Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wspólny kandydat opozycji do Senatu. Jerzego Wcisłę popiera SLD i PSL

16.09.2019, 16:06:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wspólny kandydat opozycji do Senatu. Jerzego Wcisłę popiera SLD i PSL
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Senator Jerzy Wcisła (Platforma Obywatelska), 13 października, zawalczy o reelekcję. Jego najpoważniejszym konkurentem będzie wicewojewoda Sławomir Sadowski, startujący do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości . Dziś, 16 września, poparcie dla Jerzego Wcisły zadeklarowali przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezydent Elbląga. To pomoże kandydatowi Koalicji Obywatelskiej ponownie zdobyć mandat?

Dziękuję za poparcie. Mam nadzieję, że wyborcy związani z lewicą, PSL i prezydentem Elbląga oddadzą na mnie głos. Liczę na to, że wynik wyborczy do Senatu będzie taki, że ta część demokratyczna będzie silniejsza, a przez to i ja będę mógł być skuteczniejszy w działaniach na rzecz regionu i Elbląga

- mówił Jerzy Wcisła, podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

Przedstawiciele PSL i SLD spotkali się dziś, 16 września, z dziennikarzami, aby oficjalnie poinformować o poparciu dla kandydata KO. Taką deklarację złożył również prezydent Elbląga. - PSL nie wystawia swojego kandydata na Senatora. Ja jako prezydent urzęduję z ramienia KWW Witolda Wróblewskiego, kandydatem, którego będę wspierał w tych wyborach jest Jerzy Wcisła z Koalicji Obywatelskiej - zapowiedział Witold Wróblewski

Od czterech lat jest senatorem, wiemy, że poprzednio pracował również w radzie miasta. Problemy samorządowe, które mnie jako prezydenta interesują najbardziej, znana od podszewki. Dodatkowym atutem jest to, że jest elblążaninem. O naszych sprawach elbląskich, mamy podstawy, żeby to mówić, niejednokrotnie przesądzają decyzje polityczne. Jako elblążanie chcemy mieć również swojego przedstawiciela w parlamencie, który zadba o nasze interesy. Myślę, że Jerzy Wcisła jest bardzo dobrym kandydatem. Będę na niego głosował

- dodał prezydent Elbląga.

Elbląskie SLD od początku kampanii deklarowało wsparcie dla kandydatury Jerzego Wcisły. Dziś, przedstawiciele lewicy, potwierdzili tę informację. - Podjęliśmy rozmowy z Koalicją Obywatelską, aby w całym kraju stworzyć możliwości wzajemnego wsparcia. Tak też jest w Elblągu. Uważamy, że mamy dobrego kandydata do Senatu, sprawdzonego, który rozumie potrzeby Elbląga i regionu. Tym kandydatem jest Jerzy Wcisła - podkreślił Władysław Mańkut, przewodniczący warmińsko-mazurskiego regionu SLD.

Znam Jerzego Wcisłę z pracy w samorządzie. To najlepszy kandydat. Bardzo pracowity, oddany temu miastu. Myślę, że nie ma lepszego kandydata do Senatu w naszym okręgu

- dodał Wojciech Rudnicki z SLD, były radny Elbląga.

Jerzy Wcisła jest jednym z trzech kandydatów z okręgu nr 84 (obejmuje Elbląg i powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski), którzy w wyborach parlamentarnych zawalczą o mandat senatora. Jego najgroźniejszym rywalem będzie obecny wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski reprezentujący PiS. Swojego kandydata wystawił również KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, jest nim Artur Ryszard Piegdoń.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 16.09

  Panie Wcisła może pan być dumny z poparcia komunistów !!

 2. 2
  +33
  ~ Mam znajomych w RN ??
  Poniedziałek, 16.09

  " dodał Wojciech Rudnicki z SLD, były radny Elbląga " i niech tak pozostanie ... . Wcale, nie dziwi poparcie tego Pana dla Pana z Peło . Widać bardzo duże podobieństwo w mówieniu i mówieniu oraz... mówieniu . Takie , gadanie dla gadania . Poruszanie nie koniecznie ważnych tematów , ale za to z jakim szumem .

 3. 3
  +29
  ~ Do grabarzy
  Poniedziałek, 16.09

  Sprostowanie. Lewica wcale nie popiera. A czy LSD podjęło stosowną uchwałę czy jest to poparcie dwóch. Janie nie popieram.

 4. 4
  +30
  ~ agent tomek
  Poniedziałek, 16.09

  Wygląda to na obronę układu z Magdalenki.

 5. 5
  +24
  ~ II Wyborca
  Poniedziałek, 16.09

  Januszka brak - czyli nie popiera. To widać i czuć.

 6. 6
  +21
  ~ panta rhei
  Poniedziałek, 16.09

  No to go towarzysze popchnęli. Nawet Kozioł go popycha. Jak go dopchną to kolejne 4 lata będzie doił o wodzie a popychający zadowolą się wódą. Powodzenia.

 7. 7
  +24
  ~ Popierajcie
  Poniedziałek, 16.09

  A my wiecie gdzie mamy tych że zdjęcia nigdy więcej na stołkach. Chyba że na stołku przy pobieraniu ziemniaków w domu.

 8. 8
  +31
  ~ kiki
  Poniedziałek, 16.09

  Kogoś pan wziął panie Wcisła do tego swojego poparcia Mańkuta i Rudnickiego, kto to i co to jest?

 9. 9
  +37
  ~ Horror
  Poniedziałek, 16.09

  Boże, znowu wdzięczność za stołki i oczekiwanie na stołki. Wypełzli z każdej dziury.

 10. 10
  +33
  ~ Stop bazyliszkom
  Poniedziałek, 16.09

  Towarzystwo wzajemnej adoracji i biznesików. Psycholog Rudnicki i dyrektor z namaszczenia Witolda Wróblewskiego w dowód wdzięczności to nawet donosi dworzanom WW o szczegółach chorobowych swoich pacjentów. Etyka to oni mają głęboko w rowie Mariana. A to tylko najłagodniejszy przykład rządów kliki nieudaczników.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.74235796928406