Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przed nami duża dawka tanecznych wrażeń. Zobacz, co pojawi się na IX Gali Tanecznej Cadmans

17.06.2019, 15:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przed nami duża dawka tanecznych wrażeń. Zobacz, co pojawi się na IX Gali Tanecznej Cadmans
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Już jutro, 18 czerwca, o godz. 18:00 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, odbędzie się IX Gala Taneczna Cadmans. Wszystkie grupy taneczne dopracowują swoje układy do ostatniej chwili, aby wypaść przed publicznością jak najlepiej. W rozmowie dla info.elblag.pl, organizatorzy Gali Aneta i Andrzej Orłowscy opowiedzieli, jak wyglądają przygotowania do Gali.

Gala Taneczna Cadmans to podsumowanie całorocznej pracy dzieci, młodzieży, a także dorosłych i rodziców. Jesteśmy już po wszystkich zawodach, mistrzostwach i mamy czas na podsumowanie całego sezonu -mówił Andrzej Orłowski, współwłaściciel Szkoły Tańca Cadmans. - W formie celebracji chcemy przedstawić wszystkim, co tak naprawdę przez cały rok robimy. W tym roku udało nam się przygotować jeden występ, w którym wystąpimy całą rodziną. Część dzieci, która u nas trenuje wystąpi wspólnie ze swoimi mamami. Chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, tworzymy rodzinę Cadmans.

Po raz IX w Elblągu odbędzie się Gala Taneczna Cadmans. Podczas imprezy na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka będziemy mogli obejrzeć ponad 200 tancerzy, którzy przez cały rok szlifowali swoje umiejętności. Dzieci, młodzież, a także dorośli zaprezentują widzom różne rodzaje tańca, a także.. akrobatykę sportową, która jest nowością w Szkole Tańca Cadmans.

Nasze gale charakteryzują się bardzo dużym wachlarzem różnych występów, które z roku na rok zmieniają się zgodnie z trendami, jakie obecnie funkcjonują. W zeszłym roku pojawił się Pole Dance, czyli pokaz tańca na rurze, wcześniej modny był taniec orientalny, tak teraz nowością jest akrobatyka sportowa. Podczas Gali zawodniczki przedstawią akrobatykę sportową na matach Air Track.

-zdradziła Aneta Orłowska.

W tym roku organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla widzów. Te niezwykłe widowisko po raz pierwszy otworzy występ rodzinny państwa Orłowskich. A tuż po nim widzów czekać będzie spektakl teatralny.

Do tej pory wraz z mężem otwieraliśmy Galę Taneczną, w tym roku zrobimy to całą rodziną. Jest to dla nas bardzo ważne i niezwykle emocjonujące, ponieważ zrobimy to wspólnie z naszymi dziećmi. Od kilku lat na naszych Galach pojawia się spektakl taneczny grupy pokazowej, w tym roku będzie to Mary Poppins. Tym teatralnym spektaklem rozpoczniemy Galę, co ważne jest to występ grupy, która do tego występu nie przygotowywała się przez cały rok.

-mówiła Aneta Orłowska.

Jak wspominają organizatorzy, stworzenie Gali Tanecznej Cadmans nie należy do łatwych. Pierwsze przygotowywania organizacyjne rozpoczynają się co najmniej na 3 miesiące przed Galą. -Przygotowanie każdej Gali jest inne. Nasze zadanie jest trudne, ponieważ musimy ułożyć scenariusz wydarzenia, w którym będzie około 60 występów, tym bardziej, że niektórzy biorą udział w wielu wyjściach-mówił Andrzej Orłowski.

Ułożenie scenariusza imprezy jest skomplikowane. Uczestnicy tańczą w kilku wyjściach, dużo jest występów solowych, w duecie. Do nas należy przygotowanie scenariusza w taki sposób, by każdy uczestnik pomiędzy wejściami miał czas na zmianę stroju, przygotowanie fryzury, aby wyjście było jak najbardziej profesjonalne. Staramy się zadbać o różnorodność wyjść, aby nie były one monotonne. Widz nie może oglądać cały czas występów w tym samym rodzaju tańca

-dodała Aneta Orłowska.

W tym roku po raz piąty na Gali wystąpi 11-letni syn państwa Orłowskich - Olivier, którego pasją jest taniec Michaela Jacksona.

Oglądając teledyski Michaela Jacksona bardzo zafascynował mnie jego taniec. Postanowiłem nauczyć się jego kroków. Pewnego razu, gdy pokazałem mamie czego się nauczyłem, pojawił się pomysł, aby pokazać moje umiejętności na Gali. Tańca Michaela Jacksona uczę się od 3 miesięcy, choć od dawna już tańczę hip-hop, w którym występuje po ping, a na nim właśnie bazuje Michael Jackson, dzięki temu jest mi łatwiej nauczyć się kroków. Na jutrzejszym występie pokaże słynny chód Michaela, czyli moon walk. Bardzo się cieszę, że wystąpię razem z bratem i rodzicami na deskach teatru

-mówił Olivier Orłowski.

IX Gala Taneczna Cadmans już jutro (18 czerwca) odbędzie się o godz. 18:00 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Serdecznie zapraszamy.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ zły pryzmat
  Wtorek, 18.06

  Jesteście fantastyczni - powodzenia. To jest bardzo piękny sport i zawsze mnie fascynował. Niestety, ostatnio kojarzy mi się tylko z dziwnym zachowaniem antka, a to odcina mnie od tancerzy. Każdy powinien robić to co lubi i umie, ale antek wszedł w układ i nie powinien się kojarzyć z tangiem. Chyba , że z witkiem .

 2. 2
  0
  ~ Qwerty
  Środa, 19.06

  Cadmans czy Broadway? Która szkołę tańca polecacie dla dziecka?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1932129859924