Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budżet Obywatelski 2020. Za nami pierwszy krok

30.06.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet Obywatelski 2020. Za nami pierwszy krok
14 czerwca br. zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Elblążanie znów stanęli na wysokości, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając okrągłą liczbę 80 propozycji, które uważają za potrzebne do realizacji. W tej liczbie jest 12 pomysłów na zadania ogólnomiejskie i 68 zadań w poszczególnych okręgach. Tak jak w poprzednim roku pewnym wyzwaniem dla mieszkańców chcących zgłosić swój pomysł było zebranie odpowiedniej liczby głosów wspierających wniosek. Ten zapis przyjęty w całej Polsce przez ustawodawcę nieco ograniczył liczbę przekazywanych pomysłów.
 
Przypomnijmy
W przyszłorocznej puli mam zabezpieczone 3.100.200 zł i jest to kwota obligatoryjna, która stanowi 0,5% wydatków Gminy Miasta Elbląg zawartej w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu. Budżet Obywatelski, jak zawsze jest podzielony na pięć okręgów, na które przypada 500 tys. zł oraz na zadania ogólnomiejskie, gdzie do wydania będzie 600 tys. 200 zł. W ramach okręgów wyborczych i na zadania ogólnomiejskie przewidzieliśmy po 50 tys. zł na projekty miękkie, a kwota złożonego wniosku nie powinna przekraczać 25 tys. zł.
 
Teraz nasz ruch
Teraz do pracy przystępują miejscy urzędnicy. Ich zadaniem będzie ocena formalna i merytoryczna wniosków. Urzędnicy będą analizować zasadność wniosku, to czy jego ewentualna realizacja ma miejsce na gruntach miejskich oraz czy zadanie mieści się w zabezpieczonej kwocie Budżetu Obywatelskiego. Do 23 sierpnia br. opublikowana zostanie lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków do realizacji. Tuż przed końcem wakacji, od 26 do 30 sierpnia wnioskodawcy, których pomysły nie zostaną uwzględnione będą mieli jeszcze możliwość odwołania.
 
Głosowanie na finał
Samo głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 23 września do 20 października.
 
 
Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy złożyli swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję tym bardziej, że złożenie wniosku wiązało się dodatkowo z zebraniem głosów poparcia, a tym samym mieszkańcy musieli wykazać się większą determinacją i aktywnie przekonywać do swoich propozycji. Mam nadzieję, że jak najwięcej pomysłów zostanie ostatecznie zatwierdzonych i już dziś gorąco zachęcam wszystkich elblążan do głosowania
 
– mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga.
 
 
UM Elbląg
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ nalesnik
  Niedziela, 30.06

  remont muszli koncertowej w bażantarni!! głosujemy!

 2. 2
  +2
  ~ Szlaban
  Niedziela, 30.06

  Zero pomysłów o realizacji radnych z B.O.

 3. 3
  +8
  ~ Obudź sie
  Niedziela, 30.06

  Mialy byc kurtyny wodne w Elblągu i co na placu dworcowym stoi rama bez wody. Żarty sobie robicie um . Za mało tych kurty i ma być mgiełka nie lanie wody. To nie dyngus.

 4. 4
  +2
  ~ Elblążanka
  Poniedziałek, 01.07

  Tak, jestem za muszlą koncertową w Bażantarni

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.