Poniedziałek, 25.01.2021, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ta debata chyba miała wyglądać inaczej. Kandydaci na parlamentarzystów o ekologii

24.09.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ta debata chyba miała wyglądać inaczej. Kandydaci na parlamentarzystów o ekologii
Fot. Ryszard Biel

Kandydaci na parlamentarzystów z okręgu elbląskiego (nr 34) mówili wczoraj, 23 września, co chcieliby zrobić na rzecz ochrony dziedzictwa ekologicznego. Zorganizowana przez WWF i Eko-Unię debata, chyba jednak miała wyglądać trochę inaczej.

W poniedziałek (23 września) w Bibliotece Elbląskiej odbyła się debata “2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”. Wzięło w niej udział sześciu kandydatów z: PSL (Zbigniew Ziejewski), Lewicy (Monika Falej, Andrzej Zielonka i Robert Koliński), Koalicji Obywatelskiej (Angelika Domańska) i Konfederacji Wolność i Niepodległość (Andrzej Wyrębek).

Organizatorzy, Fundacja WWF Polska, we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym EKO-UNIA, chcieli poznać pomysły kandydatów między innymi na walkę ze smogiem, skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a także ich zdanie na temat przekopu np. Mierzei Wiślanej. Pełną dyskusję Czytelnicy znajdą tutaj.
 

 
Przebieg debaty daleki jednak był od tego, czego zapewne spodziewali się organizatorzy i część widowni. Kandydaci i prowadzący próbowali zachować poziom rozmowy. To jednak okazło się trudne. Udział w wydarzeniu wzięła jedynie garstka elblążan. Mimo to znalazło się dwóch mężczyzn, którzy nie omieszkali głośno prezentować niezadowolenia z przebiegu wydarzenia. Nie spodobało im się m.in., że najliczniej reprezentowani byli kandydaci Lewicy, mimo to, że zaproszenie do udziału w dyskusji wysłane zostało do wszystkich osób startujących w wyborach z okręgu nr 34. Mężczyźni ci ostatecznie krzykami i agresywnym zachowaniem zmusili dwóch kandydatów Lewicy: Andrzeja Zielonkę i Roberta Kolińskiego do rezygnacji z udziału w debacie. 

Elbląg jest jednym z wielu miast, w których przed październikowymi wyborami WWF i Eko-Unia organizują debaty  pt. “2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Debata przedwyborcza Biblioteka Elbląska ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-09-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Fakty
  Wtorek, 24.09

  O ekologii to nalezy porozmawiac z P O i tym z Warszawy co zatruwal Wisłę i ziemie w Polsce

 2. 2
  +10
  Robert Koliński
  Wtorek, 24.09

  Żenujące i zwyczajnie chamskie zachowanie podchmielonych zwolenników jednej z kandydatek podczas tej debaty doprowadziło do sytuacji, w której rzeczowa dyskusja stała się niemożliwa. Wielka szkoda, że organizatorzy nie mogli doprosić się o interwencję ochrony w bibliotece oraz ostatecznie nie zdecydowali się na wezwanie Policji, bo tych dwóch awanturników z publiczności należało co najmniej przebadać alkomatem. Poziom debaty publicznej w Elblągu sięgnął dna. Tylko wstyd przed gośćmi i organizatorami spotkania, którzy zapewne nie spodziewali się (bo kto mógł?), że agresywne chamstwo znane z elbląskiego troll-netu wypełznie na publiczne salony.

 3. 3
  +27
  ~ ????
  Wtorek, 24.09

  A Zielonka to kto to???

 4. 4
  +5
  ~ Ciekawy
  Wtorek, 24.09

  Czy ktoś powie na której fotografii są ci dwaj agresorzy?

 5. 5
  +14
  ~ Lanie wody
  Wtorek, 24.09

  Politykom już ludzie nie wierzą.

 6. 6
  +8
  ~ dziennikarka
  Wtorek, 24.09

  @Ciekawy - Nie ma ich na tych fotkach, ale duet Lewandowskiego i Ławrynowicza, niedoszłego Wikinga, to w Elblągu przecież wszyscy już znają.

 7. 7
  +2
  ~ dziennikarka
  Wtorek, 24.09

  @Ciekawy - A nie, jednak są - fotka nr 2.

 8. 8
  0
  ~ B
  Wtorek, 24.09

  WWF i Eko-Unia = ekoterroryści. Stąd dziwi, że zaproszono aż dwóch przedstawicieli strony reakcyjnej. Zwłaszcza Konfederacji. Ale jak lewizna dojdzie do władzy to na szczęście zaraz zakończy takie ekscesy publiczności i dyskursy będą jedynie słuszne.

 9. 9
  +11
  ~ 1234
  Wtorek, 24.09

  Organizatorzy zrobili blad. Z kazdej partii powinna brac udzial w dyskusji tylko jedna osoba. Ci panowie mieli racje( nie wiem jak to zdarzenie wygladalo nie oceniam) . Jest okres przedwyborczy i trzeba dsc wszystkim partiom rowne szanse.

 10. 10
  +1
  ~ Mariusz Lewandowski
  Wtorek, 24.09

  No cóż jak widać autorka artykułu nie potrafi zachować obiektywizmu i korzystając z fakty że Pan Zielonka wykupuje w redakcji banery stara się obronić kandydatów tej formacji. Droga koleżanko dziennikarz powinien wiedzieć co jest słuszne i jak się organizuje i prowadzi debaty. Jak widać poziom Pani dziennikarstwa jest adekwatny do poziomu kultury politycznej nadtowarzysza Kolińskiego . Co zaś do owego parapolitycznego wielbiciela kozich brudek to za insynuowanie że brałem udział w debacie pod wpływem alkoholu stanie przed sądem . Niestety z dumnym właściecielem macicy inaczej rozmawiać się nie da bo pojęcie męskiej rozmowy z kims takim obraża mężczyzn. Od taka elbląska transpłciowa ciekawostka....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3490071296692