Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Grzegorz Schetyna: Zależy nam na tym, żeby wygrać te wybory

18.09.2019, 15:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grzegorz Schetyna: Zależy nam na tym, żeby wygrać te wybory
Fot. Ryszard Biel
Podczas zwołanej dziś (18.09.) konferencji prasowej lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił kandydatów KO do Sejmu z okręgu elbląskiego.
 
 
Zależy nam na tym, żeby wygrać te wybory. Gdzie jak nie tu, w warmińsko-mazurskim, osiągnąć dobry wynik, wprowadzić wielu posłów, parlamentarzystów i wygrać wreszcie wybory we wszystkich okręgach senatorskich. To nie będzie łatwe, to jest wyzwanie. Koalicja Obywatelska jest ugrupowaniem, porozumieniem partii politycznych, środowisk bardzo mocno opartych o wsparcie samorządowców po to, aby jak najlepszy wynik dał gwarancje rozwoju naszych małych ojczyzn
 
– mówił Grzegorz Schetyna.
 
Lider Koalicji Obywatelskiej podkreślał, że na liście znajdują się silni kandydaci i wierzy w ich zwycięstwo. - Warmińsko-mazurskie jest takim okręgiem wyborczym, gdzie jeżeli wygrywamy tutaj, to wygrywamy w całym kraju – stwierdził Grzegorz Schetyna. - Patrząc na tę reprezentację, na zaangażowanie w kampanię wyborczą jestem optymistą przed tymi wyborami.
 
Grzegorz Schetyna odniósł się także do doniesień onetu dot. wydatkowania pieniędzy przez Polską Fundację Narodową. - Wydawanie publicznych pieniędzy znajomym wiceprezesa, czyli znajomym ludzi, którzy są politycznie powołani do zarządu tej fundacji jest karygodne, haniebne i niezgodne z prawem. To kolejny przykład na wyrzucanie publicznych pieniędzy dla znajomych, dla znajomych znajomych, dla rodzin i rodzin znajomych – wymieniał lider KO. - To jest coś, co pokazuje tak wyraźnie patologię PiS, tego układu władzy, który z publicznych pieniędzy finansuje kariery i biznesy swoich znajomych.
 
- Nie zostawimy tego. Będziemy o tym mówić i każdy taki przykład pokazywać w kampanii wyborczej. Oczywiście nie ma winnych, bo ci politycy PiS, którzy mogą być za to odpowiedzialni uciekają w niewiarygodne tłumaczenia. Wydawania publicznych pieniędzy bez scenariusza, bez planu, wyrzucania ich, czyli przekazywania ich swoim znajomym, zawsze ktoś za tym stoi, za taką decyzję odpowiada. Powiadomimy prokuraturę o tej sprawie, ponieważ Polska Fundacja Narodowa to pieniądze nas wszystkich zaznaczył Grzegorz Schetyna.
 
Koalicja Obywatelska do wyborów idzie z programem „Twoja Polska”. - Zaprezentowaliśmy w poniedziałek sześć najważniejszych punktów programu dla naszego regionu. Musimy wrócić do polityki inwestycyjnej sprzed 2015r., kiedy na województwie warmińsko-mazurskim mieliśmy boom inwestycyjny jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, kolejową – mówił Jacek Protas. - Mamy wrażenie, że nasz region stał się dla PiS-u Polską B, niechcianym regionem, bowiem żadna nowa inwestycja w naszym regionie nie została zainicjowana.
 
 
Fundamentem wolnego, demokratycznego państwa to edukacja i kultura. Podniesiemy godność nauczyciela po to, żeby zadbał o naszą przyszłość w wychowaniu dzieci (…) zadbamy o to, żeby swoboda wypowiedzi, twórczego działania w kulturze dominowały. Dzisiaj musimy naprawić, bez rewolucji, system oświaty. Wiemy, ile dzisiaj samorządy już wydały pieniędzy na reformę oświaty. To 23 mln zł, a przecież moglibyśmy dzisiaj zbudować inne infrastruktury, które byłyby pomocne człowiekowi i myśleć o rozwoju przyszłości
 
– dodał Antoni Czyżyk.
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Schetyna w Elblągu ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-09-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --32
  ~ BODZIO
  Środa, 18.09

  Tak trzymać ,pokonać tych łamiących PRAWO.

 2. 2
  +23
  ~ niejadalna gadka
  Środa, 18.09

  Kolejni bredzący. Żeby wygrać wybory musisz mieć lepszy i wiarygodny program. Chcesz wygrać wybory po 8 latach rządów z ciepłą wodą w kranie. Solejuk zaopiekuje się nauczycielem i kulturą. Ile ty masz lat Solejuk i jak opiekowałeś się nauczycielem w przeszłości? Wizja odsuwanego koryta budzi portasów i wciska w fotEle. W Chinach tak hoduje się trzodę chlewną - przywiązuje się prosię do ściany za tułów i odsuwa koryto . Schab jest bardzo długi. Już 4 lata ćwiczycie tą metodą swój elektorat i kumpli. Ślina kapie, brednie jako biblia , zdarci nijacy kandydaci i wodzowie. Program i gwarancja jego realizacji oraz młodość a nie te same fragmenty ciała przy korycie. Pis, którego nie lubię, ma niemowy w sejmie ale ma wodza i sztab oraz realizuje co obiecał mimo widma komuny.

 3. 3
  +34
  ~ Czytelnik
  Środa, 18.09

  Do łopaty nieroby. Dość waszych rządów. Tylko obiecanki a potem moji wyborcy radzicie sobie sami mamy was w powazaniu my mamy koryto a wy wyborcy na szczaw

 4. 4
  +38
  ~ Normalnie ..szał .
  Środa, 18.09

  " Zależy nam na tym, żeby wygrać te wybory " Naprawdę ..?? Co za banalny tekst . Każdej partii zależy na wygranej .

 5. 5
  +16
  Robert Koliński
  Środa, 18.09

  Zapomniał tow. Schetyna dodać, że te "inwestycje przed 2015 rokiem" to płynęły do wąskiej grupy kapitalistycznych wyzyskiwaczy i niektóre z nich były zwyczajnie idiotyczne i robione tylko po to, żeby krewni i znajomi królika mogli się akuratnie nachapać (niesławne stadiony na Euro 2012, które nigdy się społeczeństwu nie zwrócą, najlepszym przykładem). A później się dziwią, że PiSowcy mówią o nich per "kasta" - nic się neoliberały nie nauczyły przez ostatnie 4 lata, nie ma już dla nich nadziei, są zwyczajnie niereformowalni. #KapitalizmKanibalizm, #smieciówki, #wyzysk, #elity

 6. 6
  +15
  ~ agent tomek
  Środa, 18.09

  Żadna partia nie wystawia na listy wyborcze kandydatów dbających o polaków, wszystkie wystawiają tych, co dbają o kolesi partyjnych i partię.

 7. 7
  +27
  ~ pit stop
  Środa, 18.09

  kto wpuścił postkomunistow do Elblaga

 8. 8
  +25
  ~ Skandal
  Środa, 18.09

  Elblaskie cieniasy z po są tak slabi ze z Elbląga startuja turyści.

 9. 9
  +23
  ~ Wyborca
  Środa, 18.09

  Panie DYNDAŁA najlepszym sposobem dla pana na wygranie wyborów jest kupienie sobie trąbki !!!

 10. 10
  +25
  ~ m
  Środa, 18.09

  jak czytam wypowiedzi kandydatów z tej partii, zalatujące banałem i hasłami rodem z lat ubiegłych i patrzę na ich twarze z nosami po raz kolejny dumnie wzniesionymi do góry, to nie przypuszczałam, że to powiem, ale zagłosuję na pis.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.