Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Mowa nienawiści dotycząca środowiska LGBT na elbląskich budynkach. Politycy podzieleni?

18.08.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mowa nienawiści dotycząca środowiska LGBT na elbląskich budynkach. Politycy podzieleni?
Fot. Archiwum redakcji
Temat dewastacji budynków ZBK napisami dotyczącymi mowy nienawiści wobec środowiska LGBT poruszaliśmy już dwa razy. Pod tymi materiałami pojawiło się ponad sto komentarzy. Zdania Internautów n ten temat były podzielone. Co sądzą o tym elbląscy politycy?
 
Na portalu społecznościowym facebook, radni Prawa i Sprawiedliwości - Rafał Traks oraz Paweł Kowszyński, opublikowali obszerny tekst odnoszący się do środowiska LGBT. Czytamy w nim m.in., że „należy zaznaczyć, że społeczność LGBT+ to nie tylko parady, ale także wyjątkowo niebezpieczna ideologia. Specjalne przywileje dla tej grupy to chyba coś więcej niż nieporozumienie. Do wszystkiego podchodźmy z rozwagą, rozsądkiem i umiarem, a przede wszystkim nauczmy się oceniać dalekosiężne skutki. Środowiska LGBT+ muszą zrozumieć, że nie są grupą szczególnie uprzywilejowaną, a z ich miłości kolejnego pokolenia Polaków nie będzie - nawet najbardziej wyimaginowana polityczna poprawność tego nie zmieni, albowiem fakt jest faktem.”
 
Radni również opublikowali pod tekstem cytat Art. 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."
 
Dodatkowo pod jedną z dyskusji, jaka pojawiła się na facebooku, na temat napisu "Stop pedofilom z LGBT. Otwórz oczy! Chroń swoje dzieci!!!!” Rafał Traks wyraził swoją opinię. Radny stwierdził, że według badań 40 proc. homoseksualistów to pedofile.
 
Jakie zdanie na ten temat miał senator PO Jerzy Wcisła?
 
Nie włączałem się w dyskusję o agresji wobec środowisk broniących praw LGBT, bo całą tą "wrzawę" uważam za polityczną "wrzutkę" PiS, mającą zakryć wszystkie podłości tej formacji. Urodziłem się na wsi, mam tam rodzinę i wiem, że ten "problem" g... ich obchodzi. PiS wie jednak, że z poparciem kościoła jest w stanie zniechęcić ludzi do głosowania na opozycję. Pod pozorem podłego hasła, które pojawiło się m.in. na murach elbląskiej kamienicy: „Stop pedofilom z LGBT. Otwórz oczy, chroń swoje dzieci” i ważnego dodatku: znaku pierwszych chrześcijan - ryby. I właśnie ten wątek - udziału kościoła w propagowaniu nienawiści boli mnie, chrześcijanina najbardziej. Biskupom, "szeregowym" księżom i "zaangażowanym" katolikom przypominam więc, że gdyby Chrystus żył współcześnie złoiłby ich powrozami, jak kupczyków w świątyni. Dlaczego tak sądzę? Choćby dlatego, że Jezus na Samarytanach, odwiecznych wrogach Żydów, uczył jak kochać tych, których nawet mamy powody nienawidzić... A czy mamy podstawy by nienawidzić LGBT? Bo chyba nikt nie wierzy, że taką nienawiść można uzasadnić troską o nasze dzieci? Może warto na ten temat porozmawiać?
 
- pyta Jerzy Wcisła.
 
Przypomnijmy, że jak do tej pory wandale nigdy nie odnosili się bezpośrednio do społeczności LGBT. Pierwsze takie zgłoszenie pracownicy ZBK otrzymali 11 sierpnia. Chodziło o napis "Stop pedofiliom z LGBT. Otwórz swoje oczy, chroń swoje dzieci", który pojawił się na budynku przy ul. Bema. Dzień później pojawiło się kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło napisu „Stop pedofiliom z LGBT” na budynku przy ul. Tamka 10.
 
Jak Prezydent Elbląga Witold Wróblewski skomentował całą sytuację?
 
Jestem przeciwny wszelkim przedsięwzięciom związanym z wypisywaniem różnego rodzaju napisów, czy związanych z mową nienawiści, czy z wulgaryzmami. Chcę jednoznacznie podkreślić, że mnie, jako Prezydenta, bardzo to razi i jestem przeciwny temu, aby mowa nienawiści w ogóle miała miejsce. Podczas sesji Rady Miasta niejednokrotnie podnosiliśmy temat hejtu w internecie. Powinniśmy rozmawiać, bo problemy i zdania na różne tematy są i będą odmienne, ale rozmowa powinna być na pewnym poziomie, a nie poniżej klasy. Coraz częściej widzimy, że w internecie tego brakuje. Bardzo mnie to martwi. Jest czas, abyśmy wszyscy, bo to dotyczy i mieszkańców, i samorządu, i rządu, zrobili wszystko, by ten proces odwrócić
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Zdanie Prezydenta podziela Janusz Nowak – wiceprezydent Elbląga i szef elbląskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Na pewno jest to jakaś manifestacja polityczna, ale do tego nie chciałbym się odnosić. Apelowałbym o to, żeby nie dewastować budynków, bo koszty związane z usuwaniem tych napisów są wysokie i obciążają mieszkańców - w przypadku budynków ZBK, wszystkich mieszkańców, którzy zamieszkują w tych zasobach,a w przypadku spółdzielni – spółdzielczość. Można manifestować swoje podglądy, ale nie kosztem innych – zaznaczył Janusz Nowak.
 
 
 
Uważam, że akty wandalizmu, które miały miejsce czy względem środowiska LGBT, czy kościoła, czy ludzi podejrzanych o problemy z prawem, bo i takie były, są bardzo złe. Powinny być napiętnowane. Jeśli ktoś chce wyrazić swoje zdanie to są od tego zebrania, strony internetowe, ale nie niszczmy budynków, bo ich po prostu szkoda
 
– dodał wiceprezydent Elbląga.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (79)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Twój email
  Niedziela, 18.08

  Nie przerażają mnie specjalnie osobnicy dziś nazywani skrótem LGBT, oczywiście o ile nie podejmują próby ingerowania w moje życie. Ja w ich staram się nie ingerować. Bardziej obawiam się ludzi żyjący ze zwierzętami, na przykład z kotem !!!

 2. 2
  +17
  ~ czerepak i płaczliwy kozioł
  Niedziela, 18.08

  Kozioł - wystarczy przyzwoicie wykonywać swoje obowiązki a unika się "mowy nienawiści". Wytykanie łajdactwa i nieróbstwa osób publicznych z wyboru lub powołanie, nie jest "mową nienawiści" a prawem demokracji.Dzisiaj nie da się ukryć tego co "władza" robi, czyli nie robi tego co powinna a jedynie to co przynosi jej konfitury. Kozioł, ty odróżniaj ostrą krytykę od mowy nienawiści. Dotrzymaj słowa z ceną ciepła, odbuduj Bażantarnię, Dolinkę, basen z szuwarami i ściągnij inwestorów oraz młodzież do miasta a będziesz się bronił przed zagłaskaniem. no i nie słupuj podwładnych i nie każ im wpłacać kasy na twój kww - nie wypada i jest to amoralne. Rozumiesz Kozioł?No to weź się do pracy, bo Czerepaka robisz posłem - dla miasta?

 3. 3
  --15
  Robert Koliński
  Niedziela, 18.08

  Bardzo mądrze, Panie Senatorze Wcisła, też uważam, że gdyby literacki lewak Chrystus żył współcześnie, to złoiłby tych nienawistników powrozami, jak kupczyków w świątyni:) Co zaś do ignoranckich głupot wypisywanych przez panów radnych PiS Kowszyńskiego i Traksa, że "niebezpieczna ideologia" czy "specjalne przywileje dla tej grupy", to chciałbym tylko zapytać Panów radnych, tych namiętnych "obrońców prawdziwej, katolickiej rodziny", jakich to "specjalnych przywilejów" domagają się te tęczowe potwory promujące "ideologię LGBT", jak twierdzicie? Domagają się może zwolnienia z podatków, przejmowania gruntów za 1% wartości, rządu dusz, milionowych dotacji na swoje radio i inne "dzieła"? Cóż Wy za kolejne propagandowe idiotyzmy próbujecie dziś znów wmawiać Polakom? "Na uchodźcę" już nie żre? ;]

 4. 4
  +22
  ~ Tomek
  Niedziela, 18.08

  NIE ma osób LGBT. LGBT to ideologia i ruch społeczny politycznie sterowany. Większość ludzi toleruje odmienności płciowe ale nie toleruję aby tego typu ideologie były promowane i stawiane na piedestale jak jakiś "przykład" humanizmu i "oświecenia". W czechach w marszach biorą udział przedstawiciele stowarzyszenia "Czepek" poczytajcie o nich....

 5. 5
  +5
  ~ Tomek
  Niedziela, 18.08

  "Naszym celem jest informowanie społeczeństwa o pedofilii, ponieważ wokół tego tematu funkcjonuje wiele przesądów. Chcielibyśmy, by młodzi ludzie, którzy uświadamiają sobie swoją orientację w kierunku dzieci, posiadali dostateczne informacje na temat pedofilii i nie doznawali zbędnych cierpień powodowanych przesądami i postawą społeczeństwa" – to fragment treści ulotki rozdawanej przez działaczy Czechosłowackiej Społeczności Pedofilnej (Czepek) podczas parady LGBT Prague Pride. https://dorzeczy.pl/111180/Media-Pedofile-po-raz-szosty-na-Paradzie-LGBT-w-Pradze.html

 6. 6
  --14
  Robert Koliński
  Niedziela, 18.08

  @Tomek - Klikbaitowe brednie oszołomskiego prawactwa z "Do Reszy", powtarzającego głupoty czeskich brunatnych ujadających w lokalnej wojence politycznej - ta strona, jak i samo stowarzyszenie, prowadzone są w celu profilaktyki i leczenia a nie uzyskania praw mniejszości i legalizacji pedofilii.

 7. 7
  +12
  ~ Tomek
  Niedziela, 18.08

  Wszyscy odbiegający od normalności i norm etycznych uważają , że im należy się wszystko nie dając od siebie nic. Kiedy im się udaje wykorzystać innych - kpią z normalności , dobroci , wiary i naturalnych zachowań normalnych ludzi. Faktów nie zagluszysz swoim ujadaniem.

 8. 8
  --16
  Robert Koliński
  Niedziela, 18.08

  @Tomek - Zdefiniuj "normalność", fundamentalisto.

 9. 9
  +11
  ~ Tomek
  Niedziela, 18.08

  Profilaktyka i leczenie mówisz.... To dlaczego prezydent Czech odciął sie zdecydowanie od tej organizacji? Dlaczego założyciele czepka deklaruja swoje gusta w 12-15 letnich chlopcach i dziewczynkach? Coś za bardzo ich bronisz. Dajesz do myślenia po przez tak usilną obronę tego środowiska.

 10. 10
  +18
  ~ Kolejny fakt
  Niedziela, 18.08

  Na czele homo-marszu w Paryżu w VI 2019r. niesiono ogromny transparent o treści cyt-"Nie jestesmy tu dla przyjemności.jesteśmy tu by zniszczyć wasz Świat.A jak go zniszczymy już nie będziemy tacy mili"-pod spodem podpisy -Lezby.Transy .Pederaści".Trudno o jasniejszy dowód na cele i metody dzialania tęczowego SA czyli lezbo-homo -nazizmu..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0978410243988