Niedziela, 19.01.2020, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. 1 listopada będzie ona bezpłatna?

11.09.2019, 13:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. 1 listopada będzie ona bezpłatna?
W czwartek, 19 września, odbędzie się VII sesja Rady Miasta. W porządku obrad sesji znajdzie się projekt uchwały dotyczący wprowadzenia 1 listopada możliwości bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Elblągu oraz w gminach sąsiadujących.
 
Od kilku lat radni głosują za wprowadzeniem 1 listopada bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Takie uprawnienia miałyby i tym razem obowiązywać na wszystkich liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej na terenie Gminy Miasto Elbląg i gmin sąsiadujących, które powierzyły Miastu Elbląg organizację publicznego transportu zbiorowego w ramach podpisanych porozumień.
 
 
Darmowe przejazdy komunikacją miejską w dniu 1 listopada 2019 roku, czyli w dniu Wszystkich Świętych mają za zadanie zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego zamiast samochodów prywatnych. Efektem powinno być zmniejszenie dużego natężenia ruchu, szczególnie na drogach dojazdowych do nekropolii i złagodzenie deficytu miejsc parkingowych w okolicach cmentarzy. Biorąc pod uwagę powyższe, podjęcie przez Radę Miejską uchwały zgodnie z przedstawionym projektem uważam za zasadne
 
– mówi Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta.
 
Z jakimi kosztami będzie wiązało się wprowadzenie bezpłatnych przejazdów 1 listopada?
 
Szacuje się, że ZKM może utracić przychody na poziomie 19,5 tys. zł , które zostaną pokryte z budżetu Spółki. Uchwała nie rodzi skutków finansowych dla budżetu miasta
 
– dodał Antoni Czyżyk.
 
 
W ubiegłym roku radny Platformy Obywatelskiej Robert Turlej, jako Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych, przedstawił pomysł, jaki powstał podczas jednego z posiedzeń Komisji. - 11 listopada wszyscy będziemy świętować bardzo hucznie. Jest propozycja, aby 11 listopada również były darmowe przejazdy – stwierdził Robert Turlej.
 
Czy i w tym roku podczas sesji padnie taka propozycja?
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ BoTAK!
  Środa, 11.09

  To rozwiązanie stosowane od kilkunastu lat w większości polskich miast jest tak proste, logiczne i oczywiste, że chyba nie wymaga rokrocznie podejmowanych uchwał, tylko jednej konkretnej wprowadzającej taki standard corocznie...

 2. 2
  +11
  ~ Holo
  Środa, 11.09

  Sami radni niech zaczną jeździć miejscową komunikacją to i reszta się do tego przekona.

 3. 3
  +9
  ~ Radni
  Środa, 11.09

  Przybyliscie z kosmusu czy nigdy nie jechaliscie tym złomem. Tramwaje złom bez klimy autobusy bez klimy stare ciasne, sprowadzone z innych miast. Zapraszamy na jazdę tramwajami konstal radni może zrozumiecie dlaczego elblazanie mają w D.taka komunikację. Trasy tramwajowe nie zmienione od lat. Nie buduje się nowych torowisk,miasto zatrzymane w czasie.

 4. 4
  +2
  ~ Didajmy
  Środa, 11.09

  Radni nie zauważają że w innych miadtach dzieci mają darmowa komunikację do szkoły. Radni nie zauważają, wielu spraw konktetnych bzdury to tak.

 5. 5
  +4
  ~ A my
  Środa, 11.09

  Wolimy isc spacerem jak jechac ta zdezelowana komunikacja. Mamy rowery i auta.

 6. 6
  +7
  ~ kolo
  Środa, 11.09

  1 listopada i tak w przepełnionych autobusach nie ma możliwości skasowania biletów. A może 2 listopada w Dzień Zaduszny RM wprowadziłaby darmowe przejazdy.

 7. 7
  +3
  ~ Kpina
  Środa, 11.09

  Nie radni tylko spolegliwi zaczna w koncu istnieć i pracować dla miasta a nie dla siebie i stołków

 8. 8
  +5
  ~ Dzień Zrównoważnego Transportu
  Środa, 11.09

  W tych dniach we wszystkich miastach w apPolsce komunikacja miejska jest bezpłatna , tylko w Elblągu chcesz jechać ....musisz kupić bilet. Raj dla kanarów, żniwa będą . Chyba nie o to chodzi , co? miejskie biurwy, coś nie tak w waszych dyńkach się porobiło.

 9. 9
  +3
  ~ Red
  Środa, 11.09

  Tytuł wszak mówi dużo, i kogo z radnych widział miejski autobus lub tramwaj? Zdecydujcie się czy ma być komunikacja miejska w tym mieście czy nie.Potrzeba nowego taboru a nie sloganów. Zresztą po banerach wyborczych widać, że Elbląg to juz zaplecze PSL...taka gmina...

 10. 10
  +1
  ~ O tak
  Środa, 11.09

  Elblag to co jeden sloma z butów wychodzi ,rodowitych Elblązan mało. Wyborcy to P O i PSL i S L D. Wiocha nie miasto, taczkami nie komunikacja jeździć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.