Niedziela, 26.01.2020, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni mają swoją stronę www. Przewodniczący Antoni Czyżyk: Spodziewam się, że aktywność radnych się zwiększy

12.09.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni mają swoją stronę www. Przewodniczący Antoni Czyżyk: Spodziewam się, że aktywność radnych się zwiększy
Fot. Ryszard Biel

Do tej pory o działalności radnych mieszkańcy mogli dowiedzieć się z oficjalnej strony Urzędu Miasta. Informacje jednak nie były uzupełniane na bieżąco. To ma się zmienić. Została bowiem uruchomiona nowa stroną poświęcona tylko i wyłącznie sprawom związanym z pracą radnych.
 

- Mieszkańcy rozmawiając z nami przyznawali, że nie mogą się dokopać do transmisji on-line z sesji Rady Miasta czy naszych interpelacji. Teraz mamy swoją stronę, gdzie wszystko jest uproszczone i klarowne – mówił Antoni Czyżyk podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
Dzięki stronie elblążanie będą mogli na bieżąco sprawdzać, w jakich sprawach radni interweniują oraz jaką odpowiedź otrzymali. - Poprzez tę stronę pokazujemy aktywność radnych – stwierdził Antoni Czyżyk. - Pod ikonką ze zdjęciem każdego radnego jest pokazane kto, ile interpelacji złożył i w jakich sprawach.
 
 
Spodziewam się, że dzięki temu aktywność radnych się zwiększy, ale to dobrze, bo radni są od tego, żeby swoja aktywność wykazywać
 
– zaznaczył Antoni Czyżyk.
 
Magdalena Kołodyńska z Biura Rady Miasta zapewnia, że przed i po każdej komisji oraz sesji strona będzie aktualizowana. - Jeśli będą odbywać się jakieś wydarzenia to na pewno też pojawią się na bieżąco w aktualnościach – stwierdziła.
 
- Pracownik Biura Rady będzie oddelegowany do aktualizacji – dodał Antoni Czyżyk. - Biuro Rady będzie przestrzegać terminów. Na stronie będzie dokładnie widać kiedy jaka interpelacja wpłynęła do Prezydenta i kiedy została udzielona odpowiedź. Dzięki temu komunikacja z mieszkańcami będzie na bieżąco.
 
Ile kosztowało stworzenie strony?
 
Pierwsze wyliczenia to było ok. 70 tys. zł, gdyby to robiła firma zewnętrzną. Mając świadomość, że to są pieniądze publiczne zastanawialiśmy się, czy nie dałoby się stworzyć tej strony wykorzystując potencjał Departamentu Informatyki. Oprócz bieżących spraw informatycy zajęli się tą stroną. W ciągu kilku miesięcy udało się stworzyć im coś nowego za co dziękujemy
 
– opowiadał Antoni Czyżyk.
 
Przypomnijmy, że z porządku obrad sesji RM zniknął stały punkt „interpelacje radnych”. Umożliwiał on radnym poruszanie na forum spraw, z jakimi zwracają się oni do Prezydenta. Dostosowując się do nowych wymogów ustawy radni mogą teraz jedynie interpelacje składać na piśmie. - Nie możemy ich poruszać na sesji. Ustawa to reguluje. Chcemy, aby mimo to mieszkańcy mieli do nich łatwy wgląd – podkreślił Antoni Czyżyk.
 
- Strona Rady, w założeniach, miała funkcjonować już w poprzednich kadencjach. Dopiero teraz udało się ją uruchomić. Ona jest prosta, ale dzięki temu będzie łatwa w obsłudze również dla osób, które nie są „elektroniczne” - przyznał radny KWW Witolda Wróblewskiego Marek Burkhardt.
 
Na stronie można znaleźć wszystkie materiały dotyczące pracy radnych obecnej kadencji. - Jeśli ktoś będzie chciał zajrzeć do materiałów z poprzednich kadencji to są one nadal dostępne na stronę Urzędu Miasta – stwierdziła Magdalena Kołodyńska.
 
- To jeszcze na pewno nie jest doskonała strona, ale będziemy ją powoli poprawiać. Teraz chcemy pokazać aktywnym mieszkańcom, że jesteśmy otwarci na współpracę, a kontakt, żeby był z nami łatwiejszy – mówił Antoni Czyżyk.
 
- Na stronie jest terminarz spotkań prezydium i radnych. Mieszkańcy będą wiedzieli też kiedy i gdzie mogą do nas przyjść – dodał Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radnych PO.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ kiki
  Czwartek, 12.09

  Ok. Tylko dlaczego niektórzy radni są przedstawieni na zdjęciach sprzed kilkunastu lat? Zróbcie aktualne zdjęcia, bo mieszkańcy najwyraźniej nie będą ich rozpoznawać.

 2. 2
  --6
  Robert Koliński
  Czwartek, 12.09

  Redakcji oraz generalnie elbląskim mediom polecam zainteresowanie się ostatnimi badaniami opinii publicznej, które PO zleciła Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu, z których jasno wyszło, że na Lewicę w naszym okręgu (nr 34) chce głosować już 17% wyborców i wyborczyń - ciekawe czy i kiedy się nimi "pochwalą"?:) #lewica, #TejSiłyJużNiePowstrzymacie

 3. 3
  +9
  ~ wicia
  Czwartek, 12.09

  Panie Tołwiński pan jako radny niezależny co pan możesz w tej radzie zrobić? Zwyczajnie nic, czy więc nie powinien pan złożyć mandatu - byłoby to lepsze i dla mieszkańców a i pan by się nie "mordował"?

 4. 4
  +3
  ~ Edi
  Czwartek, 12.09

  Weź się Koliński wreszcie do uczciwej pracy.

 5. 5
  +1
  ~ luka
  Czwartek, 12.09

  Ja czytałem wczoraj badania opinii publicznej gdzie Lewica otrzymała tylko 4,5 % głosów zatem nie dochodzi do progu wyborczego. Żegnaj komuno i cały ten okres szaro bury w naszym życiu. Społeczeństwo oczekuje aktualnie konkretów , które umożliwiają życie na właściwym poziomie . Obiecanki to już były , Żegnamy absolwentów moskiewskich uczelni oraz tych ze Startego Pola .

 6. 6
  +7
  ~ 123 głosy .
  Czwartek, 12.09

  I dobrze, będziemy sprawdzać działalność zwłaszcza tych co weszli za innych .np : z okręgu wyborczego innego , niż w tym którym mieszkają ? Co oczywiście jest zgodne z przepisami . Ale ...

 7. 7
  +9
  ~ Nie
  Czwartek, 12.09

  Nadal nie macie pomysłu na Elbląg z waszej strony,ale takiego by mieszkańcy zaakceptowali. Na Elbląg patrzycie przez różowe okulary pora popatrzeć na to co jest naprawdę. Zasciankowa miescina,zdegradowane przez olsztyn w każdej dziedzinie . I nie mówcie że tego nie widzicie ,komunikacja ruina, większość polityków to do wykonania bo nie walczą o Elbląg. Proste przykłady,kolej nadzalewowa, amfiteatr,kąpielisko,zakłady pracy. Co krok ruina.

 8. 8
  0
  ~ 1234
  Czwartek, 12.09

  Na lewice do 4 % i starczy. A konus Kolinski do normalnej pracy. Miotla i do roboty

 9. 9
  +5
  ~ Pietrek i Jolcia
  Czwartek, 12.09

  Nawet taka bzdura w połowie XXI wieku daje możliwość reklamowania się w kampanii wyborczej i Solejuk długo myślał, wymyślił i wykorzystał. Stronę internetową ma od lat 90-tych każda agencja poświęcona uroczyście a tu odkrycie Sulejuka akurat praed wyborami. Solejuk, a jak z ceną ciepła - jesteś w koalicji podległej Kozłowi i kierowanej przez czerepaka, masz głos decydujący więc "daj głos" w sprawie ciepła a nie trzech mędrców bredzi o stronie. Zawsze można "iść na stronę" szczególnie gdy się dużo robi. Masakra - ci ludzie decydują o losie 138 tysięcy zapisanych dusz.

 10. 10
  +5
  ~ Focia
  Czwartek, 12.09

  Zdjecie na ww stronie jest tragicznie dobrane. Siedzacy prezydent i stojacy radni. By zdjęcie bylo adekwatne do sytuacji wszyscy powinni stac odwróceni tylem do elblazan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.