  +8
  ~ Dar
  Piątek, 22.11

  Az jeden samochód dali strazakom w Elblągu to się wysilili. A posłowie byli i tego nie zauważyli że roluja Elbląg w każdej dziedzinie. A czemu zakryli rejestrację na pewno N O a w Elblągu to N E.

 10. 10
  +12
  ~ DUPOGRZMOT
  Piątek, 22.11

  I klecha w kiecce na pierwszym planie, musi byc :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.