Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Miejskie obchody Narodowego Czytania w I LO. Zobacz zdjęcia

08.09.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Miejskie obchody Narodowego Czytania w I LO. Zobacz zdjęcia
Fot. Majka Brejdak

W sobotę, 7 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Miejskie Obchody Narodowego Czytania elbląskich placówek oświatowych, których gospodarzem był prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Podczas tegorocznej, ósmej już odsłony Narodowego Czytania, które zapoczątkował Prezydent Bronisław Komorowski, zaprezentowano osiem polskich nowel reprezentujących różne style i epoki literackie - od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne. Wśród wybranych na tegoroczną edycję Narodowego Czytania nowel znalazły się: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynka – Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza, Orka – Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego, Sachem – Henryka Sienkiewicza i Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali na początek inscenizację "Katarynki" Bolesława Prusa, której fragmenty czytał również prezydent Witold Wróblewski i dyrektor Departamentu Edukacji UM, Małgorzata Sowicka oraz Dyrektor I LO, Marzena Bielecka. Kolejne fragmenty utworów przeczytali uczniowie i nauczyciele elbląskich placówek oświatowych.

Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Narodowemu Czytaniu w Elblągu towarzyszyły wydarzenia dodatkowe m.in. wystawy i prezentacje multimedialne nawiązujące do autorów i wybranych w tym roku tekstów, np. prezentacja oparta na polskim malarstwie XIX-wiecznym, którego tematyka związana jest z treścią nowel.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Narodowe czytanie ( zdjęć 54 )
Dodano: 2019-09-08 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Antonina
  Niedziela, 08.09

  Zapatrzenie Więcławskiej w pryncypała bezcenne!

 2. 2
  +1
  ~ fajnie
  Niedziela, 08.09

  Najważniejsze, że para znów razem i w zgodzie. Czytanie przez czerepaka było by zwieńczeniem występów i wisienką dla każdego dzieła.

 3. 3
  +6
  ~ 100% elblążanin
  Niedziela, 08.09

  Gratuluję komentującym kreatywności Ranczo zawitało w Elblągu....

 4. 4
  --2
  ~ proboszcz
  Niedziela, 08.09

  ~Antonina - Tosiu, nie ma się co dziwić temu łykaniu wzrokiem , wszak dzieli go z czerepakiem i każda chwila dla siebie, to skarb. A tutaj, na scenie, nawet mikrofon można potrzymać i coś wyczytać. Z noweli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0840151309967