Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski!

23.09.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski!

To już VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie startuje od poniedziałku 23 września i potrwa do 20 października br.


Głosy będzie można oddawać elektronicznie - na stronie na stronie http://www.budzetobywatelski.elblag.eu lub tradycyjnie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta.


Papierowe karty do głosowania dostępne będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego). Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania. Są one dostępne na ww. stronie w zakładce Dokumenty do pobrania.


Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).


Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską.
 

Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich także dane opiekuna prawnego.
 

Dane, które mieszkańcy przekazują w ankietach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.
 

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze również dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.
 

Zachęcamy do głosowania!

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Czyj i dla kogo
  Sobota, 21.09

  Znowu będą realizowane pomysły radnych i dyrektorów szkół to jaki to budzet obywatelski. Co roku to samo ,zwykły mieszkaniec nic nie ma do powiedzenia głosujcie sobie sami.

 2. 2
  +8
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 21.09

  Co jest z wygranym pomysłem na budowę placu zabaw i parkingu na krolewickiej!?

 3. 3
  +6
  ~ Bartoszz
  Sobota, 21.09

  Znowu In Vtro nie przeszło. To jest kpina bo miasto tym pokazuje jak ma głęboko gdzieś obywateli. Zamiast jakoś mieszkańcom pomóc to wolą kupić znowu smocze łodzie. Znowu ich tłumaczenie jest dziecinne i wali hipokryzją na odległość. Dobrze, że teraz wybory będą i pożegnamy tych ciuli.

 4. 4
  +8
  pampi - ZAWADA
  Niedziela, 22.09

  Proszę mieszkańców Elbląga o głosy w inwestycji ogólnomiejskiej , czyli " odnowa muszli koncertowej w Bażantarni " Jej stan techniczny , to wstyd dla miasta . Czego NIE chcą dostrzec urzędnicy miejscy . Więc.. im " pomożemy " : )

 5. 5
  +8
  ~ onci
  Poniedziałek, 23.09

  O kant tyłka to wszystko przy takim podziale okręgów. Zawada zawsze wszystko zgarnie, tam w jednej klatce wieżowca mieszka więcej luda niż np w kilku budynkach na Okrzei czy Rechniewskiego.

 6. 6
  +7
  ~ Bojkot tej farsy
  Poniedziałek, 23.09

  Tak jak ktoś napisał , Zawada i inne duże osiedla wszystko zgarną. Oczywiście tam, gdzie radni mieszkają , reszta niech się pier...li

 7. 7
  +3
  ~ Zmiana nazwy
  Wtorek, 24.09

  Nie obywatelski tylko radnych i dyrektorów szkół.

 8. 8
  +3
  ~ mi
  Wtorek, 24.09

  Proponuję zrobić ścieżkę rowerową na Królewieckiej od Szkoły Gastronomicznej do centrum do skrzyżowania z Pl. Jagiellończyka. O zgrozo nie ma jak przejechać auta tam parkują na ścieżce i chodniku, a ulica z " kocich łbów"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.