Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z budową komendy przy ul. Lotniczej?

17.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co z budową komendy przy ul. Lotniczej?
Fot. Ryszard Biel

Przy ul. Lotniczej ma powstać komenda na miarę XXI wieku, takie zapowiedzi słyszymy już od dłuższego czasu. Kilka miesięcy temu miasto przekazało Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie działkę pod tę inwestycję. To miało być dla niej zielone światło. Na jakim etapie jest teraz?

8 października otrzymaliśmy decyzję prezydenta Elbląga o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. W praktyce, mając tę decyzję, niebawem uruchomimy procedurę przetargową dotyczącą projektu i uzyskania pozwolenia na budowę

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Przypomnijmy. Przy ul. Lotniczej ma powstać nowa komenda, do której przeniosą się policjanci pracujący teraz w obiektach przy ul. Tysiąclecia, Królewieckiej i Strażniczej. Budynek ma mieć cztery kondygnacje, które zmieszczą wszystkie wydziały policji oraz wydział zamiejscowy CBŚ Policji Zarządu w Olsztynie. Na powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych znajdą się nowoczesne sale konferencyjne i pomieszczenia do pracy. Dodatkowo znajdzie się tam też: strzelnica, wybiegi dla psów policyjnych, sala gimnastyczna i siłownia. Całość ma kosztować od 50 do 100 mln złotych - szacunki są różne.

Plany budowy nowej komendy sięgają kilku lat wstecz. W 2017 roku elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki miejskiej przy ul. Lotniczej pod budowę nowej Komendy Policji. Jednak samo przekazanie terenu nastąpiło jednak dopiero w marcu tego roku. To było zielone światło dla inwestycji, której zakończenie zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

W momencie, kiedy zapadła decyzja co do lokalizacji mogliśmy rozpocząć proces inwestycyjny w postaci przygotowania dokumentacji niezbędnej do dalszej budowy. Mamy gotowy program inwestycyjny i program funkcjonalno-użytkowy. Jeżeli nic się nie stanie i wszystko będzie tak szło, jak do tej pory, to liczymy, że we wrześniu- październiku rozpoczniemy budowę

– mówił Jan Markowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podczas wizyty w Elblągu w związku z przekazaniem działki.

Teraz już wiadomo, że tych planów nie uda się zrealizować. Na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie budowy jeszcze poczekamy. Zanim to nastąpi, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę i powstanie projektu nowego obiektu. Do tego etapu inwestor dopiero się szykuje. Jak wyjaśnia oficer prasowy, niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Adf
  Czwartek, 17.10

  Tak blisko lotniska, to może to połączyć ze stacjonowaniem helikoptera policyjnego. Jedno czego Olsztyn by nam nie zabrał ;)

 2. 2
  +6
  ~ betti
  Czwartek, 17.10

  Hmmm... i jeszcze miało być przedszkole i żłobek na Lotniczej ...ale kto o tym pamięta?

 3. 3
  +3
  ~ novak
  Czwartek, 17.10

  pokażcie jak budują nowy budynek dla Straży Granicznej przy ul. Stawiłowej .pokażcie ten syf jaki tam panuje na chodniku 20 cm.błota ulica na okrągło blokowana przez koparko ładowarkę wszystkie trawniki rozjechane . i pokażcie co zostało zrobione z ul Kotwiczej rzeka błota wylewająca się na ul Stawidłową

 4. 4
  +4
  ~ Duzibobbudownicy
  Czwartek, 17.10

  Jak prowadzone są prace budowlane to w okolicy budowy jest nieporządek, a nawet bałagan. Pracujący sprzęt utrudnia ruch i często uszkadza infrastrukturę uliczną. Okoliczni mieszkańcy muszą się z tym liczyć i do czasu zakończenia inwestycji spotykać będą różne trudności. Czasami też trudno zrozumieć postawę mieszkańców, którzy nie potrafią zaakceptować tego rodzaju prac. Szczególnie widać to w terenie, na którym jest duże skupisko mieszkańców. W ostatnim czasie widoczne to było w dzielnicy Zawada, gdzie okoliczni mieszkańcy parkowali samochody bezpośrednio przy rusztowaniach i miejscach prowadzenia prac termomodernizacyjnych bloków mieszkalnych. A całkowity brak rozsądku widoczny jest na ulicy Andersa, gdzie ciężki sprzęt i głębokie rozkopy nie zniechęcają kierowców do parkowania na tym terenie. To, że utrudniają oni przebieg robót ich może nie obchodzi, ale narażenie swojego samochodu na zniszczenie to budzi co najmniej zdziwienie. O tych pracach były stosowne informacje, stąd nie można tłumaczyć tego zaskoczeniem.

 5. 5
  --1
  ~ mieszkaniec Elblaga
  Czwartek, 17.10

  Gdyby byl przyznawana nagroda Nobla za glupote, to osoba ktora wymyslila ta lokalizacje dla jed oztki Policji mialaby ja zagwarantowana,chyba,że rozchodzie o to aby utrudnic mieszkancom dotarcie do tej jednostnostki aby lepsze byly statystykiy

 6. 6
  --2
  ~ zez
  Czwartek, 17.10

  Decydujący o tej lokalizacji scigal się w konkursie na najbardziej fatalną z prezydentem Sloniną ,ktory wskazal miejsce budowy Sadu . Gdyby mysląc rozsądnie i ekonomicznie za 50 mln nalezaloby wyremontować siedziby na Krolewieckiej , rozbudować Strazniczą i Tysiaclecia , a za resztę wybudować posterunek policji na wlocie na Modrzewinę .

 7. 7
  +2
  ~ ciekawski
  Piątek, 18.10

  "(....) Jeszcze w tym roku pod przyszły budynek komendy zostaną wylane fundamenty i ława fundamentowa – mówi młodszy inspektor Edward Szydłowski(...)" cytat z art. z jednego z portali elbląskich z dn. 2018-07-19. . Czy ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, czy też Pan inspektor DELIKATNIE był niedoinformowany, czy może ZNOWU dał o sobie znać stan umysłu - biedrąg, dawniej zwany "miastem"?

 8. 8
  --3
  ~ Jeż tax
  Piątek, 18.10

  Inwestujemy w przedszkola a nie w policję całkowicie nie potrzebne

 9. 9
  --4
  ~ Czytelnik
  Piątek, 18.10

  Budujcie, władzę trzeba chronić przed obywatelami.

 10. 10
  0
  ~ mieszkaniec Jaru
  Piątek, 18.10

  głupstwem jest odległa lokalizacja jednostki Straży Pożarnej a Policji potrzebna jest nowa siedziba nowoczesna ze strzelnicą jak najbardziej mimo że tak odlegla od centrum miasta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.