Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski głos w czasie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli

16.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski głos w czasie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli

W dniach 7-10 października br. odbył się w Brukseli XVII Europejski Tydzień Regionów i Miast (European Week of Regions and Cities – EWRC). Udział w tym czterodniowym wydarzeniu wzięło ponad 9 tys. osób - samorządowcy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządów, unijnych instytucji i organizacji pozarządowych, a także eksperci i naukowcy.
 

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne wydarzenie, podczas którego uczestnicy mają okazję wymieniać się wiedzą na temat rozwoju gmin, miast i regionów. Doroczne spotkania służą jako platforma debaty na temat kierunków europejskiej polityki regionalnej i prezentacji dobrych praktyk w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego.

Uczestnicy 17. edycji wydarzenia skupili się na przyszłości polityki spójności, skutkach brexitu oraz transformacji energetycznej regionów. Organizatorami wydarzenia były Europejski Komitet Regionów i Komisja Europejska.
 

Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego z siedzibą w Domu Polski Wschodniej w Brukseli gościło delegację z naszego miasta. Elbląski akcent znalazł się w czasie warsztatów na temat Regionalnego i lokalnego zaangażowania w zieloną transformację odbywających się w ramach cyklu spotkań tematycznych „Green region for a Greener Europe ”.

Podczas tego wydarzenia moderowanego przez eksperta z Komisji Europejskiej ds. dialogu obywatelskiego, Daria Bieńkuńska – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, mówiła o realizowanych przez elbląski samorząd przedsięwzięciach związanych z walką ze zmianami klimatu oraz prośrodowiskowych inwestycjach, przedsięwzięciach i projektach realizowanych przez miasto sprzyjających zwiększeniu zaangażowania w zieloną transformację regionów.
 

Program wydarzenia obejmował w sumie ok. 400 sesji roboczych, wystaw i debat w czasie których uczestnicy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, problemami, ale również zastosowanymi rozwiązaniami zarówno na szczeblu lokalnym jak i regionalnym. Na wielu seminariach podczas tegorocznego EWRC gościło nasze elbląskie przedstawicielstwo.
 

Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 16.10

  Proste pytanie czy nasza reprezentantka mówi po angielsku biegle, czy pojechała z tłumaczem oraz tu cytuje "...obejmował w sumie ok. 400 sesji roboczych, wystaw i debat w czasie których uczestnicy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami,..." w ilu rozmowach i panelach brała udział? Najważniejsze pytanie ile kosztował wyjazd nasz samorząd? Dziwię się że redakcja przed publikacją nie zadala takich pytań....

 2. 2
  +1
  ~ solejuk
  Środa, 16.10

  Jedno jest dobre - uczestniczyła dyr. dep. a nie kozioł lub czerepak. widocznie tak "stało" w zaproszeniu. Dom Polski, to siedziba nie istniejącej Polonii belgijskiej. 400 paneli - czyli kuchnia , stołówka, wc, dancing, sex i inne spotkania ludzi ze sobą. Jeśli jest to panel kilku elementów to jest skutek, a jeżeli 400, to efektu żadnego poza "byciem".

 3. 3
  0
  ~ do ~ solejuk
  Środa, 16.10

  zacna konkurencja dla pana Roberta

 4. 4
  0
  ~ Niepotrzebni
  Środa, 16.10

  Po co tam pojechali z Elbląga wsi bagienne. Pochwalić się komunikacja tramwajowa warto złom tramwajowy. W , tej U E otworzyli by oczy z wrażenia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.